لذت یک شنای دلچسب! در یک روز گرم تابستان چه چیز بیشتر از همه می چسبد؟ البته شنا! اگر یک استخر خصوصی در منزل خود داشته باشید چطور؟ معلومه فوق العادس ،آب تنی کردن زیر نور خورشید همراه با اعضای خانواده در محیطی که شما می خواهید، حتما شما را هم خوشحال خواهد کردو برای فرزندانتان لذت بخش است برای داشتن این رویا شما به یک استخر بادی اینتکس احتیاج دارید. این استخرها را امروزه در اکثر خانه ها می توانید پیدا کنید. استخر با قیمت مناسب و جنس بادوام ، از همه مهمتر قابل حمل می باشد. وان بادی و استخر بادی جز پرطرفدارترین محصولات بادی شرکت اینتکس است. جنس اینها معمولا از نوع پی وی سی است. استخر های بادی اینتکس برای سنین مختلف طراحی شده اند. امروزه با کار زیاد وفت برای شنا و رفتن به استخر کم پیش می آید ،بنابراین استخر های بادی راه چاره ای برای این کمبود وقت می باشد.استخر های بادی انواع مختلفی دارد مثل استخرهای بادی مربع، سفینه، لوبیایی، انواع استخر بادی کودک و خانوادگی، استخرهای بادی روکش دار و ... طریقه نصب استخر بادی حالا اما شما یک استخر بادی تهیه کرده اید ولی فکر می کنید به تنهایی نمی توانید آن را نصب کنید. ابتدا باید اندازه محل نصب مناسب با استخر مورد نظر خود را (در حدود 10 سانتیمتر بزرگ تر از استخر) پیدا کنید. دقت کنید که محل نصب استخر بادی صاف باشد. البته مقداری شیب در حدود 10 درجه موثر نخواهد بود. حتما باید زیر استخر بادی را تمیز کنید. در صورتی که سطح زیری دارای پستی و بلندی است، میتوانید آنرا صاف کنید. برای کم شدن هزینه پیشنهاد کفپوش میشود. استخر بادی را تا حد مقدور صاف باز کرده و رینگ استخر را با پمپ باد کنید. شلنگ آب را داخل استخر بادی کرده و خود نیز وارد استخر شده و همزمان که وزن آب به کف استخر بادی فشار وارد می کند، شما نیز با پا به گوشه های استخر ضربه بزنید تا کف استخر صاف شود. اجازه دهید تا آب کاملا پر شود تا استخر بادی شکل کامل خود را پیدا کند.

پاسخ به 5 سوال متداول درباره استخر بادی

استخر بادی بهتر است یا سازه دار فلزی؟

استخر بادی فرقی با استخر سازه دار ندارد و فرق عمده این استخر ها در این است که در استخر بادی قسمت بالای رینگ باد میشود وبقیه استخر با آب بالا میاید که در حقیقت این آب و باد هستند که استخر را نگه میدارند ولی در استخر سازه دار اینکار توسط سازه های فلزی دور استخر صورت میگیرد که این موضوع استحکام بیشتری برای استخر ایجاد میکند. فضا و حجم بسته بندی استخر های پیش ساخته فلزی نیز به نسبت استخر های بادی بیشتر و وزن آنها سنگینتر میباشد.

آیا امکان ساخت استخر های بادی یا استخر پیش ساخته با ابعاد سفارشی وجود دارد؟

خیر، زیرا این استخر ها بصورت ساخته شده از کارخانه تحویل گرفته میشود و باید گفت که ابعاد تمامی ساخته شده استخر های بادی ، فریمی، پیش ساخته و اول فریم و فایبرگلاسی شرکت intex دارای استاندارد های جهانی بوده و ابعاد استاندارد تعریف شده خاص دارند. ممکن است با مقداری تغییر این اندازه ها فشار وارد از سمت آب باعث ترکیدن و یا واژگون کردن استخر شود.

آیا استخر های شما بعد از نصب شکل کج پیدا میکنند؟

خیر در صورتی که شما سطح زیر استخر را صاف نکرده باشید و یا استخر را تا آخر پر نکرده باشید با این مشکل روبرو خاهی شد.

استخر آب درمانی بادی باشد بهتر است یا پایه دار فریمی؟

جهت مصارف آب درمانی باید توجه داشت که اگر بیمار میخواهد تو آب دراز بکشد زیاد فرقی ندارد ولی اگر بیمار نیاز به درمان از طریق راه رفتن در آب دارد بهتر است از استخر های فریمی استفاده کند تا بتواند دستش را لبه استخر گرفته و تعادل بهتری داشته باشد.

آیا پمپ تصفیه استخر میتواند آب استخر را از بالا خالی نماید؟

خیر، این پمپ ها فقط بجهت تصفیه آب در استخر ها بکار برده میشوند و توان کشش آب را با بالای استخر ندارند، برای این کار باید از یک پمپ مکش آب استفاده کرد.