ویژگی های استخر بادی مخصوص کودک

استخر های بادی یک وسیله بسیار عالی برای سرگرمی و بازی های کودکان در خانه است که با توجه به طراحی بسیار عالی که دارند می تواند یک بستر بسیار خوب و ایمن را برای بازی آن ها فراهم کند ، به همین دلیل است که والدین نیز علاقه به خرید استخر بادی کودک داشته تا با تهیه آن بتوانند یک فضای بسیار عالی و شاداب را برای بازی کودکان ایجاد کنند تا آن ها نیز بتوانند به بازی های پر تحرک و با طراوت پرداخته و در روز های گرم سال بتوانند تابستان های پر خاطره و روز های عالی را برای خود رقم بزنند . استخر های بادی تنوع بسیار بالایی دارند و یکی از دسته بندی های استخر بادی مرتبط با استخر بادی کودک است که در این مقاله قصد داریم به ویژگی های استخر بادی مخصوص کودک بپردازیم تا شما نیز بتوانید بهترین انتخاب را برای فرزندان خود داشته باشید . 

در کنار استخر های بادی کودکان استخر هایی نیز برای بزرگسالان طراحی شده اند و برخی دیگر نیز طراحی شده برای نوزادان و خردسالان بوده که حتما بایستی در خرید های خود به این موارد بسیار مهم توجه داشته باشید . وقتی سخن از استخر بادی کودک می شود ، شما بایستی مدلی را انتخاب کنید که برای رده سنی کودک خود مناسب باشد و باید این نکته مهم را در نظر داشته باشید که استخر های بادی نیز برای رده های سنی مختلف از سوی شرکت ها تولید شده اند و محصولات بادی اصلی و استخر های بادی اورجینال رده سنی محصولات خود را مشخص کرده اند که حتما در خرید های خود به این موارد بسیار مهم توجه داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین و بهترین مدل را برای کودک خریداری کنید تا در هنگام استفاده دچار مشکل نشود . 


اگر فرزند شما نوزاد است و سن آن کمتر از 2 سال می باشد ، بهتر است که شما به سراغ استخر های بادی بروید که طراحی شبیه به وان داشته و با نام استخر بادی نوزاد شناخته می شوند ، این استخر ها اغلب به صورت شیبدار طراحی شده و دارای سطحی استاندارد برای کودکان سنین پایین هستند تا بتوانند به خوبی در داخل استخر نشسته و یا دراز بکشند تا اینچنین بازی یا حمام کنند . ولی در برخی مواقع ممکن است کودک شما سنی بیشتر از 2 یا 3 سال دارد که در این رابطه بایستی دقیقا استخر های بادی مخصوص کودک را خریداری کنید که طراحی شبیه به استخر نوزادان نداشته و ابعادی نسبتا بزرگتر دارند . 

توجه داشته باشید که در خرید های خود حتما به ابعاد و عمق استخر بادی توجه داشته باشید . اگر دارای دو فرزند هستید و دوست دارید که آن ها در کنار هم از استخر بادی استفاده کنند بهتر است که استخر های بادی را خریداری کنید که طول یا قطری بیش از 1.5 متر داشته باشید . از نظر عمق نگران استخر های بادی کودک نباشید ، زیرا ارتفاع استخر بادی مهم نبوده و شما در زمان هایی که قصد دارید استخری کم عمق را داشته باشید می توانید مقدار آب استخر را کمتر از حد در نظر بگیرید تا اینچنین عمق استخر کاهش یابد ، ولی اگر کودک شما دوست دارد که استخری پر عمق داشته باشد ، بایستی به سراغ برخی از استخر های بادی بروید که ابعاد بسیار بزرگ تر و ارتفاع بالاتری داشته باشد .


انواع استخر های بادی دیگر که مخصوص بزرگسالان می باشد ، حتی می تواند توسط کودکان نیز مورد استفاده قرار بگیرد ، ولی توجه داشته باشید که حتما کودک شما بالای 5 سال سن داشته باشد ، زیرا ممکن است خطراتی برای آن ها به دنبال داشته باشد . استخر های بادی سایز بزرگ فضای زیادی را نیاز دارد و در کنار آن فضای بیشتری را نیز برای بازی کودکان به همراه خواهد داشت . البته در نظر داشته باشید که استخر بادی کودک سایز بزرگ نیازمند مقدار بسیار بیشتری آب خواهد بود . شما حتی می توانید استخر هایی با عمق بسیار بالا که با نام استخر بادی ایزی ست شناخته می شوند ، برای کودکان خود خریداری کنید . 

توجه داشته باشید که هیچ نمونه از استخر های بادی کودک مناسب برای شیرجه زدن و یا پشتک زدن نبوده و می تواند خطرات و آسیب های جدی را برای کودکان به دنبال داشته باشند . این کار ها بیشتر در استخر های عمیق تر و زیر نظر مربی بایستی انجام شود و بایستی این نکات بسیار مهم را به کودکان در هنگام استفاده از استخر های بادی گوشزد کنید . اگر به دنبال استخر بادی مخصوص کودک هستید که از ایمنی بالاتری برخوردار باشد ، بهتر است که استخر های بادی را انتخاب کنید که دارای کف بادی نیز می باشند ، داشتن کف بادی در این محصولات می تواند نرمی به خصوصی را به کف استخر ببخشد تا اینچنین در صورت بر هم خوردن تعادل کودکان و یا برخورد با کف استخر آسیبی به آن ها وارد نشود . 

ویژگی های استخر بادی مخصوص کودک که در سنین پایین هستند ، وجود همین کف بادی است که می توانید در فروشگاه تهران اینتکس مدل های متنوع و مختلفی را که در طرح ها و رنگ های مختلف و زیبا ساخته شده اند ، مشاهده و آن ها را خریداری کنید . این ویژگی عمدتا در تصاویر محصولات یا در بخش مشخصات محصول درج شده است که می توانید مطالعه کنید . البته شما می توانید از تاتامی ها و زیرانداز های ضخیم برای کف استخر استفاده کنید تا ایمنی آن ها افزایش یابد . بادی بودن این محصولات و دیواره های بادی آن ها به خودی خود ایمنی بسیار عالی را به استخر های بادی مخصوص کودک بخشیده است و این یکی از مهم ترین ویژگی های آن ها می باشد .

از ویژگی های استخر بادی مخصوص کودک می توان به راه اندازی ساده و آسان این محصولات در مدت زمان بسیار کوتاه اشاره کرد ، زیرا پمپ های بادی برای این محصولات طراحی و توسط فروشگاه اینتکس ارائه شده است که می توانید از آن طریق محصولات بادی خود را راه اندازی کنید . استخر های بادی کودک از نظر ظاهری مختلف هستند که شاید بهتر باشد انتخاب استخر های بادی را از نظر ظاهری به آن ها بسپارید ، شما می توانید با مراجعه به دسته بندی استخر بادی اینتکس ، در وبسایت فروشگاه تهران اینتکس ، گالری تصاویرمحصولات را به آن ها نشان دهید و با مطالعه بخش مشخصات و موجود بودن کالا آن را به صورت اینترنتی و یا حضوری و حتی تلفنی خریداری کنید .

از ویژگی های استخر بادی مخصوص کودک در برخی از استخر های بادی کودک که به صورت مجموعه تفریحات آبی ساخته شده اند ، می توان به داشتن برخی وسایل بازی دیگر در کنار استخر اشاره کرد که یکی از آن ها داشتن سرسره بادی است ، شما می توانید این نوع از استخر ها را برای کودکان خود خریداری کنید تا در کنار آب تنی بتوانند به خوبی از سرسره بادی نرم و ایمن استفاده کرده و به درون استخر سر بخورند . این تنها یکی دیگر از ویژگی های استخر بادی مخصوص کودک بوده و چه بسا ویژگی های دیگری نیز در این محصولات وجود دارد که می توان به برخی از استخر های بادی اشاره کرد که دارای فواره های آب و آبپاش هایی در بدنه هستند که می تواند فضای با طراوتی را ایجاد کند . 

این فواره ها توسط شلنگ آب می تواند مقداری آب را تا ارتفاع بالا فوران کند تا کودکان در هنگام بازی خیس شده و اینچنین فضای خنک تری را حتی در روز های گرم تابستانی داشته باشند . برخی دیگر از استخر های بادی کودک دارای یک ویژگی خاص و البته بسیار کاربردی و در برخی مواقع ضروری هستند که می توان به سایه بان بادی و یا سایه بان های پارچه ای اشاره کرد ، شما می توانید در مواقعی که استخر های بادی را در زیر نور آفتاب قرار می دهید ، این سایه بان ها را راه اندازی کنید تا اینچنین کودکان از گرما زدگی در امان بمانند و مشکلی برای آن ها پیش نیاید . از سایر ویژگی های استخر بادی مخصوص کودک می توان به قابلیت تعمیرات در این محصولات اشاره کرد که در صورت بروز مشکل می توانید با استفاده از برچسب تعمیرات آن ها را تعمیر کرده تا کودکان مجددا از محصول استفاده کنند .