مشخصه های تخت خواب بادی استاندارد

با توجه به این که هر شخصی در طول شبانه روز به استراحت کردن و خوابیدن نیاز دارد ، بهتر است تا بستر های مناسب و استانداردی را برای خوابیدن و استراحت کردن داشته باشید تا بتوانید به خوبی استراحت کنید و در طول روز بعد سرحال و شاداب باشید . یک فرد در هر 24 ساعت روز بایستی 6 الی 8 ساعت بخوابد که در یک حساب سر انگشتی می توان گفت یک سوم روز و یک سوم طول عمر خود را باید بخوابد ، بنابراین انتخاب بستر مناسب در جهت خوابیدن می تواند بسیار مهم باشد . امروزه بستر های زیادی برای خوابیدن طراحی شده اند که از شناخته شده ترین آن ها می توان به تخت خواب های ابری و بادی اشاره کرد .

تخت خواب ها با توجه به طراحی های مدرن و آرگونومیکی که نسبت به تشک های سنتی و پشمی دارد به مراتب می تواند بستری بسیار نرم و راحت را در اختیار افراد قرار دهد . با توجه به تحقیقاتی که پزشکان انجام داده اند ، خوابیدن در بستر های مناسب می تواند باعث افزایش توان افراد ، رشد بدن ، تیزهوشی و ... شود ، این مسئله در کودکان که در سنین رشد نیز قرار دارند بسیار مهم است ، با این تفاسیر بهتر است که در انتخاب بستر خود برای خوابیدن و استراحت کردن دقت کنید . اما در این مقاله قصد داریم تا شما را با تخت خواب های بادی که شاید کمتر اسم آن ها را شنیده باشید ، آشنا کنیم که البته بایستی مشخصه های تخت خواب بادی استاندارد را بدانید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین تخت خواب بادی را خریداری کنید .

مشخصه های تخت خواب بادی استاندارد

از آن جا بیشتر محصولات در هر صنعتی ممکن است کیفیت بسیار بالا و یا پایین داشته باشد بهتر است که ویژگی ها و مشخصه های محصولات اصلی را بدانید تا بتوانید مناسب ترین و استاندارد ترین محصول را خریداری کنید . پس با کسب اطلاع از مشخصه های تخت خواب بادی استاندارد می توانید تخت بادی خود را در میان تنوع بسیار زیاد این محصولات بادی پیدا کرده و آن را خریداری کنید . لازم به ذکر است که تخت خواب های بادی به دلیل اینکه با استفاده از تکنولوژِی ها ، دستگاه ها و طراحان با تجربه طراحی و تولید می شوند نمونه های تقلبی آن کم است اما در این مطلب قصد داریم تا تخت خواب های بادی استاندارد و طبی را بررسی کنیم تا شما بتوانید در تنوع بسیار بالای تخت خواب بادی بهترین نمونه ها را خریداری کنید .

جنس تخت بادی

در وهله اول و قبل از خرید تخت خواب بادی خود بایستی به جنس تخت بادی خود توجه داشته باشید ، جنسی که از آن برای ساخت محصولات بادی و حتی دیگر محصولات بادی استفاده می شود ، می تواند کیفیت محصول را تضمین کند و چه بسا استفاده از جنس مرغوب تر باعث تولید محصول مرغوب و با کیفیت تر می شود . از بهترین اجناسی که برای ساخت تخت خواب بادی استفاده می شود می توان به pvc اشاره کرد ، از نکات بسیار جالب پی وی سی می توان به سازگاری آن با محیط زیست و سلامت پوست اشاره کرد چرا که از مواد غیر سمی و شیمیایی ساخته شده است ، این در حالی است که بسیاری از مواد لاستیکی برای پوست و سلامت انسان و محیط زیست ضرر دارد . به همین دلیل شما می توانید به راحتی و بدون هیچگونه نگرانی از تخت خواب بادی ساخته شده از pvc استفاده کنید .

طراحی رویه و ساختار تخت بادی استاندارد چگونه است ؟

از مهم ترین ویژگی هایی که باعث می شود یک تخت خواب بادی طبی و استاندارد باشد طراحی رویه و ساختار های میانی و داخلی تخت خواب بادی می باشد . هر تخت خواب بادی ممکن است از نظر ابعاد و طراحی ظاهری تفاوت ها و شباهت هایی را داشته باشد ، اما نکته قابل توجه در تخت های بادی این است که رویه آن از چه آرگونومی ساخته شده است و قسمت های میانی و ساختار داخلی محصول چگونه است ؟ زیرا این عوامل می توانند استاندارد بودن تخت خواب بادی را نشان دهند . تخت خواب هایی می توانند نرم و طبی باشند که رویه آن ها از سطوح مواج تشکیل شده باشد ، رویه های فرو رفته و برآمده ای که شاید در بسیاری از تخت خواب های بادی دیده باشید بدین جهت است که انعطاف پذیری تخت خواب بادی افزایش یابد ، این آرگونومی نه تنها در تخت های بادی بلکه در ساخت تشک ها و دیگر تخت خواب های ابری و ... استاندارد نیز رعایت می شود .

رویه مواج به دلیل ساختاری که دارد باعث می شود تا فشار وارده به فرد در هنگام خواب کمتر شود ، در همین راستا خون موجود در رگ ها می تواند حتی در هنگام فشرده شدن عضلات به خوبی جریان داشته باشد ، به همین دلیل نیز شما خوابی سبک و آرام تری را خواهید داشت . از شایع ترین اتفاقاتی که ممکن است در هنگام استفاده از تخت های و بستر های غیر استاندارد برخورد کنید گرفتگی های عضلانی است که پس از بیدار شدن حس می کنید . همچنین گرفتگی هایی که در گردن نیز اتفاق می افتد به دلیل استفاده از بالش بد است ، پس باید تخت خواب بادی را انتخاب کنید که از رویه مواج برخوردار باشد . رویه ها ممکن است به صورت زنبوری ، افقی و عمودی ، مشبک و ... طراحی شده باشند که داشتن این نوع طراحی بهتر از نداشتن آن است .

ساختار های میانی تخت خواب بادی نیز بایستی بسیار مقاوم و مهندسی شده طراحی شود چرا که در صورت طراحی نادرست در قسمت های میانی تخت خواب بادی ، تخت شما استحکام و ثبات خوبی نخواهد داشت . به عنوان مثال تخت خواب بادی که از ساختار میانی خوبی برخوردار نباشد به مانند بادکنک توخالی خواهد بود که هر آن ممکن است بر اثر فشار و یا ضربه ناگهانی بترکد . لایه های میانی می تواند باعث ثابت شدن تخت خواب بادی شود ، همچنین لایه هایی که در قسمت های میانی تخت خواب قرار می گیرد می تواند تخت را از ترکیدن و تغییر حالت به شکل تخم مرغی محافظت کند ، حال ممکن است نوع طراحی لایه های میانی متغییر باشد ، اما مهم این است که استفاده از آن ها در ساخت تخت خواب بادی امریست ضروری . 

نکته : جنس قسمت های میانی تخت خواب ها و ساختار دو یا سه طبقه این محصولات بادی نیز از همان جنس pvc می باشد .

نکته : ابعاد تخت خواب های بادی نیز بایستی استاندارد باشند ، ابعادی استاندارد است که به خوبی بتواند افراد بالغ را بر روی خود جای دهد . یک تخت استاندارد بایستی بیش از 2 متر طول و بیش از 120 سانتی متر عرض داشته باشد .

از دیگر توصیه های مهم در هنگام خرید تخت خواب بادی این است که محصولات بادی خود را از مراکز معتبر خریداری کنید . فروشگاه اینتکس بزرگترین فروشگاه اینترنتی محصولات بادی در ایران است که به سادگی می توانید تخت خواب های بادی استاندارد و با کیفیت خارجی را با قیمت مناسب خریداری کنید . فروشگاه اینتکس تهران با تجربه چندین ساله خود در زمینه فروش تخت خواب بادی می تواند مرکز معتبر و خوبی برای شما دوست داران محصولات بادی باشد تا با خیال راحت خرید خود را انجام دهید .