انواع پمپ باد برقی برای تخت خواب های بادی

اگر قصد خرید یک تخت خواب بادی دارید و در حال جستجو انواع این محصولات هستید و یا درباره این گونه کالاها تحقیق می کنید مطمعنا می دانید که تخت خواب های بادی دارای پمپ های مختلفی هستند. این پمپ ها دارای ویژگی های مختلفی بوده و همین باعث می شود که شما در هنگام خرید دچار چالش شوید. به همین دلیل تیم کارشناسی تصمیم گرفت با ارائه مقاله ای شما را با این پمپ ها بیشتر آشنا کرده و به بیشتر سوالات شما پاسخ بدهد پس تا ادامه با ما همراه باشید....

پمپ های خارجی

این نوع پمپ ها اولین سری تولید شده برای راه اندازی محصولات بادی هستند که در ان زمان مورد توجه بسیاری قرار گرفت. همچنین بدلیل تقاضای بازار جزو پر فروش ترین قطعات جانبی در کنار محصولات بادی محسوب می شوند. این پمپ ها گزینه مناسبی برای تولید کننده و مصرف کنندگان به شمار می رود.

این پمپ ها قیمت نسبتا مناسبی دارند و شما می توانید با بودجه محدود خود مدل مناسب و ارزان قیمت را تهیه کرده و از ان استفاده کنید. اگر پمپ شما دچار نقص شد (این ممکن است برای هر وسیله برقی به وجود بیاید) می توانید ان را خود تعمیر کرده و یا دست یک تعمیر کار بسپارید تا ان را برای شما درست کند و یا یکی دیگر از ان را تهیه کنید.

می توانید مقدار باد داخلی را تنظیم کنید اگر به دنبال یک تخت خواب راحت تر و نرم تر هستید کافی است مقدار باد را تنظیم کرده و هوای کمتری را به داخل محصول وارد کنید. برای از دست ندادن باد و استفاده از بیشترین راندمان هوای باد تولیدی سری هوای مختلفی برای این پمپ ها طراحی و عرضه شده است که برای انواع مختلفی از تخت خواب ها و محصولات بادی قابل استفاده است و شما در کمترین زمان می توانید انها را راه اندازی کرده و یک خواب دلنشین و راحتی داشته باشید بعضی از این پمپ ها در گذر زمان ممکن است کارایی خود را از دست بدهند یعنی در گذر زمان و مکان نگهداری ان باعث نشستن خاک و غبار روی ان می شود و ممکن است به اجزای داخلی این دستگاه اسیب رسانده و از بازده ان بکاهد پس محل نگهداری ان باید دارای شرایط خوبی باشد. ممکن است پس از استفاده در محلی خارج از خانه باشید و کوچک بودن ان باعث شود که دستگاه را فراموش کرده و گم کنید. البته این زمانی است که فکر شما مشغول می باشد.

2. پمپ های داخلی این نوع پمپ ها چند سال پس از گذشت تولید محصولات بادی طراحی و به بازار عرضه شدند. شاید به نظر شما این گونه باشد که چقدر دیر این گونه پمپ ها به بازار عرضه شدند اما تکنولوژی استفاده از ان برای محصولات بادی وجود نداشت. این پمپ ها در بدنه محصولات بادی قرار دارند و جدا نمی شوند. پس شما هر جا که تخت را به همراه دارید یک پمپ نیز خواهید داشت.

مزایا

این پمپ ها شما را از  احتیاج داشتن به دیگر وسایل باری اماده سازی راحت کرده اند و شما دیگر دغدغه ای برای اماده سازی محصولات بادی نخواهاید داشت. این دستگاه ها محصول را در سریع ترین زمان ممکن اماده استفاده می کنند چرا که مقدار باد تولید شده کاملا در اختیار کالا قرار می گیرد و شما باد ار دست نمی دهید. برخی از این پمپ ها دارای قابلیت چرخاندن هوای داخلی هستند. این عمل همانند یک ماساژور نیز عمل کرده و راحتی را برای شما بیش از پیش به همراه خواهند داشت. ممکن نیست که این پمپ ها را گم کنید. این دستگاه ها دارای صدای بسیار کمی هستند در برخی از مدل ها هیچ صدایی منتشر و تولید نمی شود. معایب این دستگاه ها چون بصورت داخلی روی محصول بادی نصب هستند کمی گران بوده و شاید شما نتوانید ان را خریداری کنید. اگر پمپ شما دچار نقص شد برای تعمیر ان دچار مشکل خواهید شد. چون جدا کردن ان از محصول بادی بسیار سخت بوده و ممکن است برای تعمیر مجبور باشید ان را به کارخانه سازنده بسپارید. این پمپ ها عملا برای استفاده دیگر محصولات کارساز نیستند. به صورت کلی اگر پمپ ها را بررسی کنیم پمپ های باد الکتریکی مدل هایی دارند که هم با استفاده از باتری کار می کنند هم با برق شهری.

برخی از مدل هایی که با باتری کار می کنند نیز دو نوع هستند. نوع اول باتری داخلی دارند این باتری ها قابلیت شارژ را داشته و همانند گوشی همراهتان شارژ می شوند و شما می توانید در همه جا از ان ها استفاده کنید. التبه خرابی باتری را نیز فراموش نکنید. باتری های قابل شارژ به تنهایی گران بوده و شاید برای تعویض باتری ها دچار دردسر شوید. نوع دیگر که باتری خور می باشند دارای انواع مختلف بوده و باتری های قابل استفاده ان ها 12 ولت و 24 ولت می باشد. برای پیدا کردن باتری ها باید به فروشگاه های قطعات الکتریکی مراجعه کرده و باتری مخصوص به مدل خود را انتخاب کنید.

مدل هایی که با برق شهری کار می کنند نیز متفاوت هستند. تعدادی که دارای یک اداپتور بوده که برق شهری را به ولتاژ مخصوصی که مورد نیاز دستگاه است تبدیل کرده و دستگاه را راه می اندازند و گونه دیگری که با همان برق 220 ولت شهری کار میکنند. مدل هایی دارای اداپنور نیستند عمدتا دارای صدای زیادی هستند و ممکن گوش شما را دچار اذیت کنند البته این مدل ها چند سال است به دللی الایندگی صوتی و استفاده زیاد از جریان برق تولید نمی شوند اما ممکن است شما نمونه هایی از ان ها را در بازار مشاهده کنید.

امیدواریم توانسته باشیم شما را با انواع پمپ باد الکتریکی اشنا کنیم و به سوالات شما پاسخ های مطلوبی داده باشیم. با این حال اگر سوال دیگری دارید می توانید از کارشناسان زبده ما بپرسید. همچنین اگر قصد پمپ باد الکتریکی را دارید می توانید هم اکنون ان را از نمایندگی محصولات بادی در ایران با قیمت مناسب خریداری نمایید.