تعمیرات تخت خواب بادی

تخت خواب بادی یا همان تخت بادی از سری محصولات بادی پر طرفدار و کاربردی هستند که امروزه از آن ها بسیار استفاده می شود ، تخت خواب های بادی دارای ویژگی ها و مزیت های بسیاری هستند که بیشتر مردم را به سمت و سوی خود کشانده است تا دیگر برای استراحت کردن به سمت تخت های فلزی و چوبی نروند . شما می توانید از تخت خواب های بادی حتی در مسافرت ها نیز استفاده کنید چرا که حجم بسته بندی آن ها بسیار کم است و همچنین وزن سبکی دارند ، به همین دلیل نیز جابجایی آن ها راحت تر شده و می توان در سفر ها نیز آن ها را به همراه خود برد ، این ویژگی خوب تخت خواب های بادی برای کسانی که دوست ندارند از تخت خواب های هتل ها ، مهمانسرا ها و سوئیت ها استفاده کنند بسیار ارزشمند و کاربردی خواهد بود . سطوح تخت خواب های بادی نیز بسیار عالی و طبی است و به مراتب می تواند بستری نرم و طبی را برای استفاده کننده فراهم کند ، اما با توجه به ویژگی های بسیار زیاد تخت خواب بادی ، معایبی نیز این نوع تخت ها دارند که آن هم بدنه نازک و آسیب پذیر آن ها می باشد .

تخت های بادی معمولا از بدنه های pvc ساخته می شوند که می توان این جنس را از برترین و مرغوب ترین اجناس برای تولید تخت خواب بادی و دیگر محصولات بادی دانست ، این جنس اگر چه وزن های بسیار بالا را تحمل می کند و قدرت کشسانی بالایی دارد ، اما ضخامت آن ها در بهترین و مستحکم ترین تخت خواب های بادی به 0.35 میلی متر می رسد ، به همین دلیل برخورد بدنه با اجسام و اشیاء تیز و برنده می تواند منجر به سوراخ شدن و پارگی تخت خواب بادی شود ، به همین دلیل نیز توصیه می شود که از تخت خواب های بادی خود به خوبی مراقبت کنید تا از آسیب دیدگی های احتمالی این محصولات بادی جلوگیری کنید . این نوع آسیب دیدگی ها نه تنها در تخت بادی بلکه در تمامی محصولات بادی دیده می شود به همین دلیل نیز رسیدگی و نگهداری صحیح را از سوی فرد می طلبد .


با این حال روش هایی برای تعمیرات تخت خواب بادی مطرح است که در صورت آسیب دیدن محصول خود می توانید آن را تعمیر کنید . در همین راستا شرکت های تولید کننده تخت بادی و دیگر محصولات بادی ، بسته ای با عنوان بسته تعمیرات تخت خواب بادی طراحی کرده است که با استفاده از آن می توانید قسمت آسیب دیده تخت بادی خود را ترمیم کنید . این بسته ها عمدتا شامل چند لیبل یا برچسب ( که اغلب هم جنس بدنه تخت است ) و چسب مخصوص تعمیر می باشد که بایستی با استفاده از آن ها محل سوراخ شدگی تخت خواب بادی خود را ترمیم کنید . نکته قابل توجه در آسیب دیدگی های تخت خواب بادی این است که شما زمانی می توانید تخت خواب بادی خود را تعمیر کنید که پارگی آن جزئی باشد و یا تنها تخت خواب بادی سوراخ شده باشد ، در غیر این صورت اگر پارگی تخت خواب بادی زیاد بود نمی توانید محصول را به خوبی تعمیر کنید و بهتر است که از یک تخت خواب بادی جدید استفاده کنید . البته شما می توانید با تهیه لیبل های بزرگ تر پارگی های بزرگ را نیز تعمیر کنید . در ادامه روند تعمیر تخت خواب بادی را به صورت مختصر و مفید به شما آموزش خواهیم داد .

در مرحله اول شما بایستی قسمت آسیب دیده تخت خواب بادی خود را پیدا کنید ، اگر قسمت اسیب دیده قابل رویت باشد و آن ها مشاهده کرده باشید می توانید با یک علامت آن قسمت را علامت گذاری کنید تا دیگر گم نشود ، اما در صورتی که نمی دانید کجای تخت بادی شما آسیب دیده است می توانید با چند راه کار ساده محل سوراخ شده تخت خواب بادی خود را بیابید . شما می توانید با استفاده از یک محلول آب و صابون برای پیدا کرده سوراخ و یا پارگی تخت اقدام کنید ، برای اینکار یک کاسه آب پر کرده و صابونی به داخل آن بیاندازید ، صابون با بسابید تا آب به خوبی کف کند ، پس از اینکه آب به خوبی کف کرد صابون را خارج کرده و محلول بدست آماده را به قسمت هایی که شک دارید بمالید ، لازم است بدانید که تخت خواب بادی شما باید باد شده باشد تا بتوانید قسمت سوراخ شده را پیدا کنید ، پس از آن به ترتیب محلول آب و صابون را که ایجاد کف کرده است را بر روی بدنه تخت بمالید و مشاهده کنید که آیا هوایی از بدنه تخت خارج می شود و حبابی ایجاد می شود یا خیر ، پس از یافتن سوراخ آن قسمت را شسته و به خوبی خشک کنید و سپس با استفاده از یک خودکار یا ماژیک بر روی آن علامت بزنید تا دیگر محل آسیب دیده را گم نکنید . جهت پنچری تخت خواب بادی راه دوم را تا انتها مطالعه نمایید.

راه دیگری که با استفاده از آن می توانید قسمت آسیب دیده تخت خواب بادی را پیدا کنید این است که یک لگن را پر از آب کرده و تخت خواب بادی خود را به صورت قسمت قسمت وارد لگن کنید و همانطور که داخل تخت پر از باد می باشد آن را تحت فشار قرار دهید ، اگر قسمت سوراخ شده تخت در داخل آب باشد شما می توانید حباب های هوایی که در داخل آب ایجاد می شود را مشاهده کرده و به قسمت آسیب دیده بدنه برسید . نکته مهم این است که پس از یافتن و خشک کردن قسمت آسیب دیده بایستی آن را علامت گذاری کرده و آن را علامت بزنید . پس از آن به سراغ لیبل ها یا همان برچسب های تعمیراتی بروید و تکه ای از برچسب را به صورت گرد و به اندازه یک سکه برش دهید . برش دادن لیبل به صورت گرد باعث می شود تا لیبل گوشه ای نداشته باشد تا در هنگام ساییدگی نیز از بدنه جدا نشود ، در غیر این صورت ممکن است گوشه های تیز لیبل کمی جدا شده و در نهایت کنده شود .

شما می توانید میزان قطر برچسب خود را به نسبت سوراخ های ایجاد شده اندازه گیری کرده و برش دهید که معمولا سوراخ های ایجاد شده را می توان با برش های سکه ای به طور کامل پوشاند . پس از برش دادن نوبت می رسد تا سطح برچسب را آغشته به چسب مخصوص تعمیر کنید ، پس از آغشته کردن برچسب به چسب مخصوص می توانید آن را بر روی بدنه سوراخ تخت خواب بادی بچسبانید . میزان چسب زده شده نباید بسیار زیاد باشد که شره دهد و همچنین نباید بسیار کم باشد که به خوبی نچسبد . پس از مرحله چسباندن لیبل ها بایستی قسمت ترمیم شده را به مدت 24 ساعت تحت فشار قرار دهید ، شما می توانید برای فشار دادن قسمت آسیب دیده از وزنه ها و حتی سنگ ها استفاده کنید . بهتر است که وزنه را به صورت ثابت و به مدت زمان 24 ساعت بگذارید تا بر روی برچسب باقی بماند تا لیبل به خوبی بچسبد . پس از گذشت این مدت می توانید وزنه را بلند کرده و دو مرتبه تخت خواب بادی خود را تست کنید .

شما می توانید تعمیرات تخت خواب بادی خود را به فروشگاه اینتکس نیز بسپارید چرا که فروشگاه اینترنتی اینتکس خدمات پس از فروش تخت خواب بادی را مانند تعمیرات تخت بادی انجام می دهد . شما می توانید محصول را به صورت حضوری به دفتر مرکزی اینتکس و یا محصول را با  پست برای فروشگاه ارسال کنید تا روند تعمیر برای شما انجام شود .

فیلم پنچرگیری و تعمیر تخت خواب بادی و تخت بادی اینتکس :