روش پنچرگیری استخر بادی

یکی از اتفاق هایی که ممکن است همواره برای محصولات بادی به ویژه استخر بادی رخ دهد آسیب دیدن و پنچر شدن بدنه آن هاست . با سوراخ شدن و یا ایجاد پارگی در این نوع محصولات بادی ، دیگر محصول بادی و یا استخر بادی شما کارایی نداشته و نمی توانید از آن ها استفاده کنید . اما روش هایی برای پنچرگیری استخر بادی وجود دارد که با استفاده از آن روش می توانید اقدام به تعمیر و پنچرگیری استخر بادی خود کنید . علت آسیب پذیر بودن استخر های بادی ، بدنه نازک و ساختار بادی آن ها می باشد . شرکت های تولید کننده استخر بادی برای ساخت این محصولات بادی اغلب از موادی با نام pvc استفاده کرده اند چرا که پی وی سی ها از سری اجناس با کیفیت و مرغوبی هستند که در برابر رطوبت و آفتاب مقاوم می باشند ، همچنین با قدرت کشسانی بسیار بالای خود می توانند در برابر فشار های زیادی که ممکن است از طرف حجم بالای آب وارد شود مقاومت کنند .

اما با توجه به ویژگی هایی که در رابطه با بدنه pvc استخر های بادی گفته شد ، این نوع بدنه ها یک عیب دارند که آن هم نازک بودن لایه ها و همچنین آسیب پذیر بودن آن ها نسبت به برخورد با اجسام تیز و برنده ، ساییده شدن و ... دارند که بایستی حتما در حفظ و نگهداری محصول خود کوشا باشید تا بتوانید بیشتر از استخر بادی خود استفاده کنید . اما سوال اینجاست که بعد از سوراخ شدن استخر بادی خود چه کنیم ؟ چگونه می توانیم استخر بادی خود را تعمیر کنیم ؟ آیا استخر بادی کودک قابل تعمیر است ؟ بهترین روش پنچرگیری استخر بادی چیست ؟ چگونه استخر بادی خود را پنچر گیری کنیم ؟ آیا پنچرگیری استخر بادی به مانند تویوپ لاستیک می باشد ؟ سریع ترین راه برای پنچرگیری استخر بادی کدام است ؟ ایا با پنچرگیری آسیب دیدگی استخر بادی به طور کامل برطرف می شود ؟ در ادامه مطلب روش پنچرگیری استخر بادی را به صورت صحیح و درست به شما عزیزان به صورت مرحله به مرحله آموزش می دهیم .

نکته 1 : نکته قابل توجه در بحث پنچرگیری استخر بادی این است که شما تنها می توانید استخر های بادی را تعمیر کنید که تنها بدنه آن ها سوراخ شده باشد و یا پارگی آن کوچک باشد ، اما اگر استخر بادی شما دارای پارگی بسیار زیاد است و یا بدنه استخر شما در برخورد با اجسام و یا وسایل داغ ذوب شده است دیگر نمی توانید استخر بادی خود را تعمیر کنید .

نکته 2 : اگر استخر بادی شما در هنگام استفاده از محصول سوراخ شد بهتر است تا سریعا آب موجود در استخر را خالی کنید تا فشار و وزن آب از روی بدنه کم شود تا آسیب دیدگی استخر بادی شما بیشتر از قبل نشود .

بسته تعمیرات استخر بادی

در کنار اغلب محصولات بادی به ویژه استخر های بادی بسته ای با عنوان بسته تعمیرات قرار دارد که این بسته شامل لیبل ها یا همان برچسب های تعمیراتی و همچنین چسب مخصوص تعمیر می باشد که شما می توانید با استفاده از این پکیج نسبت به پنچرگیری استخر بادی خود اقدام کنید . در صورت نبود برچسب تعمیرات و یا نیاز به برچسب های تعمیراتی بیشتر می توانید به سهولت این محصولات را از فروشگاه ها خریداری کنید . شما می توانید برای خرید بسته تعمیرات استخر بادی از سراسر ایران از طریق فروشگاه اینترنتی اینتکس اقدام نمایید و محصول خود را به سهولت از این مرکز فروش تهیه کنید . پس از تهیه برچسب های تعمیراتی می توانید اقدام به تعمیر استخر بادی خود کنید . می توان گفت استفاده از برچسب های تعمیراتی تنها ترین و البته بهترین روش برای پنچرگیری استخر بادی شما خواهد بود ، پس سعی کنید تا از دیگر لیبل ها و چسب ها برای تعمیر محصولات بادی استفاده نکنید چرا که ممکن است جنس لیبل ها و حتی چسب های دیگر تعمیرات خوبی را برای شما انجام ندهد .

روش پنچرگیری استخر بادی

در ابتدا نیاز است تا قسمت سوراخ شده و آسیب دیده استخر بادی خود را پیدا کنید تا بتوانید اقدام به پنچرگیری محصول کنید ، در این مرحله شما می توانید با روش هایی قسمت سوراخ شده استخر بادی خود را پیدا کنید . در صورتی قسمت آسیب دیده استخر بادی خود را می دانید از مرحله اول صرف نظر کرده و تنها آن قسمت را علامت گذاری کنید ، در غیر این صورت شما می توانید با استفاده از یک لگن آب و یا با استفاده از کف ( محلول آب و صابون ) قسمت آسیب استخر را پیدا کنید . لازم به ذکر است که استخر بادی شما باید تقریبا باد شده باشد تا بتوانید پس از انجام آزمایش باد خارج شده از استخر را پیدا کنید تا بتوانید قسمت آسیب دیده را علامت گذاری کنید . شما می توانید بدنه استخر بادی خود را وارد آب کرده و آن را فشار دهید تا حباب های ایجاد شده ای را در لگن آب مشاهده کنید ، در صورت مشاهده حباب می توانید قسمت سوراخ استخر را شناسایی کنید . استفاده از کف صابون نیز راهی بسیار آسان تر و ساده تر برای یافتن محل سوراخ شدگی استخر بادی می باشد ، شما می توانید با مالیدن کف به بدنه استخر و فشار دادن استخر به منظور تخلیه باد محل سوراخ شدگی را بیابید . در این حالت نیز حباب هایی تولید می شود که می توانید از این طریق محل آسیب دیده را شناسایی  کنید .

نکته 3 : پس از یافتن محل آسیب دیده حتما آن قسمت را خشک کرده و سپس با خودکار یا ... دورسوراخ شدگی خط بکشید تا آن را گم نکنید .

پس از یافتن محل آسیب دیدگی حتما باید بدنه را کاملا خشک کنید و سپس اقدام به تعمیر محصول کنید چرا که در صورت خیس بودن پنچرگیری به خوبی انجام نخواهد شد . در مرحله بعدی سراغ بسته تعمیرات استخر بادی خود رفته و قسمتی از لیبل یا همان برچسب تعمیر را بردارید و آن را به صورت گرد و سکه ای برش دهید . پس از آن چسب را باز کرده و برچسب را به چسب مخصوص آغشته کنید ( میزان چسب نباید بسیار زیاد و یا بسیار کم باشد ) پس از آن برچسب را بر روی قسمت آسیب دیده بگذارید و آن را فشار دهید تا به یکدیگر بچسبند ، پس از نیاز است تا بر روی برچسب وزنه یا جسمی سنگین را به مدت 24 ساعت قرار دهید تا به خوبی پنچر گیری استخر بادی شما تمام شود . پس از گذشت 24 ساعت دو مرتبه قسمت تعمیر شده را تست کنید تا از صحت پنچرگیری خود مطمعن شوید . شما حتی می توانید به منظور پنچرگیری استخر بادی خود را به فروشگاه اینتکس ارسال نمایید تا خود نمایندگی روند تعمیر و پنچرگیری استخر بادی شما را انجام دهد .

فیلم روش تعمیر وان بادی و استخر بادی کودک :