صندلی بادی یا همان مبل بادی یکی از بهترین محصولات بادی برای نشستن و استراحت کردن است که می توانید از آن ها به عنوان صندلی های مسافرتی استفاده کنید . کیفیتی که این محصولات بادی دارند به خصوص صندلی بادی اورجینال و اصل که توسط شرکت های بزرگ ساخته شده اند ، بسیار بالا بوده و برای همین به آسانی آسیب نمی بینند و شما می توانید با خیال راحت از آن ها استفاده کنید . ولی با این وجود گاهی ممکن است سهوا صندلی بادی از سوی افرادی که از آن ها استفاده می کنند دچار آسیب دیدگی شود . این محصولات نیز به دلیل اینکه بادی هستند و بدنه آن ها از لایه های نازکی ساخته شده اند ، می توانند با یک اشتباه و استفاده نادرست ، آسیب ببینند . با سوراخ شدن بدنه صندلی بادی ، باد خارج شده و دیگر نمی توانید از صندلی بادی استفاده کنید . برای همین ما به شما قصد داریم تا روش تعمیر صندلی بادی را آموزش دهیم تا در صورتی که این محصول بادی ارزشمند شما دچار آسیب دیدگی شد ، بتوانید آن را به راحتی تعمیر کرده و به مانند روز اول از آن استفاده کنید . 

برای تعمیر کردن صندلی بادی برچسب هایی با عنوان برچسب تعمیرات یا بسته تعمیرات عرضه شده است که می توانید از آن ها استفاده کنید . شرکت های بزرگی همچون اینتکس و بست وی که بزرگترین تولید کنندگان محصولات بادی هستند ، در کنار تولیدات صندلی بادی و سایر محصولات بادی ، برچسب های تعمیراتی را نیز تولید کرده اند تا شما در صورت آسیب دیدن صندلی های خود بتوانید آن را تعمیر کنید و دوباره استفاده کنید . این ویژگی خوب باعث شده است تا دیگر نگران از دست دادن صندلی خود پس از آسیب دیدن نباشید و آن را به خوبی تعمیر کرده و مانند روز اول استفاده کنید . جنسی که صندلی بادی معمولا از آن ساخته می شود ، پی وی سی نام دارد . این جنس یک جنس تقریبا لاستیکی می باشد که انعطاف پذیری خوبی دارد و می تواند وزن های بالا را نیز به خوبی تحمل کند ، ولی گاهی ممکن است پاره و یا سوراخ شود . با توجه به جنسی که این صندلی های بادی دارد ، برچسب های تعمیراتی را با همین جنس تولید کرده اند تا به خوبی بتواند با بدنه صندلی شباهت داشته و به خوبی به آن بچسبد . 

برای همین است که جنس بیشتر برچسب های تعمیراتی نیز از پی وی سی است . توجه داشته باشید که بسته های تعمیراتی تنها لیبل های پی وی سی نیستند ، بلکه در این بسته ها چسب مایع مخصوصی قرار داده شده است که در واقع این قدرت چسبندگی و تعمیر شدن صندلی بادی به آن بستگی دارد . لذا شما با در دست داشتن این بسته تعمیرات می توانید به خوبی تعمیرات صندلی بادی را انجام دهید . برای آشنایی با روش تعمیر صندلی بادی در منزل ، بهتر است که مراحلی که در ادامه خواهیم گفت را به دقت توجه داشته باشید و به صورت مرحله به مرحله آن را پیش ببرید تا بهترین تعمیرات صندلی بادی و پنچرگیری را داشته باشید . قبل از تعمیر کردن صندلی بادی بایستی به وسعت آسیب دیدگی توجه داشته باشید . روش تعمیر خانگی صندلی بادی با استفاده از برچسب تعمیرات تنها برای برخی از آسیب دیدگی هایی خواهد بود که وسعت بسیار کمی را داشته و در حد سوراخ شدگی و یا پارگی های جزئی باشد .

در صورتی که محل آسیب دیده را پیدا کرده اید ، به سراغ مرحله تعمیر خواهید رفت ، ولی در صورتی که آسیب دیدگی بسیار جزئی و در حد سوراخ شدگی ریز باشد ، باید در ابتدا آن را پیدا کنید . برای پیدا کردن محل آسیب دیدگی راه هایی وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از کف صابون است و دیگری استفاده از یک تشت یا لگن آب . به طوری که در روش اول باید شما صندلی بادی را تا حدودی باد کرده و کف صابون را در محل هایی که شک دارید صندلی بادی از آن قسمت آسیب دیده است ، مالیده و سپس بدنه صندلی را تحت فشار قرار دهید تا باد از قسمت سوراخ شده بیرون بزند ، با بیرون زدن باد ، در صورتی که آن محل را کف صابون زده باشید مشاهده خواهید کرد که آن محل حباب هایی را ایجاد خواهد کرد و کف بیشتری تولید خواهد شد ، بنابراین آن محل اسیب دیده است و باید علامت گذاری شود . روش دیگر نیز استفاده از لگن پر از آب است به طوریکه بدنه صندلی بادی و نقاطی که احساس می کنید آسیب دیده است را به داخل آب فرو برده و بدنه صندلی بادی را فشار دهید تا هوا از محل سوراخ شده خارج شود ، اگر محل سوراخ شده در داخل آب لگن باشد ، شما متوجه هوا خواهید شد و آن قسمت را به عنوان محل آسیب دیده انتخاب خواهید کرد . 

پس از یافتن محل سوراخ شده و آسیب دیده ، باید آن محل را به صورت کامل خشک کنید ، نباید بدنه صندلی بادی خیس باشد تا تعمیرات شما به بهترین شکل ممکن انجام شود . پس از آن مقداری از برچسب یا همان لیبل را برداشته و برش دهید . سعی کنید که برش های خود را به صورت گرد انجام دهید و یا در صورت برش های مربعی و مستطیلی ، گوشه های آن را بگیرید تا برچسب گوشه نوک تیزی نداشته باشد ، برای اینکه ممکن است به مرور زمان گوشه برچسب به جایی گیر کرده و بلند شود ، اما برش های گرد و یا سکه ای که مخصوص سوراخ های ریز می باشد ، می تواند بهترین برش برای تعمیر کردن باشد . پس از این کار ، برچسب را تا مقدار لازم به چسب مخصوص آغشته کنید . نباید مقدار چسب مایع استفاده شده زیاد و یا خیلی کم باشد . در صورت کم بودن مقدار چسب ، چسبندگی به خوبی نخواهد بود و ممکن است به مرور تعمیر شما باز شود . برچسب زیاد هم باعث برجستگی در تعمیر خواهد شد که اصلا پیشنهاد نمی کنیم . 

پس از اینکه برچسب را چسباندید ، می توانید محل تعمیر شده را برای مدت 12 تا 24 ساعت که بهتر است بیشتر از یک روز باشد ، با استفاده از یک وزنه و یا هر وسیله سنگین مانند سنگ تمیز و سیقلی تحت فشار قرار دهید تا برچسب به خوبی به بدنه چسبیده و تعمیرات شما به بهترین شکل ممکن انجام شود . پس از تعمیرات دوباره صندلی بادی را تست کنید که آیا سوراخ و پارگی به خوبی تعمیرشده است یا خیر . روش دیگری که برای تعمیرات وجود دارد این است که شما می توانید از فروشگاه اینترنتی اینتکس کمک بگیرید و تعمیرات صندلی بادی خود را به فروشگاه بسپارید . فروشگاه تهران اینتکس خدمات پس از فروش این محصولات بادی را همچون تعمیرات و آپارات محصولات بادی خدمت مشتریان خود ارائه کرده است که می توانید از آن استفاده کرده و صندلی های بادی خود را برای تعمیرات تخصصی تر به فروشگاه بسپارید . تعمیراتی که توسط اینتکس صورت می گیرد بسیار بهتر بوده و به دلیل اینکه توسط افراد متخصص و با تجربه انجام می شود می توانید از تعمیرات بسیار عالی صندلی بادی خود کاملا اطمینان داشته باشید .