چگونه تخت خواب بادی را تمیز کنیم؟

همانطور که اطلاع دارید تخت های بادی یکی از بهترین محصولات برای مسافران سرزده می باشند که کاملا سریع اماده و مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات را نیز باید همانند دیگر ملزومات مانند ملافه اتاق خواب تمیز کرد. برای استفاده طولانی مدت از تخت خواب های بادی و جلوگیری از افت کیفیت می توانید انها را با ط اموزش های زیر به سرعت تمیز کنید پس تا انتها با ما همراه باشید.

 • پس از هر بار استفاده تمیز کنید. بصورت عمومی شما باید پس از هر بار استفاده از این تخت خواب ها انها را تمیز کنید. اگر این امکان را ندارید حداقل ماهی یکبار ان را انجام دهید. البته این تمیز کردن به طرز استفاده شما نیز بستگی دارد. هنگام ی که یک لکه مشاهده کردید سریعا ان را تمیز کنید.
  از مخلوط اب و صابون مایع استفاده کنید. چند قطره از صابون مایع را در یک کاسه بریزید سپس به ان اب اضافه کرده و کاملا با هم مخلوط کنید. یک دستمال تمیز را به محصول اغشته کرده و روی تمامی سطح تخت خواب به ارامی بکشید و محصول را تمیز کنید. پس از این کار منتظر بمانید تا تخت خواب خشک شود. 
 • پمپ باد را با استفاده از یک دستمال نمدار تمیز کنید.با اغشته کردن دستمال به محلول اب و مایع صابون دستمال را نمدار کردن و بر روی سطح خارجی پمپ بکشید تا کاملا تمیز شود. سپس در معرض هوا قرار دهید تا کاملا خشک شود. دقت کنید قبل از خشک شدن کامل پمپ باد هیچگاه ان را روشن نکنید. می توانید برای جلوگیری از نشستن گرد و غبار روی پمپ باد ان را داخل یک قوطی یا کارتن قرار دهید.
 • برای از بین بردن بوی بد می توانید از پودر سودا استفاده کنید. یک مقدار پودر سودا را روی تخت خواب بریزید نیازی نیست این مقدار خیلی زیاد باشد. پس از این کار با یک پارچه روی محصول بکشید. پس از چند دقیقه پارچه را برداشته  سطح تخت خواب را به خوبی تمیز کنید. این کار باعث می شود تا بوی بدی روی محصول باقی نماند.
 • تخت خواب را در معرض افتاب قرار دهید. محصول را هر ماه یکبار و یا حداکثر دو ماه یکبار به بیرون از خانه برده و در معرض افتاب گرم قرار دهید و اجازه دهید یک روز زیر افتاب بماند. افتاب به دلیل خصوصیت خود میکروب های بوجود امده و انباشته شده روی تخت خواب را از بین خواهد برد.
 • از محلول ترکیب اب و سرکه سفید استفاده کنید. نصف فنجان اب و نصف فنجان سرکه را با هم مخصول کرده و با استفاده از یک دستمال این محلول را روی تخت خواب بمالید. این محلول درخشندگی اولیه را به محصول شما باز میگرداند.
 • برای از بین بردن میکروب ها از محلول اب و الکل سفید استفاده کنید. در یک کاسه مقداری الکل سفید و اب ولرم بریزید و خوب مخلوط کنید. از یک دستمال استفاده کرده و سطح تخت خوب را کاملا تمیز کنید. پس از این کار تخت را با اب تمیز کنید و اجازه دهید تا محصول خشک شود.
 • برای از بین لکه ها می توانید از مایع شیشه شور استفاده کنید. برای درخشندگی روی سطح تخت خواب و از بین بردن لکه های به وجود امده می توانید از یک مایع شیشه شور استفاده کنید و به راحتی لکه ها را تمیز کنید و از تخت خواب خود لذت ببرید.
 • اجازه دهید تخت خواب به تنهایی خشک شود.در هنگام خشک شدن تخت خواب از باد کردن ان و یا استفاده از پمپ باد برای خشک کردن ان جدا بپرهیزید چرا که ممکن است به محصول اسیب جدی وارد شود و ابعاد ان تغییر کند همچنین امکان دارد دریچه ورود هوا نیز دچار مشکل شود.
 • با دقت نسبت به جمع کردن ان اقدام کنید. در هنگام جمع کردن تخت خواب دقت کنید که دریچه هوا باز باشد تا محصول دچار اسیب نشود. پس از خالی شدن کامل تخت خواب ان را روی زمین پهن کردن تا حدی که محصول به شما اجازه می دهد به صورت دایره ای شکل تا کنید. از طرفی شروع به تا کردن نمایید که دریچه در پایان کار شما قرار گیرد. در هنگام این کار به هیچ وجه روی تشک فشار مضاعف و متوالی وارد نکنید کافی است فقط از انگشتان دست خود استفاده کنید. در اخر دریچه ورود هوا را ببندید این کار تا حدی از باز شدن تخت خواب جلوگیری می کند.
 • برای افزایش طول عمر تخت خوا بادی میتوانید از یک ملافه استفاده کنید. استفاده از ملافه میتواند تاثیر بسیار زیادی را برای افزایش طول عمر محصول داشته باشد. همچنین از کثیفی ایجاد لکه و تجمع میکروب ها روی تخت خواب جلوگیری می کند. پس تا حد امکان یک ملافه روی کالا پهن کنید. این کار برای جلوگیری از امراض نیز بسیار موثر خواهد بود.


تخت خواب های بادی را در جای مرطوب قرار ندهید. برای اسیب ندیدن تشک از قرار دادن ان در معرض جاهای مرطوب جدا خود داری کنید. همچنین محصول را در دماهای خیلی بالا قرار ندهید چون ممکن است قابلیت کشسانی ان را پایین بیاورد. همچنین جاهایی که دمای ان به سرعت بالا و پایین می رود می تواند عمر محصول را پایین بیاورد. بهترین دما برای این تشک ها قرار دادن ان در دمای اتاق است.

با این تفاسیر می توان گفت که تمیز کردن تخت خواب های بادی زیاد مشکل نبوده و هر کسی می تواند ان را انجام دهد. شما می توانید با استفاده از راه جل های بالا و عملیات های ذکر شده این کار را انجام دهید. دقت داشته باشید از وسایل و از برس هایی که ممکن است منجر به اسیب دیدگی و سورخ شدن تخت خواب شود بپرهیزید چرا که نیاز به ترمیم خواهید داشت. حتی می توانید از شوینده های دیگر مانند پودر لباسشویی نیز استفاده کنید. همچنین شوینده های مخصوصی برای این کار وجود دارند که می توانید ان ها را خریداری کرده و از انها استفاده کنید.

شما نیز اگر راهکار دیگری برای این کار دارید حتما برای ما بفرستید. اگر باز هم سوالی مد نظر دارید می توانید از کارشناسان ما سوال کنید. همچنین اگر قصد خرید یک تخت خواب بادی با قیمت مناسب را دارید می توانید هم اکنون این محصول را از نمایندگی محصولات بادی در ایران خریداری نمایید.