ویژگی ها و مزیت تخت خواب بادی

تخت خواب ها همراه می توانند بستر مناسبی برای خواب و استراحت کردن فراهم کنند ، به همین دلیل نیز استفاده از تخت خواب های بادی امروزه بسیار بیشتر از تشک ها شده است . با داشتن یک بستر مناسب می توانید به مراتب خواب راحت تر و آرام تری را داشته باشید که ویژگی های خوب تخت خواب ها توانسته مناسب ترین بسترهای خواب را برای تمامی سنین فراهم کند . تخت خواب ها از نظر ساختار به چند دسته تقسیم می شوند که شناخته شده ترین آن ها تخت خواب بادی و تخت خواب ابری ( با بدنه فلزی یا چوبی ) می باشند . هر یک از این تخت خواب ها دارای ویژگی ها و مزیت های خاص خود هستند که می توانید با کسب اطلاع از آن ها اقدام به خرید تخت خود کنید . اما در این مطلب قصد داریم تا ویژگی ها و مزیت تخت خواب بادی را که از جدید ترین تخت خواب ها می باشند معرفی کنیم .

ویژگی ها و مزیت تخت خواب بادی باعث شده است تا بسیاری از افراد دیگر به فکر خریدن تخت بادی بزرگ ، جاگیر و گران تخت خواب های فلزی و چوبی نباشند . تخت خواب های بادی دارای ساختار باد شونده هستند به طوریکه پس از باد شدن فرم گرفته و قابل استفاده می شوند . از آن جا که تخت خواب های بادی از مدرن ترین و جدید ترین تخت ها می باشند ، خریداران اطلاعات کمی نسبت به این محصولات بادی دارند ، اما در این مطلب قصد داریم تا ساختار تخت خواب بادی ، نحوه استفاده و همچنین ویژگی ها و مزیت تخت خواب بادی را مورد بررسی قرار دهیم تا شما عزیزان بتوانید با اطلاعات کافی اقدام به خرید تخت خواب بادی کنید .

ویژگی ها و مزیت تخت خواب بادی

تخت خواب های بادی همانطور که اشاره شد دارای ساختار بادی هستند به همین دلیل نیاز است تا آن ها را باد کرده و سپس استفاده کنید . به همین دلیل شما هر زمان که نیاز به خواب داشتید می توانید تخت خواب بادی خود را راه اندازی کرده و از آن استفاده کنید . این ویژگی باعث می شود تا فضای اشغال شده توسط تخت خواب بادی پس از هر بار استفاده آزاد شود ، این در حالی است که تخت خواب های بادی قابل جمع شدن در بسته بندی های کوچک نیستند و فضای اشغال شده توسط آن ها آزاد نمی شود . همچنین تخت خواب های بادی به دلیل اینکه حجم بیشترشان از باد تشکیل شده است وزن چندان زیادی را ندارد به همین دلیل شما می توانید تخت خواب بادی خود را به راحتی جابجا کنید .

این ویژگی باعث شده است تا شما بتوانید تخت خواب های بادی را علاوه بر استفاده در خانه ، در سفر ها نیز به همراه خود ببرید . بسیاری از خریداران تخت خواب های بادی در هنگام سفر ، محصول خود را به همراه برده و پس از ساکن شدن و اجازه ویلا ، سوئیت و منازل از تخت خواب های بادی استفاده می کنند . این ویژگی خوب تخت خواب های بادی برای کسانی که تمایل چندانی به استفاده از تخت خواب های ویلا ها و منازل اجاره ای ندارند می تواند بسیار عالی باشد . لازم به ذکر است که برخی از تخت خواب های بادی که دارای پمپ باد سرخود می باشند را نمی توان در محیط های بیرون از خانه که برق وجود ندارد استفاده کرد ، چرا که نیاز است تا آن ها را با استفاده از جریان برق باد کرد .

بیشتر تخت خواب های بادی دارای پمپ باد سرخود می باشند تا بتوانید به سرعت تخت خواب بادی خود را راه اندازی کنید . حجم تخت خواب های بادی نسبتا زیاد است و شاید استفاده از پمپ های باد دستی و پدالی کاری زمانبر و خسته کننده باشد ، به همین دلیل طراحان تخت خواب های بادی جدید با استفاده از پمپ های باد برقی و تعبیه کردن آن در بدنه به صورت پمپ باد برقی سرخود راه اندازی این محصولات بادی بزرگ را ساده تر کرده است . پمپ های بادی که برای این تخت خواب ها در نظر گرفته شده اند علاوه بر پمپاژ باد به داخل تخت خواب ، قابلیت تخلیه و وکیوم تخت خواب بادی را نیز دارند تا بدون مداخله و تلاش برای تخلیه باد ، کاملا اتوماتیک و سریع انجام بگیرد .

سرعت باد شدن و خالی شدن تخت خواب های بادی در تخت خواب های بادی دو نفره و یک نفره متفاوت است ، همانطور که معقول است تخت خواب های بادی دو نفره حجم بیشتری داشته و به مراتب دیر تر باشد می شوند . زمان باد شدن تخت خواب بادی دو نفره به طور میانگین 5 دقیقه و زمان باد شدن تخت خواب بادی یک نفره به طور میانگین 3 دقیقه می باشد . همانطور که اشاره شد پمپ های باد سرخود برقی قادر به تخلیه باد هستند که زمان تخلیه باد تخت خواب های بادی نیز به طور میانگین به مانند زمان باد شدن آن ها می باشد . وجود این پمپ های باد باعث شده است تا به راحتی بتوانید تخت خواب بادی خود را در هر زمان که نیاز است راه اندازی کنید و یا آنرا جمع کنید .

رویه تخت خواب های بادی به دلیل طراحی و آرگونومی ساخت رویه مواج بسیار نرم و طبی است ، وجود رویه های مواج که به صورت قسمت های فرو رفته و برآمده است می تواند فشار وارده بر روی اندام ها را کاهش دهد ، با کاهش فشار بر روی فرد به مراتب جریان خون بدن شکل طبیعی خود را حتی در هنگام خواب دارد . هر چه جریان خون بهتر باشد قوای از دست رفته افراد به سرعت باز خواهد گشت و فرد در روز بعد سرحال تر و شاداب تر خواهد بود . با بررسی و تحقیقات انجام شده توسط پزشکان ، هر چه سطوح بستر های خواب طبی تر و استاندارد باشد در رشد کودکان بسیار موثر می باشد . با این وجود می توان گفت که تخت خواب های بادی یکی از بهترین بستر ها برای تمامی سنین به خصوص کودکان که در سنین رشد هستند مناسب می باشد . قسمت های داخلی تخت خواب های بادی به دلیل اینکه ارتفاع نسبتا بالایی دارند به صورت طبقه ای ساخته می شوند تا فشار وارده توسط افراد منجر به تغییر شکل تخت خواب به صورت تخم مرغی نشود ، همچنین لایه های افقی و عمودی استفاده شده در ساخت تخت خواب های بادی باعث شده است تا تخت خواب از حالت توخالی و یا بادکنکی خود خارج شود و ثبات بهتری داشته باشد .

لازم به ذکر است که برای ساخت تخت خواب های بادی معمولا از جنس pvc استفاده شده است چرا که این جنس کیفیت بسیار بالایی دارد ، از ویژگی ها و مزیت های پی وی سی می توان به ضد آب بودن آن ، قدرت کشسانی بالا ، سازگاری آن با محیط زیست و پوست انسان ، استحکام در برابر فشار و ضربه ، مقاوم در برابر نور و اشعه های خورشیدی و ... اشاره کرد . برای کسب اطلاع بیشتر از ویژگی ها و مزیت تخت خواب بادی می توانید با شماره تلفن های فروشگاه اینترنتی اینتکس تماس حاصل فرمایید . فروشگاه اینتکس بزرگترین فروشگاه تخت خواب بادی در ایران است که می تواند راهنمای خوبی برای شما عزیزان برای خرید تخت خواب بادی باشد .