امروزه با توجه به مدرن شدن زندگی ها، اکثر افراد از این گونه محصولات استفاده بسیاری می کنند. چرا که استفاده از این محصولات بسیار راحت تر و از لحاظ هزینه کاملا به صرفه تر از نمونه های قدیمی و سنتی می باشد. مبل های شنی امروزه یک وسیله بسیار مناسب برای استراحت می باشد که از آن می توان درون منزل، اتاق خواب، اتاق نشیمن، محل کار و خانه های دانشجویی استفاده نمود. این گونه از مبل ها یک وسیله بسیار راحت محصوب می شوند که دارای سایز های مختلف بوده که برای رده های سنی کودک تا بزرگسال طراحی شده است تا تمامی افراد بتوانند با توجه به سایز خود، آن را انتخاب نمایند. یکی از مهمترین نکاتی که در خرید مبل های شنی بایستی به آن توجه بسیاری نمود، جنس پارچه ی آن مبل می باشد. مبل های شنی دارای دو نوع پارچه می باشند که در ادامه به بررسی بیشتر آن ها خواهیم پرداخت.

مبل های شنی با پارچه ی چرمی :

این نوع از پارچه دارای کیفیت بسیار مطلوبی بوده و از مقاومت بسیار بالایی بهره می برد که در اکثر مبل های شنی مورد استفاده قرار گرفته است. از لحاظ دوام و کیفیت این نوع پارچه از درجه بالایی برخوردار است. اما یکی از نکاتی که می توان به آن اشاره نمود، ضد تعریق نبودن آن است. این نوع پارچه ها به دلیل چرم بودنشان باعث می شوند تا نتوان مدت زمان طولانی بر روی آن نشست و پس از مدتی بدن دچا تعریق می شود. از مزیت های این نوع از پارچه می توان به مقاوم بودن در برابر اجسام تیز و حرارت اشاره نمود که این مورد یکی از دلایلی است که باعث پر فروش شدن این نوع از مبل ها شده است.

مبل های شنی با پارچه ی مخملی :

یکی از پر طرفدارترین نوع مبل ها می باشد که دارای کیفیت بسیار بالایی بوده و از راحتی خیلی خوبی بهره می برد. مقاومت این محصول در برابر اجسام تیز مثال زدنی ست و همانند مبل شنی چرمی می توان از آن درون منزل، محل کار و خانه های دانشجویی استفاده نمود. یکی از مزیت های این نوع از پارچه نسبت به پارچه های شمعی، ضد تعریق بودن آن است که می توان مدت زمان بسیاری بر روی آن نشست و بدون هیچ گونه تعریق بدن، به استراحت پرداخت و به راحتی می توان از ان برای استراحت، مطالعه و تماشای تلویزیون، استفاده نمود.