آموزش راه اندازی تخت خواب بادی

تخت خواب های بادی به دلیل داشتن ویژگی های منحصر به فرد امروزه مورد توجه بسیاری از عموم مردم قرار گرفته است.  یکی از مهم ترین دغدغه دارندگان این محصولات چگونگی راه اندازی این تخت خواب ها می باشد و به دنبال یافتن پاسخ هستند. روزانه بسیاری از مردم به دلیل نداشتن راه کاری مناسب از تخت خواب بادی موجود در خانه خود استفاده نمی کنند. اگر شما صاحب یکی از این تخت خواب ها هستید و یا قصد خرید این محصول را دارید حتما مقاله زیر را مطالعه کنید چرا که قصد داریم تا نحوه ی راه اندازی تخت خواب های بادی را برای شما شرح دهیم پس تا ادامه با ما همراه باشید....

  • راه اندازی تخت خواب بادی با استفاده از پمپ

دریچه ورود هوا را باز کنید. اگر تخت خواب را به دقت بررسی کنید خواهید دید در کناره این محصولات یک دریچه ورود هوا کار گذاشته شده است. این دریچه باعث می شود تا شما به راحتی بتوانید محصول را راه اندازی کرده و از ان استفاده نمایید.
قابل ذکر است در برخی از این محصولات یک پمپ باد داخلی کار گذاشته شده است که کافی است این پمپ را به برق شهری یا یک باطری که بتواند پمپ را راه بیندازد وصل کرده و دکمه ON روی پمپ را فشار داده و منتظر شوید تا محصول کاملا پر شود.
پمپ باد مخصوص را به تخت خواب متصل کنید. مهم نیست پمپ باد شما برقی باشد یا دستی کافی است شلنگ را به دریچه ورود هوا متصل کرده و ان را چفت کنید. در این مرحله باید مطمعن باشید که شلنگ کاملا به تخت خواب متصل شده و هیچگونه نشتی هوایی وجود نداشته باشد وگرنه امکان دارد محصول به طور کامل پر نشده و زمان راه اندازی افزایش یابد. برای این کار کافی است از یک پمپ استاندارد و قابل اتصال به محصول مورد نظر خود استفاده کنید.
در کنار محصولات بادی یک پمپ نیز در اختیار خریداران قرار داده می شود البته بسته به نوع محصول می تواند متغیر باشد. حتما مطمعن شوید برق شهری استفاده شده دارای نوسان نخواهد بود و یا باطری مورد استفاده دارای قدرت کمتری یا بیش از حد نباشد چون امکان دارد به پمپ صدمه زده و بر بازده ان تاثیر منفی بگذارد. پس از انجام دادن و دقت به نکته های گفته شده کافی است پمپ باد را روشن کنید. در این هنگام تخت خواب شروع به باد شدن خواهد کرد.
پمپ باد مخصوص را تا حد امکان برای مصارف دیگر استفاده نکنید. نکته ی قابل تامل اینکه هرگز این پمپ ها را داخل اب استفاده نکنید چرا که ممکن است دچار برق گرفتگی شوید و پمپ بسوزد.
اگر از پمپ دستی استفاده می کنید کافی است شروع به تلمبه زدن کنید. طبیعتا قدرت تولید بادد و سرعت این نوع پمپ ها به مراتب کمتر از نمونه های مشابه برقی می باشند و شما مجبورید مدت زمان نسبتا طولانی را برای باد کردن کالای خود صرف کنید. در حالت عادی این پمپ ها دارای یک اهرم هستند که به صورت عمودی بالا و پایین می روند و شما باید این اهرم را به این صورت به حرکت دراورید. نوع دیگر این پمپ ها با استفاده از پا هوا تولید می کنند که می توانید از انها نیز جهت راه اندازی محصولات بادی استفاده کنید.
دریچه هوا را ببندید. هنگامی که احساس کردید تخت خواب کاملا پر شده است پمپ را از محصول جدا کرده و سریعا دریچه ورود هوا ببندید. حال تخت خواب اماده ی استفاده است و شما می توانید به راحتی روی ان دراز کشیده و از ان لذت ببرید.

  • راه اندازی تخت خواب بادی بدون پمپ

با استفاده از یک سشوار تخت خواب خود را باد کنید. اگر برای راه انداز محصول به هبچ نوع پمپی دسترسی ندارید جای هیچگونه نگرانی نیست شما می توانید از یک سشوار استفاده کنید. دریچه ورود هوا را باز کنید و محل خروج باد از سشوار را جلو ان قرار داده و سشوار را روشن کنید. کمی صبور باشید تا تخت خواب کاملا پر شود. بدلیل خروج هوا از کناره های درچه ورود هوا ممکن است این عملیات کمی زمان بر باشد.
هرگز از باد گرم سشوار نکنید زیرا ممکن است به محصول اسیب بزند. همیشه از باد سرد برای پر کردن تخت خواب استفاده کنید چرا که ممکن است به محفظه ورود هوا اسیب برساند. محصولات بادی زمانی که در معرض هوای گرم قرار می گیرند ممکن است کیفیت خود را از دست بدهند.
از یک جاروبرقی استفاده کنید. برای پر کردن محصولات بادی هر دستگاهی که بتواند باد تولید کند را می توانید استفاده کنید. دستگاه های مختلفی برای این کار وجو دارند مانند کمپرسور هوا، جاروبرقی، پراکنده کننده برف و برگ. کافی است اهرم خروج باد را به دریچه ورود هوا متصل کرده و دستگاه را روشن کنید. تخت خواب شما شروع به باد شدن خواهد کرد. جاروبرقی ها قابلیت تولید باد را نیز دارند کافی است محفظه خروج باد را پیدا کرده و خرطومی لوله را به انجا متصل کنید.
از یک کیسه زباله استفاده کنید. شاید ختده دار به نظر برسد اما تجربه ی خوب و مفرحی برای شما خواهد بود. می توانید کیسه زباله را باد کرده و هوا را داخل ان حبس کنید سپس در کیسه را به دریچه موجود در تخت خواب بچسبانید و هوا را به داخل محصول انتقال دهید. شاید کمی سخت و زمان بر باشد اما امکان پذیر است و کالای شما باد خواهد شد.
اگر دسترسی به هیچیک از وسایل بالا ندارید مجبورید تا خودتان با فوت کردن ان را باد کنید. شاید طاقت فرسا باشد و کمی اذیت بشوید اما در اخر یک تخت خواب نرم و راحت خواهید داشت.

در اخر باید گفت که راه اندازی این محصولات زیاد سخت نیستند کافی است یک مقدار ذوق به کار ببرید و صبور باشید. بعد از راه اندازی وقتی روی تخت خواب قرار بگیرید و آرامیش و راحتی را حس کنید درمی یابید که انرژی که صرف باد کردن کالا به خرج داده اید ارزشش را دارد. پس تنبلی نکنید همین الان تخت خواب خود را باد کنید و از ان لذت ببرید. شما دوست عزیزی که روش دیگری را امتحان کرده و جواب گرفته اید حتما با ما در میان بگذارید تا در دسترس دیگران قرار گیرد.
اگر سوال راجع به راه اندازی تخت خواب های بادی دارید و پاسخ خود را در این مقاله پیدا نکردید کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید. اگر قصد خرید تخت خواب بادی با قیمت مناسب را دارید می توانید مدل دلخواه خود را از نمایندگی محصولات بادی در ایران خریداری نمایید.