عنوان مقاله : بهترین تشک بادی کمپینگ

بهترین تشک بادی کمپینگ

وقتی قصد رفتن به کمپینگ ها و سفر را داشته باشید یکی از مهمترین لوازم که باید به همراه خود داشته باشید ، تشک بادی است . تشک های بادی از جمله لوازمی می باشد که می تواند به خوبی خوابی راحت و دلچسب را در هنگام سفر به شما هدیه دهد و در واقع بهترین ریکاوری برای روز بعد سفر شما است . اگر در سفر خواب خوب و راحتی داشته باشید به خوبی می توانید روزی پرانرژی را در کمپینگ های خود آغاز کنید و به همین خاطر لحظات بسیار شاد و لذت بخشی را رقم خواهید زد . اما خرید تشک بادی کمپینگ می تواند چالش های خود را داشته باشد و باعث شود تا بین گزینه های متنوعی که پیش رو دارید سردرگم شوید به همین خاطر در این مقاله قصد داریم تا مهمترین فاکتورهایی که در هنگام خرید تشک بادی کمپینگ باید مد نظر داشته باشید را بازگو کنیم تا بهترین انتخاب را متناسب با نیازهای خود داشته باشید .

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد در کمپینگ ها ، مخصوصا کمپینگ هایی که نیاز به پیاده روی های طولانی مدت دارد با آن رو به رو هستند ، مشکل کم بودن فضا برای به همراه داشتن تجهیزات می باشد . به همین خاطر در هنگام خرید تشک بادی اولین اولویت شما باید کم جا بودن این محصولات باشد . تشک های بادی بسیاری وجود دارند که به هنگام خالی شدن از باد فضای بسیار کمی را اشغال می کنند و به همین خاطر به راحتی می توانید آن ها را در مسافرت ها به همراه داشته باشید . معمولا تشک هایی را انتخاب کنید که دارای بسته بندی های کوچک و عمدتا استونه ای شکل می باشند تا بتوانید آن ها را گیره های کناری کوله پشتی کمپینگ خود آویزان کنید زیرا بسیاری از کوله ها در بخش کناری خود دارای آویزهای نگهدارنده می باشند . در این خصوص باید بگوییم که همچنین باید توجه داشته باشید که تشک بادی که انتخاب می کنید بهتر است دارای ساک حمل آویز دار باشد تا به راحتی بتوانید آن را به کوله خود متصل کنید و در این راه با دردسر رو به رو نشوید .

یکی دیگر از مهمترین فاکتورهایی که در هنگام خرید این محصولات باید مورد توجه قرار بگیرد ، وزن محصول انتخابی می باشد . وزن تشک بادی که انتخاب می کنید هر چه سبک تر باشد به طبع جا به جایی آن نیز راحت تر می شود و به سادگی می توانید آن را به همراه داشته باشید . تشک های بادی یک نفره کمپینگ عمدتا اگر دارای وزن های یک تا یک و نیم کیلو گرمی باشند بهترین انتخاب برای شما به شمار می آیند . همچنین اگر قصد تهیه تشک های بادی دو نفره را دارید باید بگوییم که استانداردترین وزن برای جا به جایی راحت این مدل از تشک ها وزن دو تا حدکثر دو و نیم کیلو گرم می باشد . البته تشک های بادی نیز در این خصوص دیده می شود که وزن های سبک تری دارند و هر چه تشک بادی سبک تری را بتوانید خریداری کنید ، در سفر برای جا به جایی آن انرژی کمتری از شما صرف می شود اما توصیه مهمی که می توانیم انجام دهیم این است که سعی کنید علاوه بر وزن سبک تر ، کیفیت ساخت این محصولات را نیز به خوبی مد نظر داشته باشید .

جنس بدنه نیز می تواند یکی دیگر از فاکتورهایی باشد که در هنگام استفاده به شما بسیار کمک می کند و در صورت خرید تشک بادی با کیفیت استرسی در سفر نخواهید داشت . بهترین متریالی که در ساخت تشک های بادی مورد استفاده قرار می گیرد ، متریالی به نام پی وی سی یا همان وینیل است . این نوع متریال دارای مدل های مختلفی همچون وینیل چرمی و وینیل مخمل یا همان جیر می باشد که هر کدام از این مواد اولیه با کارگزاری در بخش های مختلف بدنه می تواند حسی خوب را به شما القا کند . به عنوان بهترین انتخاب برای رویه تشک های بادی که در تماس با بدن انسان می باشد ، وینیل جیر است . به این خاطر که دارای رویه ای مخمل مانند می باشد که حس راحتی و لذت بخشی را در هنگام خواب برای شما به وجود می آورد . وینیل مخمل اغلب به صورت ضد حساسیت می باشد و به این خاطر می تواند مورد استفاده تمامی پوست ها قرار بگیرد و در این خصوص اگر دارای پوست حساس هستید نیازی نیست تا دغدغه ای به خود راه دهید .

اما بهتر است تا تشک بادی که خریداری می کنید در بخش های کناری و کف خود دارای وینیل چرمی باشند که اگر این چرم بودن از نوع دو لایه باشد ، تحمل وزن بیشتری را به تشک بادی می دهد و در این صورت می توانید با اطمینان خاطر بیشتری در وزن های بالاتر از این محصول استفاده کنید . قابلیت تحمل وزنی که برای تشک های بادی با ظرفیت یک نفره در نظر گرفته می شود به صورت استاندارد از وزن حدودی 90 تا 110 کیلو گرم می باشد که این تحمل وزن برای تشک های بادی دو نفره بین 160 تا 180 کیلو گرم استاندارد می باشد و دو نفر بزرگسال را نیز به راحتی می تواند بر روی خود نگهداری کند .

نکته حائز اهمیت آخر این است که تشک بادی را باید انتخاب کنید که برای راه اندازی هر چه راحت تر آن با مشکل رو به رو نشوید . تشک های بادی با توجه به شیوه راه اندازی دارای دو نوع هستند ،  تشک های بادی با پمپ باد سرخود و تشک بادی با پمپ باد مجزا . در این خصوص باید بگوییم که تشک های بادی که دارای پمپ باد سرخود هستند معمولا وزن شان نیم کیلو گرم سنگین تر از تشک های بادی بدون پمپ است ، اما کار بسیار راحت تری را برای راه اندازی این محصولات دارید . یکی از مشکلاتی که این تشک های بادی با پمپ باد سرخود دارند این است که در کمپینگ باید دسترسی به برق شهری داشته باشید تا بتوانید آن ها را روشن کنید که این امر در بسیاری از موارد ممکن نیست ، اما برخی از مدل های این محصولات دارای پمپ باد های باتری خور هست که به راحتی می توانند چند ده بار تشک را باد کنند .

اما بهترین انتخاب برای تشک های بادی ، راه اندازی توسط پمپ باد های مجزا می باشد و در این صورت اگر یک نفر در کمپینگ دارای پمپ باد دستی مجزا باشد توسط آن یک پمپ باد ، همه افراد می توانند بدون نیاز به برق ، تمام تشک ها را باد کنند . در پایان باید بگوییم که فروشگاه اینتکس تهران به عنوان نمایندگی مرکزی فروش محصولات بادی در ایران ، اقدام به عرضه جدیدترین مدل های تشک بادی از جمله تشک بادی کمپینگ در فروشگاه خود کرده است که به راحتی می توانید آن ها را بررسی کرده و مدل مد نظر خود را انتخاب کنید . برای مشاهده این محصولات همین حالا می توانید به دسته بندی تشک بادی از طریق منوی همین سایت مراجعه نمایید و خریدی لذت بخش را مطابق با نیازهای خود تجربه کنید .