نام مقاله : تشک بادی کودک

با توجه به محبوبیت و ویژگی های خاص و فوق العاده ای که تشک های بادی دارند ، برخی از تولید کنندگان این محصولات بادی مانند اینتکس و یا شرکت هایی مانند بست وی ، مدل هایی را با ابعاد کوچک تولید کرده اند که برای استفاده کودکان مناسب خواهد بود . استفاده از تشک بادی کودک توسط کودکان می تواند برای آن ها بسیار مفید باشد و برای همین است که فروشگاه اینتکس نیز مدل های بسیار زیاد و متنوعی از تشک های بادی کودک به خصوص مدل های نرم و طبی را موجود کرده است تا شما بتوانید این محصولات بی نظیر بادی را برای کودکان خود خریداری کرده و بستر های مناسب و استانداردی را برای خوابیدن آن ها فراهم کنید . تشک بادی کودک کاملا یک تشک طبی بوده و از این نظر می تواند برای سلامت کودکان بسیار مفید باشد . با توجه به اینکه کودکان در سنین رشد هستند ، حتی ممکن است بیشتر از بزرگسالان نیاز به استفاده از یک تشک و یا تخت طبی و استاندارد را داشته باشند ، برای اینکه اگر آن ها نتوانند به خوبی استراحت کنند ، ذهنی خسته خواهند داشت و قدرت یادگیری آن ها بسیار کاهش خواهد یافت . 

برای همین استفاده از تشک بادی طبی کودک می تواند از نظر رشد عقلی و فکری نیز برای کودکان مفید واقع گردد . این در حالی است که برای سلامت جسمی کودکان نیز بسیار مفید خواهد بود . شاید از خود بپرسید که چگونه ممکن است که یک تشک بادی کودک بتواند در رشد قدی و همچنین سلامت کودکان موثر باشد ؟ حتما باید به این مورد توجه داشته باشید که یک فرد در طول زندگی زمان زیادی از حیات خود را در حالت خوابیدن و استراحت کردن می گذراند ، که به طور میانگین می توان گفت که این مقدار چیزی در حدود یک سوم طول عمر خواهد بود . برای اینکه شما نیاز دارید که در طول روز 6 تا 8 ساعت را بخوابید که این مقدار برای کودکان کمی بیشتر است و آن ها با توجه به سن و فعالیت هایی که در طول شبانه روز دارند ، نیاز به استراحت کردن بیشتری خواهند بود . برای همین استفاده کردن از یک تشک بادی نرم و راحت که بتواند راحتی را برای آن ها به همراه داشته باشد یک امر ضروری است . 

اگر تشک طبی باشد ، جریان خون در بدن کودکان حتی در حالت دراز کشیده و خوابیده که ممکن است برخی از اندام ها و عضلات تحت فشار باشد به خوبی قبل جریان خود را خواهد داشت و خون رسانی به بهترین نحو انجام می شود ، برای همین است که کودک یک خواب سبک و راحتی را خواهد داشت و می تواند برای مدت طولانی یک خواب با کیفیت را تجربه کرده و پس از بیدار شدن کاملا سرحال باشد . ولی اگر از تشکی غیر استاندارد استفاده شود ، کودکان بد خواب شده و ممکن است گرفتگی های عضلانی در بدن آن ها ایجاد شود . بنابراین فرقی ندارد که شما در چه سن و سالی هستید ، بلکه باید توجه داشته باشید که حتما از تشک ها و تخت هایی استفاده کنید که استاندارد باشند و بتوانند برای خوابیدن مناسب شما باشند . طراحی متفاوتی که در بدنه تشک بادی کودک وجود دارد ، برخی از آن ها دارای رویه سفت و برخی دیگر طراحی نرم تری دارند ، برای همین شما می توانید با توجه به سلیقه کودکان خود ، تشک هایی را خریداری کنید که از نظر نرمی و راحتی مد نظر شما باشند . با خرید تشک بادی کودک می توانید تمامی این مزیت ها را به کودکان خود هدیه دهید . 

تشک های بادی که برای کودکان ساخته شده اند ، مشخصا از ابعاد کوچک تری نیز برخوردار می باشند . توجه داشته باشید که کودکان می توانند از تشک های بادی بزرگسال نیز استفاده کنند ولی توصیه می شود که رده سنی نوجوانان از این تشک های بزرگسال استفاده کنند ، بهتر است که برای کودک از همان تشک بادی مخصوص کودک استفاده شود ، برای اینکه این تشک ها بیشتر دارای محافظ بوده و بدنه آن ها دارای لبه های بادی است که می تواند از کودکان محافظت کند تا آن ها در هنگام خوابیدن از داخل تشک خارج نشده و بتوانند به راحتی در قسمت مشخص تشک بادی استراحت کرده و بخوابند . همانطور که می دانید کودکان در هنگام خواب ممکن است حرکت کرده و به اطراف غلت بخورند ، برای همین نیاز است که برای آن ها از تشک بادی کودک محافظ دار استفاده شود . در این حالت شما نیز از فرزند خود اطمینان خاطر خواهید داشت و به راحتی می توانید به استراحت کردن خود ادامه دهید . معمولا برای بیشتر تشک های بادی کودکان از این لبه های بادی استفاده می شود و کودک در یک قسمت گود تر استراحت خواهد کرد .

معمولا تشک های بادی کودکان دارای طراحی کودکانه نیز می باشند . برخلاف آنچه که در طراحی تشک های بادی بزرگسال دیده اید ، تشک های بادی کودک به صورت عروسکی و در رنگ های شاد تولید می شوند . معمولا تشک های بادی بزرگسال در رنگ های خاکستری ، مشکی ، کرمی ، سورمه ای یا طوسی و ... دیده می شود ، این در حالی است که تشک های بادی کودکان در رنگ های بسیار شاد و دوست داشتنی مانند قرمز ، آبی ، صورتی ، زرد ، بنفش ، یاسی ، قهوه ای و ... طراحی می شوند که ظاهر تشک بادی را نیز بسیار زیبا و دوست داشتنی کرده است تا کودکان به خوبی با آن ها ارتباط گرفته و برای خوابیدن های خود این تشک های زیبا و خوشگل را که در عین حال نرم و طبی هستند ، مورد استفاده قرار دهند . بنابراین شما می توانید به راحتی در فروشگاه اینترنتی اینتکس جستجو کرده و در میان تشک های بادی مختلفی که برای کودکان طراحی شده است ، مناسب ترین و بهترین گزینه ها را انتخاب کرده و آن ها را به کودکان خود هدیه دهید . 

شما می توانید تشک های بادی را انتخاب کنید که به صورت دو نفره طراحی شده اند تا فرزندان شما در کنار یکدیگر بخوابند ، عمدتا تشک های بادی کودک به صورت یک نفره طراحی شده اند و محبوب تر از سایر مدل ها می باشند . در ساخت برخی از تشک های بادی کودک ، از تاج و یا تکیه گاه استفاده می شود که بیشتر آن ها به صورت عروسکی و طرح دار تولید شده اند . این تاج به صورت بادی بوده و می تواند به مانند یک تکیه گاه برای کودکان باشد . در طراحی تشک بادی کودک معمولا از رویه مواج نیز استفاده می شود که می توان گفت در تمامی مدل ها این طراحی وجود دارد ، برای اینکه ساخت تشک بادی با رویه مواج و برجسته می تواند انعطاف تشک بادی را بسیار افزایش دهد تا کودک احساس خوشایند و بسیار خوشایندی را داشته باشد . وزن سبکی که تشک های بادی دارد ، جابجایی آن را بسیار اسان تر کرده است و کودک می تواند خودش حتی تشک بادی را برداشته و آن را جابجا کند و در هر جایی که دوست دارد محصول را قرار دهد .