وب سایت : اینتکس تهران

تفاوت تخت بادی با تشک بادی

استفاده از تشک بادی و تخت بادی در میان مردم در موارد مختلف افزایش پیدا کرده است و در واقع استفاده از این محصولات می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد و قطعا دارای مزیت های بسیاری نیز است که در ادامه قصد داریم این موارد را به همراه تفاوت کلی تخت بادی و تشک بادی برای شما تشریح کنیم . ابتدا بنظر بهتر است تا بدانید تخت بادی و تشک بادی چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که از نظر آرگونومی ساخت این محصول به همانند تخت و تشک های سنتی هستند فقط با این تفاوت که متریال سازنده بدنه آن ها متفاوت است . این محصولات دارای بدنه ای ساخته شده از پی وی سی و وینیل چرمی و یا جیر که همان مخمل می باشد هستند تا برای انواع پوست های بدن انسان قابل استفاده باشند ، این نوع بدنه با لایه داخلی باد راه اندازی می شود و وزن افراد را بر روی خود به خوبی مهار می کند .

حس خواب بر روی تخت و تشک های بادی همانند تخت خواب های سنتی می باشد و البته باید گفت که این محصولات به دلیل استاندارد بودن و پاس شدن فاکتورهای مهم از نظر حفظ آناتومی بدنی بسیار بهتر از تشک های نرم سنتی هستند و بسیاری از موارد همانند کمر درد و دیسک های گردن را به وجود نمی آورند . مسائلی که بسیاری از ایرانی ها با بهره گیری و عادت به لوازم خواب سنتی با آن مواجه هستند و برای فرار از این مشکلات کافیست عادت های گذشته خود را ترک کرده و روی به زندگی مدرن بیاورند . حال که با مفهوم این دو محصول به طور کلی آشنا شدید ، بهتر است تا به سراغ تفاوت این دو با یکدیگر برویم که می تواند در خرید به شما کمک شایانی نماید پس در ادامه این راه همراه ما باشید .

تفاوت در ابعاد

یکی از مهمترین فاکتورهایی که می تواند به خوبی تفاوت های این دو محصول را با یکدیگر مشخص کند تفاوت در ابعاد و اندازه محصولات می باشد . ارتفاع تخت خواب های بادی به صورت استاندارد باید میان 35 تا 56 سانتی متر باشد که ارتفاع استانداردی است که برندهای بزرگ جهانی به رعایت کردن آن عادت کرده اند و از این قاعده به خوبی پیروی می کنند . اما به همانند تشک های سنتی که همیشه ارتفاع آن ها از ارتفاع تخت خواب ها پایین تر بود در محصولات بادی نیز تشک های بادی ارتفاعی بالغ بر 10 تا 30 سانتی متر دارند که پایین تر از تخت خواب های بادی می باشد . این تفاوت در استفاده از این محصولات بسیار تاثیرگذار است و باعث می شود تا در محیط های خانگی از تخت خواب های بادی که ارتفاع بلند تر دارد استفاده کنید و در مسافرت ها و کمپینگ ها به ویژه درون چادرهای مسافرتی بتوانید از تشک های بادی استفاده کنید . استفاده از تشک های بادی باعث می شود تا حس خوابیدن در خانه و بر روی محیطی نرم به شما دست بدهد که خستگی درون مسافرت را برای شما به خوبی رفع کند .

تفاوت در وزن

وزن این دو محصول نیز تفاوت های چشمگیری با هم دارد که می تواند در تصمیم گیری نهایی شما برای خرید بسیار تاثیرگذار باشد . تشک های بادی به طبع با توجه به ابعاد کوچک تر و عدم وجود پمپ سرخود دارای وزن های سبک تر می باشد که به همین خاطر و سهولت در جا به جایی بسیاری از افراد از آن ها در کمپینگ ها استفاده می کنند . وزن تشک های بادی به صورت تقریبی 2 تا 5 کیلوگرم می باشد که نصف تخت خواب های بادی است . تخت های بادی از برندهای مختلف به دلیل ابعاد بزرگ تر و همچنین پمپ های متصل به خودی که دارند دارای وزن سنگین تر می باشند که وزن آن ها را به صورت تقریبی می توان 6 تا 14 کیلو گرم در مدل های یک و دو نفره اعلام کرد .

تفاوت در روش راه اندازی

در این خصوص باید گفت که اگر به دنبال استفاده از پمپ باد های دستی هستید در این مورد نمی توان تفاوتی را مشاهده کرد اما با توجه به ابعاد بزرگی که تخت و تشک های بادی دارند باید از پمپ باد های برقی کمک بگیرید تا در استفاده روزانه فشاری از نظر جسمی برای راه اندازی این محصولات بر روی شما نباشد . اکثر تخت خواب های بادی دارای پمپ باد برقی سرخود می باشند که به صورت متصل به بدنه تخت خواب و از درون بر روی بدنه کارگزاری می شوند تا در هنگام باد کردن به کمک شما بیایند . در راه اندازی این محصولات به روش استفاده از پمپ باد برقی کافیست با زدن یک دکمه ، راه اندازی تخت را مشاهده کرده و سپس از آن استفاده کنید . پمپ های تعبیه شده بر روی تخت خواب بادی به صورت دو کاره می باشد و علاوه بر باد کردن در جهت خالی کردن باد نیز کارایی دارد . اما این امر یعنی وجود پمپ باد برقی سرخود را در بسیاری از تشک های بادی نمی توان دید ، جایی که برای باد کردن این محصولات بادی از پمپ بادهای مجزا استفاده کنید . راه اندازی تخت خواب بادی توسط پمپ باد برقی سرخود مدت زمان چهار دقیقه به طول می انجامد و این مورد در خصوص تشک های بادی در صورت استفاده از پمپ باد برقی مجزا چهار دقیقه است و در صورت استفاده از پمپ باد دستی دو برابر می شود .

تفاوت در موارد استفاده

تخت خواب های بادی اغلب در محیط های خانگی استفاده می شود که علاوه بر موارد استفاده می توانند به صورت مرتب شده ساختار تخت های چوبی را به خود بگیرند و در واقع با دیزاین خانه های امروزی به خوبی مطابقت پیدا می کنند و در صورت عدم استفاده اجباری به جمع آوری آنها نیست و می توانید رفتاری همانند تخت خواب های چوبی با آن ها داشته باشید . اما تشک های بادی با توجه به ارتفاع پایینی که دارند پس از استفاده بهتر است جمع شوند و درون کمد دیواری قرار بگیرند . در واقع باید گفت که در بیشتر موارد تخت خواب بادی برای استفاده محیط های خانگی کارایی دارد اما تشک های بادی در مسافرت ها و کمپینگ ها مورد استفاده قرار می گیرند . دلیل این امر وزن سبک تشک های بادی و همچنین ابعاد کوچک آن ها می باشد که باعث می شود به راحتی در حالت خالی از باد درون بسته بندی قرار بگیرند و جا به جایی را به ساده ترین روش های ممکن امکان پذیر کنند .

شما عزیزان می توانید جدیدترین مدل های تشک بادی و تخت خواب بادی را در مدل های معمولی و طبی در فروشگاه اینتکس تهران مشاهده نمایید . بدین منظور و برای اطلاع از مدل های موجود و قیمت محصولات و همچنین توضیحات تکمیلی کافیست به دسته بندی تشک باد و یا تخت بادی در همین وب سایت مراجعه نمایید .