دانستنی های تشک بادی

تشک های بادی را می توان یکی از پر فروش ترین محصولات بادی دانست چرا که به نسبت دیگر محصولات بادی طرفداران بسیار زیادی دارند . ویژگی ها و مزایای بسیار زیاد تشک های بادی باعث شده است تا بسیاری از افراد حتی تشک های بادی را جایگزین تشک های ابری و پشمی کنند . می توان گفت که تشک های بادی از سری بستر های مناسب ، استاندارد و طبی برای استراحت کردن و خوابیدن در طول شبانه روز می باشد چرا که آرگونومی ساخت آنها ایده آل برای استراحت کردن هستند و می توانند بستری طبی را برای فرد به ارمغان بیاورد . ویژگی ها و خصوصیات تشک های بادی تنها به این موضوعات ختم نمی شود و چه بسا ویژگی ها و دانستی های تشک بادی بیش از این هاست که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد .

تشک های بادی شباهت هایی را با تخت خواب های بادی دارند اما لازم است بدانید که تفاوت های عمده ای میان این دو محصول بادی وجود دارد که باعث شده است تا بیشتر افراد به خرید تشک بادی روی بیاورند . از مهم ترین ویژگی های تشک بادی پرتابل بودن وقابلیت حمل آسان آن ها می باشد . تشک های بادی از ابعاد کوچکتری برخوردار هستند و برای ساخت آن ها از لایه های کمتری استفاده شده است به همین دلیل حجم بسته بندی آن بسیار کم و وزن نسبتا سبک تری دارند . این در حالی است که تشک های بادی محصولات کاملا سفری می باشند چرا که راه اندازی آن ها توسط پمپ های باد مجزا باد می شود . یکی از عیب های تخت خواب های بادی این است که اغلب آن ها دارای پمپ های باد برقی سرخود می باشند که تنها از آن راه می توانید تخت بادی خود را باد کنید به همین دلیل در محیط های بیرون که دسترسی به برق وجود ندارد استفاده از تخت خواب های بادی میسر نخواهد بود .

این در حالی است که تشک های بادی دارای پمپ باد سرخود نیستند به همین دلیل با انواع پمپ های باد می توان آن ها را راه اندازی کرد ، بدین ترتیب شما می توانید با تهیه پمپ باد دستی ، پدالی ، شارژی و یا فندکی که در محیط های بیرون قابل استفاده هستند تشک بادی خود را راه اندازی کنید . ارتفاع کمتر تشک های بادی این اجازه را به شما می دهد تا از محصول بتوانید در داخل چادر های مسافرتی استفاده کنید . بنابراین شما با خرید تشک بادی یک نفره و یا دو نفره حتی در محیط های بیرون و در دل طبیعت نیز می توانید از داشتن یک بستر ایده آل و مناسب لذت کافی را ببرید . بیشتر تشک های بادی وزنی کمتر از 3 کیلوگرم دارند که می توان گفت وزن بسیار سبکی هستند و به سهولت می توان آن ها را جابجا کرد .

تشک های بادی از نظر طراحی و نوع استفاده به دو دسته تشک بادی خانگی و تشک بادی کمپینگ تقسیم می شوند . تشک های کمپینگ معمولا ابعاد و ضخامت ( ارتفاع ) کمتری دارند به همین دلیل ابعاد بسیار کوچکتری دارند به همین دلیل جابجایی و حمل آن ها بسیار ساده تر است ، تشک های بادی کمپینگ را می توان به راحتی توسط کوله پشتی نیز حمل کرد به همین سبب حتی برخی از کوهنوردان با تهیه تشک بادی کمپینگ این محصولات را تا ارتفاعات بسیار بالا حمل می کنند تا بتوانند از این نوع تشک ها بهره مند شوند . این در حالی است که تشک های بادی خانگی را نیز می توانید در سفر ها به همراه خود ببرید با این تفاوت که بیشتر تشک های بادی خانگی برای مسافرت های معمولی مورد استفاده قرار می گیرند و برای استفاده در سفر ها و گردش های پیاده مناسب نیستند .

تشک های بادی همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد کاملا طبی و آرگونومیک هستند ، علت آرگونومیک بودن محصول نیز نوع طراحی رویه و ساختار های داخلی تشک بادی می باشد . با مشاهده سطح تشک های بادی میبینیم که اکثر آن ها دارای سطوح مواج هستند ، این سطوح فرو رفته و بر آمده تنها برای زیبایی نیستند بلکه این نوع طراحی باعث می شود تا سطح تشک بادی بسیار نرم و انعطاف پذیر باشد ، تا افراد بتوانند حس بهتری را داشته باشند . در هنگام استفاده از تشک بادی قسمت هایی از تشک که تحت فشار قرار می گیرند فرو رفته و این گونه بیشتر گودی های موجود در بدن پر می شود و وزن فرد بر روی تشک پخش شده و حس سبکی و راحتی بیشتری می کند . از ویژگی های طراحی رویه مواج موجب می شود تا جریان خون موجود در بدن در تمامی شرایط حتی در هنگام خواب به شکل طبیعی خود جریان داشته باشد ، این مزیت در کودکان نیز باعث رشد بهتر آنان خواهد شد .

از دانستنی های تشک بادی همچنین می توان به ضد آب بودن این محصولات اشاره کرد . بیشتر تشک های بادی و تخت های بادی از اجناسی چون pvc و در برخی از نمونه ها از vinyl ساخته می شوند ، ویژگی های این دو جنس علاوه بر قدرت کشسانی بالا ، تحمل فشار و وزن های بالا در برابر رطوبت نیز مقاوم است ، به همین دلیل استفاده از آن در ساخت تشک های بادی موجب شده است تا این محصولات نیز ضد آب باشند . به واسطه ویژگی ها و مزیت هایی که وینیل و پی وی سی دارند از آن ها حتی برای ساخت دیگر محصولات بادی چون استخر بادی ، وان بادی ، جکوزی بادی و تشک بادی روی آب که با آب سر و کار دارند استفاده می شود .

اما این اجناس علاوه بر مزایا و ویژگی هایی که دارند در برابر اجسام برنده و تیز آسیب پذیر اند به همین دلیل بهتر است تا به خوبی از تشک بادی خود مراقبت کنید . برخورد اجسام تیز و یا استفاده از تشک بادی بر روی سطوح زبر مانند آسفالت ، شن و ماسه و ... می تواند به بدنه تشک آسیب برساند . پریدن بر روی تشک نیز می تواند منجر به آسیب دیدن محصول گردد . اما جالب است بدانید که تشک های بادی قابلیت تعمیر دارند به همین دلیل نگران آسیب دیدگی تشک بادی نباشید . به همین منظور شرکت های تولید کننده تشک بادی برچسب های تعمراتی را با عنوان بسته تعمیرات ارائه دادند که می توانید از آن ها استفاده کنید . شما می توانید خودتان محصول را تعمیر کنید و یا آن را برای نمایندگی های فروش مانند فروشگاه اینتکس ارسال نمایید .