تخت خواب بادی اینتکس معمولا از جنس جیر بوده و دارای طرح و رنگ های متفاوتی است. این برند دارای انواع متفاوتی چون تخت خواب بادی یک نفره، تخت خواب بادی دو نفره، تخت خواب بادی بلند، تاجدار، چهار تیکه و...  است.

 از تخت بادی چه استفاده هایی می شود و چگون از آن نگهداری کنیم؟ 

طریقه استفاده از تخت خواب بادی تخت های بادی دارای پمپ برقی می باشند. جهت استفاده بایستی پریز پمپ را به برق متصل نمائید. در کمتر از 3 دقیقه تخت پر از بادکنید و همانطور هم میتوانید به سرعت باد تخت را خالی کنید. می شود. برای مناطقی که امکان استفاده از برق نیست، می توان با پمپ فندکی ماشین یا تلمبه بادی پایی تخت را باد کرد.

این نکته را نیز بایستی یادآور شد قیمت این محصولات با توجه به طرح، رنگ، پمپ، نوع تخت و جنس آن تعیین می شود و در مقایسه با نمونه های فلزی یا چوبی قیمت آن به طور چشمگیری ارزان تر است. نگهداری تخت خواب بادی جهت افزایش عمر تخت بادی حتما نکات و موارد زیر را دقت نمائید: هرگز با نیروی عمود به سطح تخت خواب بادی فشار وارد نکرده و یا روی آن پرش نکنید, این کار از عمر تخت میکاهد. با بدن خیس روی تخت بادی دراز نکشید، زیرا اینکار باعث میشود نم وارد تخت شده و لایه های داخلی را سست نماید. - هنگام باد شدن تخت خواب بادی روی آن ننشینید، اینکار به پمپ برقی تخت فشار وارد میکند.- تخت بادی را به وسایل گرمایشی نزدیک نکنید.- برای مدت زمان طولانی روی تخت خواب بادی ننشینید. اینکار باعث فشار وارد شدن به نقطه مقابل تخت میشود.- در صورتی که تخت خواب بادی خود را سوراخ کردید و نتوانستید آنرا پیدا کنید، سطح رویی تخت را آب یا کف نزنید.- در صورتی که محل سوراخ شدگی را پیدا کردید، حتما از شرکت اینتکس درخواست لوازم تعمیر کنید و از چسب هایی که در بازار موجود است استفاده نکنید.

 موارد استفاده از تخت بادی 

استفاده در سفرو تور در چادرهای مسافرتی (با توجه به حجم کم در زمانی که خالی از باد است)* استفاده برای افرادی که نیاز به اسباب کشی و تغییر مکان دارند (بدون نیاز به هزینه های حمل و نقل )* استفاده در منازل، ویلا و محل کار شما* استفاده برای افرادی که به علت بیماری های مختلف مجبور به استراحت های طولانی مدت می باشند.* استفاده بیمارهای آرتروز، دیسک کمر، پادرد و رفع خستگی و فشارهای ناشی از کار روزانه* استفاده در استخر  استفاده برای کانکس ها در شرکت های سیار انواع تخت بادی یا همان تختخواب بادی تخت بادی دارای 3 نوع متفاوت می باشد.

1-  تخت بادی ساده 

2- تخت بادی خوشخواب

3- تخت بادی طرح دار تخت خواب بادی ساده سطح بافت داخلی تخت بادی ساده دارای ساختار داخلی موازی هستند که توسط بافت هایی به چند قسمت تقسیم بندی میشوند تا هر قسمت فشار خاصی را متحمل شود.تعدادی لایه از قسمت پایین تا بالای این تخت خواب ها مشاهده می شود که این لایه ها وظیفه تقسیم بندی باد را بین طبقات فوقانی و تحتانی تخت خواب بادی را دارند. تعداد این لایه ها دو تا 4 لایه می باشد. سطح رویه این تخت خواب ها  از جنس جیر بوده تا هنگام خواب نرم و لطیف باشد و بدن دچار تعریق نگردد. دور تا دور تخت خواب بادی ساده و همچنین جنس کلی تخت از پی وی سی می باشد.

تخت بادی خوشخواب تخت خواب های بادی خوشخواب دارای بافت داخلی شلوغ تری می باشند. بافت داخلی این تخت خواب ها به صورت ضربدری و یا دایره ای می باشد که هر کدام به طور مستقیم به قسمت پایینی خود متصل است که در حقیقت تقسیم باد بیشتری نسبت به تخت خواب بادی ساده انجام میدهد به همین دلیل به این نوع از تخت های بادی, خوشخواب گفته میشود. سطح رویه و کناری این تخت خواب ها از جیر (ضد تعریق) می باشد و تمامی ساختار داخلی این نوع تخت خواب بادی از پی وی سی است. تخت خواب بادی طرح دار این تخت خواب ها در حقیقت طرحی بین تخت بادی ساده و خوشخواب دارند که تنها در یک مدل از تخت خواب های بادی قابل رویت هستند، در واقع مثل بافت تخت ساده هستند که بصورت شیار های مارپیچی در طول تخت می باشند. سطح کناری بین این تخت از جنس پی وی سی میباشد.

 تفاوت بافت داخلی تخت بادی : در بافت داخلی ساده محافظ باد با تقسیم بندی های موازی در طول تختخواب بادی بصورت بالا و پایین باد را بحرکت در میاورند. بافت داخلی خوشخواب محافظ تختخواب بادی بصورت طرح هایی از لوزی و دایره باد را بصورت ضربدری و یا حفره ای از بالا به پایین بین هر لایه از تخت بحرکت در میاورند. بافت داخلی الیاف دار نیز محافظ بادی بین تار هایی از نخ ابریشم مصنوعی در حرکت هستند که هر لایه با نخ هایی که از بالا به  پایین تخت  بصورت منظم و با تعداد بسیار زیاد کنار همدیگر تشکیل شده اند که لازم به ذکر است که این مدل تختخواب بادی از سال 2013 به بعد در بعضی از انواع تختخواب بادی قابل رویت است که البته بنا بر گفته شرکت اینتکس انقلابی در زمینه تولید انواع تختخواب بادی در دنیاست.

 دلیل اختلاف قیمت بین انواع تختخواب بادی چیست؟ 

1- اختلاف قیمت بین انواع تخت خواب بادی در این است که سطح رویه تمامی تخت های بادی از جیر است ولی سطح دور تا دور آنها متفاوت است، یعنی بعضی از تخت ها از پی وی سی بوده و بعضی دیگر از یک لایه جیر مثل روی تخت خواب دارند.

 2- بعضی از انواع تختخواب بادی دارای پمپ برقی بوده و بعضی دیگر پمپ ندارند . 

3-  مهمترین دلیل این تفاوت قیمتی در این است که سطح رویه بعضی از آنها از طرح های خاصی که به اصطلاح کامفورت یا خوشخواب طبی میباشد است و بعضی دیگر ساده یا راه راه در طول تخت هستند. 

4- ارتفاع بعضی از انواع تختخواب بادی از 2 لایه شروع میشود و بعضی از مدل ها 3 یا 4 لایه میرسد.

5- بافت های داخلی که بافت داخلی ساده، بافت داخلی خوشخواب و بافت داخلی الیافدار سه تقسیم بندی مختلف بین این تخت خواب هاست. که قیمت های مختلفی دارد. 

6- جنس جیر بعضی از انواع تخت خواب بادی نیز نسبت به بعضی دیگر دارای تفاوت است چرا که بعضی از آنها دارای جیر کوبیده شده هستند و بعضی دیگر دارای جیر بسیار لطیف و ضخیم که به آنها مخملی نیز گفته میشود. بعضی دیگر هم دارای سطح جیر راه راه و یا همان کبریتی هستند که این سطح رویه نیز از سال 2013 به بعد در بعضی از مدلهای تختخواب بادی دیده میشود.

تختخواب های بادی اینتکس و بست وی intex, bestway در عصر امروز بهترین جایگزین تخت های چوبی و فلزی هستند که هم به لحاظ قیمت و هم کیفیت میتواند باشد . در این گونه تخت های بادی و محصولات بادی بهترین چیزی که حائز اهمیت هست پرتابل بودن و سبکی و راحتی و در نهایتت قیمت آن میباشد که بسیار به صرفه و بهینه است از دیگر محاسن تخت های بادی اینتکس طبی بودن و تاثیر آنن بر روی مفاصل و عضلات بدن است که میتواند در بهبود بیماریهای های آرتروز و دیسک کمر بسیار تاثیر گذار باشد. 

آیا شما دوست عزیز تخت خواب بادی را می شناسید؟ 

اکثر مردم فکر میکنند تخت خواب بادی همان تشک بادی است؟  خب باید بگوییم که اینطور نیست وتخت بادی با تشک بادی کلی  فرق دارند.با این حال هنوز خیلی از مردم این دو را با هم اشتباه می گیرند. تفاوت های عمده تخت خواب بادی با تشک بادی : 1- تخت خواب بادی دارای ارتفاع است (مثل تخت خواب) ولی ارتفاع تشک بادی کوتاه است در حدود 20 سانتیمتر. 2- تعداد طبقات تخت خواب بادی از 2, 3 و 4 طبقه (لایه) تشکیل شده ولی تشک بادی 1 طبقه است. 3- تشک بادی را میتوان روی تخت چوبی نیز گذاشت ولی تخت خواب بادی نیازی به تخت ندارد. 4- حجم باد تخت خواب بادی بسیار بیشتر از تشک بادی است و  به همین دلیل از کیفیت خواب مناسب تری نسبت به تشک بادی دارد. 5- ضمنا تحمل وزن تخت خواب های بادی نسبت به تشک های بادی بیشتر میباشد (البته در بعضی از مدلها) 6- قیمت تخت با تشک بادی متفاوات بوده و البته که تخت بادی گران تر از تشک بادی می باشد. البته که نکته مهمی یادآور شویم ، از برند اصلی اینتکس خریداری نمائید! که دارای ضمانت می باشد و جنسی مرغوب و مطمئن و شناخته شده است.

برای خرید آن شک و تردیدی نداشته باشید این محصولات در عصر امروز جزو پر فروشترین تخت های به روز میباشند که از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند . توجه امروزه نسل جدید به تخت خواب بادی ، انواع تخت بادی دو نفره و تخت خواب بادی یک نفره, تغییر شیوه های زندگی در دوره معاصر، موجب تغییرات عظیمی در زمینه الگوهای مبلمان نیز شده است. تختخواب هایی که با هوا پر می شوند یکی از انواع این موارد هستند که با ضرورت های زندگی معاصر تناسب دارند و راحت و متناسب هستند. وقتی که بچه ها بزرگتر می شوند، نیاز به وسایل بیشتری پیدا می کنند و در نتیجه فضای خانه کاهش پیدا می کند.البته مسائل اقتصادی و قیمت محصولات هم نقش ویژه ای دارد و قیمت مناسب تخت خواب های بادی باعث شده است که مردم خیلی زیاد به خرید و استفاده از این محصولات تمایل نشان دهند.بنابراین با خرید تخت هایی که از باد پر و خالی می شوند می توانید زمانی که به آنها نیاز ندارید، هوای آنها را خالی کنید و در کمد خود نگهداری کنید. تخت خواب های بادی مناسب برای استراحت های طولانی مدت شما می باشند و می توانید نسبت به سلیقه و نیاز خود محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید .