روش تعمیر تشک بادی

تشک های بادی از سری محصولات بادی پر فروش و پر طرفدار فروشگاه اینترنتی اینتکس و بازار های جهانی می باشند که به واسطه ویژگی ها و مزایای بسیار خوبی که دارد به این محبوبیت دست یافته است . از تشک بادی برای استراحت کردن استفاده می شود و از آن جا که بادی است وزن بسیار سبکی دارد . وزن سبک تشک های بادی باعث شده است تا بیشتر افراد از تشک های بادی هم در خانه و هم در مسافرت ها استفاده کنند . تشک های بادی برخلاف تخت خواب های بادی به دلیل اینکه حجم و وزن بسته بندی کمتری دارند و همچنین قابل راه اندازی با دیگر پمپ های غیر برقی می باشد برای سفر ها مناسب است ، اما استفاده بیشتر از تشک های بادی در محیط های مختلف و گوناگون می تواند باعث آسیب دیدن تشک بادی شود که در نتیجه دیگر نمی توان از محصول استفاده کرد . 

این محصولات همانطور که از نامشان مشخص است بادی می باشند و دارای بدنه و ساختار لایه لایه می باشند به همین دلیل می تواند پس از برخورد با اجسام تیز و همچنین ساییده شدن بر روی زمین و ... آسیب ببیند ، به همین دلیل نیاز است تا آن ها را تعمیر کنید . تشک های بادی محصولاتی هستند که می توان آن ها را تعمیر کرد اما نکته قابل توجه در آسیب دیدگی ها و پنچری تشک بادی این است که شما در صورتی می توانید تشک بادی خود را تعمیر کنید که آسیب دیدگی آن ها کوچک و جزئی باشد و چه بسا در صورت پارگی بسیار زیاد و یا ذوب شدن بدنه در برخورد با وسایل و اجسام داغ دیگر نمی توانید تشک بادی خود را تعمیر کنید و باید آن را دور بیاندازید ، اما اگر تشک بادی شما تنها سوراخ شده است یا پارگی آن جزئی است می توانید با استفاده از بسته های تعمیراتی آن را تعمیر کنید . بسته تعمیراتی مخصوص تشک بادی بسته ای است که شامل چندین برچسب یا لیبل و چسب مخصوص تعمیر می باشد که با استفاده از آن می توانید قسمت های آسیب دیده تشک بادی خود را به بهترین شکل تعمیر کنید . لازم به ذکر است که استفاده از لیبل ها و چسب های دیگر برای تعمیر تشک بادی توصیه نمی شود و چه بسا بهتر است که با بسته های تعمیراتی مخصوص تشک بادی اقدام به تعمیر محصول بادی خود کنید . و اما در ادامه این مطلب قصد داریم تا روش تعمیر تشک بادی به صورت صحیح را با استفاده از برچسب های تعمیراتی به شما عزیزان آموزش دهیم تا به راحتی بتوانید تشک بادی خود را تعمیر کنید .

در وهله اول شما باید برچسب تعمیرات را تهیه کرده و در سپس نسبت به تعمیر تشک بادی خود اقدام کنید . اگر قسمت آسیب دیده تشک بادی خود را پیدا کرده اید آن را علامتگذاری کنید و در غیر این صورت نیاز است تا با روش هایی قسمت آسیب دیده تشک بادی خود را پیدا کنید . اگر سوراخ بوجود آمده در بدنه تشک بادی کوچک باشد ممکن است پیدا کرده آن کمی دشوار باشد اما شما می توانید با یکی از دو روشی که خواهیم گفت به سرعت قسمت آسیب دیده تشک بادی خود را پیدا کنید .

شما می توانید با استفاده از کف صابون و مالیدن آن بر روی بدنه تشک بادی قسمت آسیب دیده را پیدا کنید ، این در حالی است که تشک بادی شما بایستی مقداری هوا در داخل خود داشته باشد تا پس از مالیدن کف به بدنه محصول را فشار دهید تا باد از سوراخ ایجاد شده خارج شود که در این حین شما می توانید شاهد ایجاد حباب در تشک بادی شده و قسمت آسیب دیده را پیدا کنید ، همچنین شما می توانید به جای استفاده از کف صابون از یک لگن آب استفاده کنید و قسمت های مختلف تشک بادی را در داخل آب انداخته و در صورت مشاهده حباب قسمت آسیب دیده را مشاهده و آن را علامت گذاری کنید .

نکته : توصیه می شود تا پس از پیدا کردن محل آسیب دیدگی آن را علامت گذاری کنید چرا که ممکن است آن را گم کرده و باید دو مرتبه آن را پیدا کنید . پس از پیدا کردن قسمت آسیب دیده اگر تشک بادی شما هنوز خیس است آن را خشک کنید تا تعمیر تشک به بهترین شکل انجام شود . سراغ بسته تعمیرات رفته و یک برچسب را برداشته و آن را به مانند یک سکه برش دهید ( در صورتی که پارگی بیشتر است باید برچسب بیشتری را استفاده کنید ) ، پس از آن چسب مخصوص را باز کرده و لیبل یا همان برچسب را به چسب تعمیر آغشته کنید و سپس آن را بر روی قسمت آسیب دیده گذاشته و فشار دهید . میزان چسبی که استفاده می کنید نباید بسیار زیاد یا بسیار کم باشد تا چسب به خوبی بچسبد . پس از مرحله چسباندن نیاز است تا قسمت تعمیر شده را به مدت 24 ساعت تحت فشار قرار دهید تا برچسب به خوبی بچسبد شما می توانید از وزنه و یا یک تکه سنگ برای اینکار استفاده کنید . پس از مدت 24 ساعت تعمیر تشک بادی شما به پایان رسیده و می توانید از تشک بادی خود را تست کرده و در صورت سلامت از آن استفاده کنید .

جنس برچسب های تعمیراتی اغلب ازpvc  ساخته شده اند چرا که بیشتر تشک های بادی نیز از پی وی سی ساخته شده اند به همین دلیل به خوبی به یکدیگر چسبیده و تشک بادی شما به مانند روز اول می تواند کارایی داشته باشد . پس پیشنهاد میکنیم که از سایر برچسب ها و مواد لاستیکی برای تعمیر تشک بادی استفاده نکنید چرا که ممکن است تعمیر شما دوام چندانی نداشته باشد .

 شما عزیزان حتی می توانید تعمیرات تشک بادی خود را به آدرس فروشگاه اینتکس تهران جهت تعمیر تشک بادی ، بسپارید تا خود نمایندگی به بهترین شکل تشک بادی شما را تعمیر کرده و دو مرتبه برای شما ارسال کند . شما می توانید با رعایت نکاتی از آسیب دیدن تشک بادی خود پیشگیری کنید . 

همانطور که اشاره شد بدنه تشک های بادی نازک بوده و در برابر اجسام نوک تیز و برنده آسیب پذیر است به همین دلیل شما می توانید با نگهداری هر چه بهتر از آسیب دیدن تشک بادی خود جلوگیری کنید . اگر از تشک بادی خود در مناطق بیرون از خانه استفاده می کنید بهتر است از یک زیر انداز برای راه اندازی تشک بر روی آن استفاده کنید چرا که محیط های بیرون ممکن است زمین های ناهموار و سختی را داشته باشد که ساییده شدن تشک به آن می تواند باعث سوراخ شدن تشک شود . زمین های شنی ، آسفالت و ... زمین های مناسبی برای استفاده از تشک بادی نمی باشد .

فیلم روش تعمیرات تشک بادی اینتکس و بست وی :