10 راه حل برای افزایش طول عمر تخت خواب بادی

یکی از مهم ترین دغدغه های صاحبان تخت خواب های بادی چگونگی استفاده از انها در مدت زمان طولانی می باشد. بر همین اساس کارشناسان ما مقاله ای اماده کردند تا شما با مطالعه ی ان و استفاده از متدها و روش های ذکر شده بتوانید بر عمر تخت خواب بادی خود بیفزایید.

گفتنی است شما می توانید با رعایت مراحل ذکر شده و نگهداری از محصول در شرایط نگهداری ایده ال شما می توانید از این محصولات بیش از 10 سال استفاده کرده و از ان لذت ببرید. گفتنی است این محصولات به صورتی تولید شده اند تا چندین سال بتوانند پاسخگوی خریداران باشند ولی طریقه مصرف و نگهداری محصول می توانند عمر کالا را کاسته یا به ان بیفزایند. پس در ادامه با ما همراه باشید....

 1. مطمئن شوید تخت خوابی که می خرید دارای پشتیبانی خوبی است.
  با توجه با این که شما هر ساله برای خرید یک تخت خواب هزینه نخواهید کرد و مطمئنا دنبال خرید یک تخت خوابی هستید که سالیان سال از ان استفاده کنید پس به دنبال تخت خواب بادی باشید که پشتیبانی خوبی از طرف فروشندگان به شما اعطا شود و پس از خرید مشکلی بابت سوال های پیش امده نداشته باشید. بسته بندی های زیبا دلیل بر کیفیت بالای محصولات نیست پس محصولاتی با کیفیت بالا را انتخاب کنید. شاید با هزینه مقدار اندکی پول بتوانید تخت خواب بادی بهتری را از نظر راندمان و دارای بازدهی مناسب انتخاب کنید. سعی کنید تخت خوابی با گارانتی و مهلت تست انتخاب کنید تا مشکلی در اینده نداشته باشید.
 2. روی تخت خواب بادی خود یک ملافه مناسب پهن کنید.
  با استفاده از یک ملافه نه تنها از کثیف شدن محصول جلوگیری می کنید بلکه بر عمر کالای خود نیز خواهید افزود. این راه که به عنوان ساده ترین راه نیز مطرح می شود حتما انجام دهید. نکته ی دیگر این عملیات را می توان به نظافت شخصی شما نیز ربط داد.
 3. ملافه های استفاده شده را مرتب بشویید.
  در دراز مدت این ملافه ها دچار کثیفی خواهد شد که شما باید انها را مرتب بشویید زیرا که تجمع میکروبها و کثیفی ها تاثیر مستقیمی بر کاهش عمر محصول دارد. به عنوان مثال عرق بدن، روغن، مو و دیگر عوامل خارجی می توانند به تخت خواب شما اسیب برسانند. 
 4.  برای حیوانات خارجی خود یک تخت خواب جدا تهیه کنید.
  استفاده همزمان شما و حیوانات خانگی از این محصولات به هیچ عنوان توصیح نمی شود زیرا که به دلیل امکان وجود یک سری باکتری ها در بدن و موی این حیوانات باعث خواهد شد که محصول شما اسیب ببیند پس لازم است برای حیوانات خانگی خود یک تخت خواب جدا تهیه کنید. همچنین ممکن است ناخن های تیز این حیوانات موجب پارگی و سوراخ شدن تخت خواب شما شوند و مجبور شوید که تخت خواب خود را ترمیم کنید. 
 5. تخت خواب خود را هر چند مدت یک بار برگردانید.
  اگر محصول شما قابلیت این را دارد که در هر دو طرف ان بخوابید ختما هر چند وقت یک بار ان را به پشت برگردانده و از طرف دیگر ان استفاده کنید. این کار باعث می شود تا قدرت کشسانی تخت خواب شما اسیب نبیند و محصول همانند روز اول دارا قابلیت کشسانی مضاعف و استاندارد باشد. البته بعضی تولید کنندگان این کار را مثبت ارزیابی نمی کنند. اما تجربه ثابت کرده است که این عملیات می توانند بر عمر محصول شما بیفزاید. همچنین هر 2 لی 6 ماه یکبار تخت خواب خود را 180 درجه بچرخانید یعنی قسمت سر و پاها ا عوض کنید و برعکس روی ان بخوابید.
 6. بر روی تخت خواب نپرید.
  از پریدن ها جامپینگ ها روی تخت خواب بادی خود به شدت پرهیز کنید. درست است که این محصولات دارای تحمل وزن بالایی دارند اما بر کیفیت و کارایی محصول تاثیر مستقیمی دارند. پس هرگز این کار را انجام ندهید و به کودکان خود توصیه کنید این کار را انجام ندهیند تا تخت خوابی یدون نقص داشته باشید. همچنین این کار می تواند دریچه ورود هوا را مورد اسیب قرار دهید و موجب شود این از ناحیه نشتی هوا داشته باشید. ممکن است پریدن روی تخت خواب بادی موجب پایین اوردن قدرت کشسانی ان نیز بشود.
 7. در هنگام جا به جایی تخت خواب دقت کنید.
  در هنگام جا به جایی محصولات دقت کنید که محصول به اشیا تیز و گوشه کنار دیوار ها برخورد نداشته باشد زیرا ممکن است محصول به سختی اسیب ببیند. در هنگام جمع اوری کالا به هیچ وجه ان را تا نکنید زیرا این تا کردن باعث خواهد شد که رویه محصول دچار شکستی شده و در هنگام باد شدن این خط یک منظره بدی برای محصول و شما پدیدار خواهد ساخت. در هنگام جایجایی مراقب باشید ضربه های ناگهانی به محصول وارد نشود برای این کار می توانید از بسته بندی خود محصول یا از جعبه های دیگر که متناسب با کالا است استفاده کنید.
 8. از نزدیک شدن حیوانات موذی به تخت خواب جلوگیری کنید.
  حیوانات موذی یکی از مهم ترین دلایل برای کاهش طول عمر محصولات بادی هستند. پس از تماس انها با تخت خواب جلوگیری کنید. این حیوانات بدلیل وجود امراض محتلف در بدن و غریضه حیوانی ممکن است محصول را دچار اسیب کنند. به عنوان مثال موش ها و موریانه ها می توانند باعث خوردگی و سوراخی کالا بشوند. سوسک ها می توانند با رطوبت خارجی بدن خود باعث نازک شدن رویه تخت بشوند و محصول را دچار اسیب جدی کنند بطوریکه در هنگام باد شدن تخت خواب این را کاملا مشاهده خواهید کرد. پس سعی کنید خانه خود را سم پاشی کنید تا هم خود از امراض این حیوانات در امان باشید و هم تخت خواب شما. مدت زمانی که در خانه نیستید و فکر می کنید این حیوانات ممکن است سراغ تخت خواب شما بروند ان را جمع کرده و در یک گوشه بگذارید.
 9. هر چند وقت یک بار تخت خواب بادی را در معرض افتاب قرار دهید.
  قرار دادن محصول در معرض گرمای افتاب نه تنها باعث از بین رفتن یک سری از باکتر ها شود بلکه قدرت کشسانی محصول شما را تقویت می کنند. درست است که تخت خواب شما ضد اب است ولی اگر ابی روی ان ریخت و یا تخت خواب شما به دلیل قرار گرفتن در یک مکان مرطوب دچار رطوبت زیادی شد کافی است ان را جلو افتاب قرار داده و منتظر باشید تا خشک شود. 
 10. تخت خواب را به مرور زمان تمیز کنید.
  محصول را پس از مدتی استفاده حتما تمیز کنید تا لکه های روی کالا در طول زمان بر ان تاثیر منفی نگذارد. مراحل تمیز کردن یک تخت خواب را برای شما قرار داده ایم و شما می توانید در همین سایت ان را پیدا کنید.

امیدواریم که به شما کمک کرده باشیم تا بتوانید با رعایت این نکات یک تخت خواب بادی خوبی داشته و از ان لذت ببرید. اگر قصد خرید یک تخت خواب بادی با قیمت مناسب را دارید می توانید هم اکنون از نمایندگی محصولات بادی در ایران تهیه کنید.