معایب استخر پیش ساخته اینتکس تهران

استخر های پیش ساخته از نمونه استخر های پر طرفدار و محبوب آماده هستند که به واسطه طراحی شدن آن ها توسط شرکت ها و راه اندازی سریع به استخر پیش ساخته یا استخر آماده شرکتی نام گذازی شده اند . این محصولات پیش ساخته به دلیل طراحی ، قیمت و کیفیتی که دارند به یکی از محبوب ترین استخر های خانگی تبدیل شده اند به طوریکه حتی بسیاری از افراد استخر های پیش ساخته را جایگزین استخر های بتنی و سیمانی می کنند . در مقالات دیگر در رابطه با مزایای استخر پیش ساخته اینتکس تهران مانند پرتابل بودن آن ها ، مقرون به صرفه بودن نسبت به ساخت استخر بتنی ، راه اندازی سریع و بی دردسر ، امکان نصب بر روی زمین و ... گفته شد اما این استخر ها معایبی نیز دارند که در ادامه مطلب به مهم ترین معایب استخر پیش ساخته اینتکس تهران خواهیم پرداخت پس در ادامه همراه ما باشید معایب استخر پیش ساخته اینتکس تهران .

طول عمر استخر پیش ساخته

استخر های پیش ساخته عمدتا از پایه های فلزی چون آلومینیوم و بدنه برزنتی ساخته می شوند که می توان آن ها را از بهترین و مرغوب ترین اجناس برای ساخت استخر پیش ساخته و حتی دیگر محصولات دانست . استخر های پیش ساخته به واسطه اجناسی که در آن ها استفاده شده است کیفیت بسیار مطلوبی نیز دارند اما نیاز است تا در حفظ استخر پیش ساخته خود کوشا باشید چرا که این محصولات بر خلاف استخر های بتنی و سیمانی بیشتر در معرض آسیب دیدگی هستند . یک استخر پیش ساخته به طور طبیعی می تواند 6 تا 10 سال عمر داشته باشد که عمر مفید آن 6 الی 7 سال تخمین زده شده است ، اما در صورتی استخر پیش ساخته شما عمری طولانی خواهد داشت که به بهترین شکل بتوانید از محصول خود مراقبت کنید . پس اگر قصد داشتن استخر خانگی برای بیش از 7 سال هستید ، استخر های پیش ساخته گزینه خوبی برای شما نخواهد بود .

معایب بدنه و پایه های استخر پیش ساخته

همانطور که در بخش قبلی اشاره شد استخر های پیش ساخته معمولا از بدنه برزنتی ساخته می شوند ، برزنت از سری پارچه های مقاوم و با دوام است که می تواند در برابر فشار های بسیار بالا و ضربه ها مقاوم باشد ، همچنین برزنت هایی که برای ساخت استخر پیش ساخته استفاده می شوند نیز دارای ویژگی ضد آب هستند به همین دلیل گزینه مناسبی برای استخر های پیش ساخته می باشند . اما جدا از مسئله کیفیت برزنت و مقاومت آن در برابر فشار های زیاد و وزن بسیار بالای آب موجود در استخر می توان به آسیب پذیر بودن آن نسبت به اجسام تیز و برنده اشاره کرد ، بدنه استخر های پیش ساخته به دلیل اینکه در معرض دید و ضربه هستند نیاز است تا در حفظ آن کوشا باشید و از نزدیک کردن اجسام تیز و همچنین اجسام داغ به بدنه استخر های پیش ساخته خودداری کنید . برخی از استخر های پیش ساخته دارای بدنه های خارجی از جنس فایبرگلاس می باشند که می تواند در حفظ دیواره های برزنتی استخر پیش ساخته محافظت کند .

شما می توانید با استفاده از زیر انداز و تاتمی های نرم و انعطاف پذیر ، از اسیب دیدن کف استخر پیش ساخته خود محافظت کنید چرا که قسمت زیرین استخر های پیش ساخته نیز از برزنت می باشد . اما قسمت های داخلی استخر های پیش ساخته فاقد هر نوع محافظ می باشد که توصیه می کنیم در هنگام استفاده از استخر پیش ساخته در صورتی که لباس بر تن دارید دقت کنید که لباستان دارای فلز و سگک نباشد چرا که ممکن است به استخر آسیب وارد گردد . در صورت پاره شدن و سوراخ شدن بدنه استخر پیش ساخته اگر سریع به آن رسیدگی نکنید ممکن است بر اثر فشار زیاد آب پارگی بیشتر شده و دیگر امکان تعمیر بدنه نباشد و خسارت جبران ناپذیر شود . مهم ترین اقدام پس از سوراخ شدن بدنه استخر پیش ساخته این است که آب استخر را تا 20 سانت زیر قسمت آسیب دیده تخلیه کنید و سپس با با نمایندگی های فروش استخر پیش ساخته به مانند فروشگاه اینتکس تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی کنند .

از معایب دیگر استخر های پیش ساخته می توان به شکننده بودن پایه های استخر های پیش ساخته اشاره کرد ، همانطور که گفته شد استخر های پیش ساخته عمدتا از پایه های آلومینیومی ساخته می شوند ، فلز آلومینیوم نیز عنصری بسیار مقاوم است اما ممکن است بر اثر فشار زیاد خم شده و یا بشکند . از شایع ترین دلایلی که می تواند به پایه های استخر پیش ساخته شما آسیب برساند ، شیب زمین می باشد به همین دلیل است که در هنگام راه اندازی استخر پیش ساخته خود بایستی زمینی هموار را بدون کوچک ترین شیب انتخاب کنید . وقتی زمین شیب داشته باشد تجمع آب در یک سمت استخر بیشتر از سمت دیگر استخر خواهد بود و همین موضوع نیز باعث می شود که به پایه هایی که آب بیشتری در آن جمع شده است فشار زیاد تری وارد شود که در نتیجه می تواند به پایه آسیب برساند . شکستن و یا خم شدن پایه های استخر در صورت استفاده در زمین های شیبدار شاید در ماه های اولیه راه اندازی اتفاق نیوفتد اما به مرور می توان شاهد آسیب دیدن پایه ها بود .

نردبان استخر پیش ساخته

نردبان هایی که برای استخر های پیش ساخته استفاده می شود اغلب استحکام و مقاوم بالا را ندارد . نردبان هایی که برای استخر های پیش ساخته در نظر گرفته و ساخته می شوند اغلب از جنس آلومینیوم می باشد و توسط تولید کننده همان استخر طراحی و تولید می شود . اما برخلاف انتظار نردبان های فلزی استخر های پیش ساخته نمی توانند وزن های بسیار بالا را تحمل کنند و ممکن است پس از مدتی استفاده آسیب ببیند و یا خم تر شوند . بنابراین پیشنهاد می کنیم که برای استخر های پیش ساخته خود از نردبان های دیگری استفاده کنید که ضخامت بیشتری داشته باشند چرا که استحکام و طراحی آن ها به مراتب بهتر خواهد بود .

معایب استخر پیش ساخته ایزی ست

استخر های ایزی ست نوع دیگری از استخر های پیش ساخته هستند که به مراتب عیب های بیشتری نسبت به استخر های پیش ساخته فریمی دارند ، استخر های پیش ساخته ایزی ست فاقد فریم و پایه بوده و تنها دارای بدنه برزنتی و همچنین لبه های باد شونده می باشند . در صورتی که لبه های بادی استخر پیش ساخته ایزی ست سوراخ و یا پاره شود عملا دیگر نمی توانید از استخر ایزی ست خود استفاده کنید . بنابراین نیاز است تا اقدام به تعمیر لبه های بادی استخر ایزی ست خود کنید . قسمت های برزنتی استخر های پیش ساخته ایزی ست نیز همان معایبی که بدنه استخر های پیش ساخته دارند را دارا می باشد . اما با توجه به معایب گفته شده می توان استخر های پیش ساخته را از بهترین استخر های خانگی برای استفاده مقطعی دانست چرا که می توانید با صرف هزینه بسیار کمتر صاحب یک استخر خانگی ایده آل و مناسب شود .

استخر های پیش ساخته به دلیل امکان جابجایی و حمل آسانی که دارند می تواند برای کسانی که قصد استفاده کوتاه مدت از استخر را دارند مناسب باشد . ممکن است اشخاصی مرتبا استخر پیش ساخته خود را جابجا کنند و یا نیاز دارند تا پس از هر بازه از زمان فضای اشغال شده توسط استخر را به منزل و خانه خود بازگردانند در این حالت انتخاب و خرید استخر پیش ساخته می تواند برای آن ها بسیار مفید باشد . استفاده از استخر های پیش ساخته برای پرورش ماهی ، میگو و دیگر مشاغل و حتی در صنعت کشاورزی می تواند کارایی بسیار زیادی داشته باشد .