وجود یک استخر پیش ساخته در باغ ها و ویلاهای امروزی می تواند بسیار لذت بخش باشد . استخرهای پیش ساخته را امروز با نام استخر آماده برای باغ و ویلا نیز می شناسند و دلیل این اسم گذاری ساختار از پیش ساخته آن ها می باشد که به صورت پکیج دورن بسته بندی قرار گرفته اند و در اندک زمانی می توانید آن ها را از بسته بندی خارج کرده و اسمبل نمایید تا یک استخر همه چیز تمام را در اختیار داشته باشید . استخرهای آماده امروزه در مصارف بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند و یکی از محیط هایی که به کررات از آن ها استفاده می شود در باغ ها و ویلا های شخصی می باشد . این محصولات دارای کاربرد های بسیاری می باشند که در ادامه به آن ها اشاره ای خواهیم داشت .

باید بگوییم که اولین مصرف استخر آماده در باغ برای تفریح و آب تنی می باشد . این محصولات دارای ابعاد بسیار متنوع می باشند که دست شما را در انتخاب به خوبی باز می گذارند و باعث می شود تا بتوانید از ابعاد کوچک تا بزرگ را بسته به فضایی که در اختیار دارید انتخاب نمایید . عمق آب این محصولات در ابعاد بزرگ برای شنا نیز مناسب است و با توجه به فضای بزرگی که به عنوان مثال ابعاد استخر پیش ساخته اینتکس به طول ده متر در عرض پنج متر در اختیار شما قرار می دهد می تواند بهترین انتخاب برای آب تنی با تعداد نفرات بالای خانواده و یا دوستان باشد . یکی دیگر از مصارف استخرهای آماده برای پرورش ماهی می باشد که امروزه به خوبی مورد توجه قرار گرفته است و با توجه به بدنه های مقاوم در برابر دمای مختلف آب و بدنه ای با سازگاری بالای محیط های بیرونی می توانند بهترین گزینه به شما بیایند . این محصولات هزینه های راه اندازی بسیار پایین تری به نسبت استخرهای سنتی بتنی دارند و به همین خاطر مورد توجه پرور دهندگان ماهی قرار گرفته اند و در واقع جای خود را به خوبی در این صنعت باز کرده اند .

اگر شما نیز دارای یک باغ باشید چه کوچک و چه بزرگ اولین مشکلی که برای شما شاید وجود داشته باشد ذخیره آب برای آبیاری درختان باغ می باشد و داشتن یک استخر در محیط باغ می تواند در این ذخیره کمک شایانی به شما بکند . باید گفت که این محصولات امروزه در صنعت کشاورزی نیز مورد استفاده قرار می گیرند و همین امر باعث می شود تا استخرهای آماده اینتکس بست را بتوانیم بهترین و محبوب ترین محصول در صنایع مختلف بدانیم . استخرهای پیش ساخته امروزه توسط برندهای بسیاری تولید و به بازار عرضه می شوند که از محبوب ترین و با کیفیت ترین برند های می توان به استخر پیش ساخته اینتکس و استخر پیش ساخته بست وی و استخر پیش ساخته ایرتکس اشاره داشت که از نظر کیفیت زبان زد می باشند .

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که طریقه نصب و راه اندازی استخر پیش ساخته به چه صورت است . در پاسخ به این سوال باید بگوییم که دو روش برای نصب و راه اندازی این محصولات وجود دارد که در ادامه اشاره به این روش های خواهیم داشت و به طور کامل برای شما تشریح می کنیم .

استخر آماده توکار : روش اول و یکی از روش هایی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد ، نصب استخر پیش ساخته به صورت توکار است . برای انجام این روش ابتدا باید محل مورد نظر نصب استخر را مشخص نمایید به صورت دقیق اندازه گیری کنید ، سپس با توجه به ابعاد استخری که خریداری می کنید محل مورد نظر را گود برداری کرده و به صورت یکدست در می آورید . باید توجه داشته باشید که کف استخرهای پیش ساخته دارای عمق یکسان می باشد و به صورت شیب دار نیست به همین خاطر کف محل گودبرداری نیز باید یکدست باشد تا استخر به صورت دقیق درون آن قرار بگیرد . پس از گودبرداری دقیق ستون های استخر درون محل مورد نظر قرار می گیرند و سپس بدنه اصلی بر روی ستون ها قرار می گیرد و این امر مدت زمان تقریبی چند ساعت به طول می انجامد و در مقایسه با نصب استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس و بتنی بسیار ناچیز است .

استخر آماده روکار

علاوه بر نصب استخر های پیش ساخته به صورت توکار ، قابلیت نصب این محصولات به صورت روکار نیز وجود دارد که این روش به کررات مورد استفاده قرار می گیرد و دلایل بسیاری دارد . دلیل اصلی این روش این است که استخر خود را در صورت نصب روکار می توانید با خالی کردن آب داخلی جا به جا کرده و همچنین آن را جمع آوری و دوباره نصب کنید و این روش هیچ گونه نیازی به گودبرداری در محوطه باغ و ویلا نخواهد داشت . تمامی لوله کشی های مورد نظر و نصب پمپ تصفیه آب و همچنین نردبان در بخش های اطراف استخر به صورت مرتب صورت می گیرد و نصب استخر در حالت روکار بسته به ابعاد استخر شما دارد اما بنابر تجربه ، می توان مدت زمان نصب را یک الی سه ساعت در نظر گرفت که بسیار ناچیز است . 

استخر آماده دست دوم : استخر های آماده یا همان استخر های پیش ساخته دارای طول عمر بالایی می باشند و این امر به خاطر متریال درجه یکی می باشد که در ساخت آن ها استفاده می شود . برخی از افراد بنابه دلایل شخصی از شاید اقدام به فروش استخر پیش ساخته خود با عنوان استخر پیش ساخته دست دوم کنند که در صورت سالم بودن ساختار بدنه و لوازم جانبی می تواند برای بسیاری از خریداران قیمت های جذاب را به همراه داشته باشد و توجه آن ها را جلب کند . در هنگام خرید استخر آماده دست دوم باید توجه داشته باشید که بدنه برزنتی به طور کامل سالم و بدون نخ کش شدن و ایجاد هر گونه آثار خراش باشد و توصیه می شود قبل از خالی شدن آب استخر مورد نظر و در هنگامی که پر از آب است اقدام به بررسی استخر کنید . همچنین ستون های استخر را می توان رکن اصلی استخر آماده در نظر گرفت و بررسی این قسمت از استخر از فاکتورهای اصلی خرید استخر آماده دست دوم می باشد . علاوه بر آن صحت و سلامت پمپ تصفیه آب نیز باید در الویت قرار بگیرد و در حالت کار مورد بررسی های دقیق قرار بگیرد .

استخر آماده باغ

بحث قیمت گذاری استخر های آماده می تواند بسته به دلایل بسیاری باشد و نمی توان قیمت های دقیق را برای این محصولات در نظر گرفت . یکی از دلایل اصلی عدم بیان قیمت در این مقاله می تواند این باشد که شما چند سال پس از درج این مقاله اقدام به خواندن آن نمایید و با توجه به وارداتی بودن این محصولات و نوسانات قیمت ارز این محصولات دارای قیمت های بسیار متفاوت باشند . از دیگر فاکتورهای اصلی در تعیین قیمت استخر پیش ساخته متریال استفاده شده در بدنه آن ها و همچنین برندهای تولید کننده و علاوه بر آن لوازم جانبی همراه استخر می باشد که تمامی این موارد تاثیر مستقیم در قیمت این محصولات خواهد داشت . اما پیشنهاد ما به شما این است که برای اطلاع دقیق از قیمت به روز استخر پیش ساخته از معتبر ترین برندهای تولید کننده ، به دسته بندی استخر پیش ساخته در همین وب سایت مراجعه کرده و جدیدترین استخرها را با قیمت به روز شده و مشخصات دقیق و کارشناسی مشاهده نمایید .