چادر مسافرتی از جمله لوازمی می باشد که وجود آن در مسافرت ها و کمپینگ ها الزامی است ، زیرا برای استراحت های موقت و یا خواب در شب نیاز به سرپناهی امن دارید که شما را از سرما و گرما محافظت کند . خرید چادر مسافرتی می تواند چالش های خود را به همراه داشته باشد و در بسیاری از مقاله پیشنهاد شده است تا قبل از خرید این محصولات نیازهای خود را به خوبی بررسی کنید تا به بهترین انتخاب دست پیدا کنید . اولین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید ظرفیت چادر مسافرتی که انتخاب می کنید است . این محصولات از یک نفره تا دوازده نفره در مدل های مختلف وجود دارند که خرید شما بستگی به تعداد نفراتی دارد که می خواهند در مسافرت شما را همراهی کنند . در این رابطه باید بگوییم که ظرفیت چادر های کمپینگ خارجی با توجه به ظرفیت که بر روی آن ها درج شده است ، به صورت خوابیده می توانید از آن ها استفاده کنید . به عنوان مثال چادر مسافرتی چهار نفره برندهای معتبر خارجی ، برای استفاده چهار نفر بزرگسال به صورت خوابیده مناسب است ، اما چادرهای مسافرتی ایرانی ظرفیت خود را به صورت تعداد نفرات نشسته درج می کنند ، دانستن این نکته بسیار حائز اهمیت است و بهتر است در این خصوص توجه خود را به ابعاد طولی و عرضی که چادر دارد جلب کنید .

چادرهای مسافرتی از نظر راه اندازی دارای سه نوع می باشند که هر کدام از آن ها در شرایط مختلف می توانند ماهیت استفاده از خود را به خوبی نشان دهند . چادر مسافرتی اتوماتیک ، چادر مسافرتی عصایی و چادر مسافرتی فنری از نمونه های ساختاری چادرها هستند که هر کدام از آن ها برای شرایط آب و هوایی مختلف کاربرد دارند و در ادامه نگاهی به آن ها می اندازیم .

چادر مسافرتی اتوماتیک

این مدل از چادرهای مسافرتی که دارای ستون های مقاوم هستند و در مدت زمان بسیار کوتاهی راه اندازی می شوند و همچنین جمع آوری آن ها در ظرف کمتر از یک دقیقه صورت می گیرد . ستون های نگهدارنده این محصول از آلومینیوم و یا فایبرگلاس ساخته می شوند و در شرایط بارانی و برفی می توانید از آن ها استفاده کنید و همچنین ظرفیت آن ها از چادرهای عصایی بیشتر است و در شرایط نامساعد جوی می توانید در ظرفیت های بالاتر از آن ها بهره مند شوید . ظرفیت این چادرها در مدل های بزرگی که دارند به دوازه نفر نیز می رسد و در بسیاری از مدل ها ضد آب می باشند اما باید گفت که به درد مناطق کوهستانی با بادهای شدید نمی خورند .

چادر مسافرتی عصایی

نمونه دیگر ساختاری چادرهای مسافرتی ، چادر مسافرتی عصایی است که دارای ستون های بسیار مستحکم می باشد تا ساختار اصلی چادر را حتی در سرمای طاقت فرسا و بادهای شدید حفظ کند . این نوع از چادر مسافرتی بیشترین مدت زمان را برای راه اندازی نیاز دارد اما سرپناهی امن در برابر باد و باران و حتی برف می باشد و در بسیاری از موارد در نمونه های یک نفره و دو نفره مورد استفاده کوهنوردان حرفه ای قرار می گیرد . ستون های نگهدارنده این چادرها درون زمین قرار می گیرد و با میخ های اتصال به زمین محکم می شوند . اگر قصد سفر به مناطق کوهستانی و یا مناطقی با باد شدید را دارید بهترین انتخاب برای شما استفاده از چادر مسافرتی یک نفره تا چهار نفره عصایی است .

چادر مسافرتی فنری

چادر مسافرتی فنری که نمونه ای آشنا برای ما ایرانیان می باشد ، یکی دیگر از ساختارهای تشکیل دهنده چادر مسافرتی به شمار می رود . تقریبا تمامی برندهای داخلی تولید کننده چادر مسافرتی در ایران این ساختار را می سازند و مناسب برای استفاده در مسافرت های خانوادگی است . این چادر ها دارای ظرفیت های شش نفره ، هشت نفره و دوازده نفره است که مدت زمان راه اندازی آن ها در کسری از ثانیه صورت می گیرد و برای استفاده در هوای غیر ابری و یا بارش های کم تجهیز شده است .

چادر مسافرتی ضد آب و سرما

استفاده از چادر مسافرتی در کمپینگ های کوهنوردی بسیار حائز اهمیت است و در این شرایط دیگر چادرهای مسافرتی کیفیت پایین به کارمان نمی آید و باید از چادرهای مسافرتی استفاده کنیم که دارای بدنه ضد آب و سرما باشد . بهترین نوع بدنه چادر مسافرتی که مانع از نفوذ آب به محیط داخلی حتی در بارش های شدید می شود ، پارچه بدنه پلی استر است . پارچه پلی استر که عموما در دیواره چادرهای مسافرتی حرفه ای به صورت تک لایه و در کف به صورت دو لایه به کار گرفته می شود نفوذ آب به داخل محیط چادر را غیرممکن می کند . همچنین این نوع پارچه بدنه ضد سرما بوده و هشتاد درصد گرمای محیط داخلی را درون فضای چادر نگهداری می کند و به این ترتیب به راحتی می توانید محیطی گرم را برای خود داشته باشید . با توجه به تجربه ای که در حوزه فروش چادر مسافرتی داریم و بازخوردهایی که مشاهده کرده ایم بهترین نوه پارچه بدنه پلی استر و بهترین ستون ساختاری چادر های مسافرتی ضد آب و سرما ، ستون های آلومینیومی و فایبرگلاس است .

چادر مسافرتی دست دوم

خرید چادر مسافرتی دست دوم امروزه در بازار به چشم می خورد و بسیاری از افراد برای یک یا دو مسافرت خود اقدام به خرید چادر مسافرتی می کنند و با رفع نیازهای مسافرتی ، چادر را برای فروش می گذارند . خرید چادر مسافرتی دست دوم می تواند برای خریداران نیز به صرفه باشد ، در صورتی که چادر دفعات کمی کار کرده باشد و بدنه آن کاملا سالم مانده باشد . توصیه می کنیم هنگام خرید چادر مسافرتی اولین نکته که آن را مورد بررسی قرار می دهد عدم خراش در پارچه بدنه و همچنین سلامت کامل ستون های تشکیل دهنده چادر باشد . چادر مسافرتی مورد نظر خود را به صورت باز شده مورد بررسی قرار دهید و حتی الامکان مهلت تست دو روزه را از فروشنده دریافت کنید .

نمایندگی فروش چادر مسافرتی

انتخاب یک فروشگاه معتبر و با سابقه فروش چادر مسافرتی می تواند از اصلی ترین معیارهایی باشد که شما را در انتخاب برترین مد مدل مد نظرتان که بهترین کیفیت را برای شما به نمایش بگذارد یاری رساند . در این میان نام های بسیاری دیده می شود اما باید گفت با بررسی های صورت گرفته بهترین فروشگاه چادر مسافرتی در ایران ، فروشگاه اینتکس تهران می باشد . این فروشگاه از بزرگ ترین مجموعه های عرضه کننده چادر مسافرتی ایرانی و خارجی می باشد که می توانید درون آن برترین چادر های مسافرتی در ظرفیت های مختلف ، برای کودهنوردی و مسافرت به همراه خانواده و یا انفرادی را با ارزان ترین قیمت به همراه ضمانت اصل بودن پیدا کنید . فروشگاه اینتکس تهران علاوه بر فروشگاه اینترنتی ، دارای شعب حضوری در استان تهران و مازندران می باشد که با هماهنگی می توانید به این شعب مراجعه کرده و محصولات را از نزدیک ببنید . برای ارتباط با این فروشگاه بزرگ چادر مسافرتی می توانید از طریق روش های زیر اقدام کنید .

آدرس شعبه نمایندگی اینتکس تهران :

آدرس وب سایت : https://intextehran.ir/