چادر مسافرتی را می توان یکی از وسایل بسیار پر کاربرد و مناسب برای سفر ها دانست که می توانید به خرید آن ها به مراتب سفری راحت تر و بهتری را انجام داد . با داشتن چادر مسافرتی در طول سفر می توانید در هر زمان که نیاز به استراحت داشتید با استفاده از چادر مسافرتی حریم خصوصی و ایمنی را برای خود فراهم کنید . این محصولات می توانند در فصول گرما به عنوان سایبان و در فصل سرما به عنوان عایق در برابر باد و ... عمل کند . امروزه با پیشرفت صنعت می توان چادر های مسافرتی بسیار با کیفیت و مستحکم را در بازار های جهانی یافته و از آن ها استفاده کرد . اما در این میان ، تولیدی ها و شرکت هایی نیز اقدام به تولید چادر های مسافرتی کپی و درجه 2 کردند که در می بایست راه های تشخیص چادر مسافرتی خوب را بدانید تا بهترین چادر ها را خریداری کنید .

قبل از اینکه راه های تشخیص چادر مسافرتی خوب را بدانید بایستی سفر هایی که قرار است به آن ها سفر داشته باشید را مشخص کنید . همانطور که اشاره شد چادر های مسافرتی در تنوع بسیار بالایی تولید می شوند که هر یک از آن ها به نسبت طراحی و ساختاری که دارند مناسب برای یک نوع آب و هوای خاص هستند ، پس اگر قصد سفر به مناطق ساحلی و شرجی ، کوهستانی و سردسیر ، و همچنین آب و هوای معتدل دارید نیاز است تا با در نظر گرفتن شرایط جغرافیایی و آب و هوایی محل سفر ، چادر های مسافرتی خود را انتخاب کنید . و اما در ادامه این مطلب قصد داریم تا راه های تشخیص چادر مسافرتی خوب را به شما عزیزان توضیح دهیم تا با کسب اطلاعات کافی در این زمینه بتوانید چادر مسافرتی خوب و مناسب خود را انتخاب کنید .

جنس چادر های مسافرتی خوب از چیست ؟

یکی از ویژگی هایی که بیشتر چادر های مسافرتی استاندارد آن را دارند ، ضد آب بودن چادر مسافرتی است چرا که در محیط های بیرون ممکن است باران ببارد ، به همین دلیل نیاز است تا سرپناهی و چادر مسافرتی که از آن استفاده می کنید بتواند شما از خیس شدن دور نگه دارد . مهم ترین فاکتور هایی که می تواند باعث ضد آب بودن یا نبودن چادر مسافرتی شود جنس بدنه ، جنس پایه و نحوه دوخت چادر می باشد که هنگام خرید چادر مسافرتی بایستی به این سه فاکتور دقت کنید تا بتوانید چادر مسافرتی خوب و ضد آب را خریداری کنید .

نکته : چادر مسافرتی خوب چادری است که علاوه بر ساختار مقاوم ، مستحکم و ضد آب ، دارای وزن سبکی باشد تا مسافرین بتوانند به سهولت چادر مسافرتی خود را حمل کنند .

شرکت های سازنده چادر مسافرتی با در نظر گرفتن نکته گفته شده اجناسی را انتخاب کردند که علاوه بر افزایش سطح کیفی و استحکام بالای محصول ، چادر مسافرتی را تولید کنند که وزن بسیار سبکی نیز داشته باشند . با توجه به تحقیقات و بررسی های انجام شده توسط فروشگاه اینتکس بر روی چادر های مسافرتی خوب و استاندارد برند های معتبری چون هاسکی ، فرینو ، کلمن ، کلمبوس ، بست وی ، شنگیوآن ، یاماها و ... بهترین اجناس برای ساخت چادر مسافرتی را شناسایی کرده که در ادامه توضیحاتی را در رابطه با آن ها ارائه می کنیم .

بدنه

بدنه نقش بسیار اساسی و حیاتی بر ضد آب بودن چادر مسافرتی دارد که باید در انتخاب و خرید چادر مسافرتی به آن توجه داشته باشید . با توجه به تحقیقات انجام شده ، پارچه های شمعی و برزنتی بهترین و مناسب ترین پارچه ها برای ساخت چادر مسافرتی می باشد . پارچه های شمعی چون پلی اورتان و پلی استر از مقاوم ترین نوع پارچه ها در برابر رطوبت و سرما می باشند که علاوه بر ساختار مقاوم و طول عمر بالا وزن بسیار سبکی دارند ، به همین دلیل شرکت های سازنده با بهره بردن از این اجناس چادر های مسافرتی با کیفیتی را طراحی کردند تا علاوه بر کیفیت بالا محصولاتی سبک و پرتابل را ارائه دهند .

پارچه های برزنتی نیز از مقاوم ترین پارچه های ضد آب هستند که ضخامت بیشتر آن ها نسبت به پلی استر باعث شده است تا عایق بسیار بهتری در برابر سرما ، گرما و ... باشد ، اما ضخامت و ساختار برزنت باعث شده است که این پارچه کمی سنگین تر از پارچه های پلی استری و پلی اورتانی باشد . از پلی استر بیشتر برای ساخت بدنه چادر مسافرتی و از پلی اورتان برای روکش ثانویه برخی از چادر های مسافرتی دوپوش استفاده می شود .استفاده از این دو پارچه در ساخت برخی از چادر های مسافرتی که با عنوان چادر مسافرتی دوپوش شناخته می شوند باعث می شود تا محصول درتمامی شرایط آب و هوایی قابل استفاده گردد .

نکته : ساختار دوپوش چادر های مسافرتی به دلیل بدنه اصلی قابل تنفس و روکش عایق و ضد آب ، موجب می شود تا چادر مسافرتی در فصل سرما و یا گرما ( شرجی ) عرق نکند .

نکته : پارچه پلی استر قابل تنفس نوعی پارچه شمعی پلی استر می باشد که از خود رطوبت را عبور می دهد ، میزان پلی استر موجود در پارچه می تواند ضد آب بودن پارچه را مشخص کند .

پایه ( فریم یا سازه )

همانطور که اشاره شد کیفیت بالای یک چادر مسافرتی بسته به جنس بدنه ، جنس پایه و دوخت چادر مسافرتی می باشد ، پس در هنگام خرید بایستی به این سه فاکتور دقت کنید . جنس پایه می تواند بیانگر ثبات ، استحکام و استقامت چادر مسافرتی در برابر ضربه ، فشار و ... باشد پس به آن توجه داشته باشید . در ابتدا تولید چادر های مسافرتی با استفاده از بدنه های آهنی صورت می گرفت ، اما از آن جا که این فلز وزن بالایی دارد به مرور استفاده از فلز دیگری چون آلومینیوم و همچنین فایبرگلاس برای ساخت چادر مسافرتی رونق پیدا کرد .

آلومینیوم و فایبرگلاس از جمله اجناس بسیار مقاوم و با کیفیتی هستند که در کنار این استحکام از وزن سبک تری برخوردار هستند به همین دلیل استفاده از آن ها در پایه های چادر مسافرتی موجب می شد تا وزن محصول افزایش چندانی نداشته باشد . از این رو امروزه از این دو جنس برای ساخت انواع چادر های مسافرتی به خصوص چادر های کوهنوردی و حرفه فوق سبک استفاده می شود تا کوهنوردان در هنگام کوهنوردی به راحتی بتوانند چادر مسافرتی خود را حمل کنند .

انتخاب و خرید چادر مسافرتی از مراکز معتبر

از راه های تشخیص چادر مسافرتی خوب می توان به خرید چادر مسافرتی خود از مراکز معتبر اشاره کرد . با وجود چادر های مسافرتی کپی شده و تقلبی ، بازار های فروش چادر مسافرتی کیفیت پایین نیز داغ شده است چرا که سود آن برای فروشنده بسیار بالا تر خواهد بود و خریدار نیز به دلیل پایین بودن قیمت محصول اقدام به خرید چادر مسافرتی می کند ، به همین دلیل فروشنده ها گاها با مشتریان روراست نبوده و چادر های مسافرتی درجه 2 را به عنوان چادر مسافرتی اصل به فروش می رسانند . اما با مراجعه به فروشگاه های معتبر و بزرگ که به صورت تخصصی اقدام به فروش چادر مسافرتی خوب می کنند می توانید با اطمینان چادر مسافرتی خود را خریداری کنید .

یکی از بزرگ ترین و معتبر ترین فروشگاه های موجود در ایران فروشگاه اینتکس می باشد که شما می توانید به صورت اینترنتی و تلفنی چادر های مسافرتی مد نظر خود را با ضمانت اصالت از سراسر ایران خریداری کنید . امکان خرید حضوری چادر مسافرتی توسط فروشگاه اینتکس نیز میسر است . دفترمرکزی فروشگاه اینتکس واقع در تهران است که می توانید با مراجعه به آن چادر مسافرتی خود را به صورت حضوری خریداری کنید .