روش تعمیر قایق بادی یکی از دغدغه های افرادی می باشد که با مشکل در بدنه قایق بادی خود مواجه شده اند . قایق های بادی دارای بدنه های بسیار مقاوم و در بسیاری از موارد ، دو و سه لایه می باشند که کیفیت بسیار بالایی دارند و به همین سادگی ها دچار آسیب و یا سوراخ شدگی نمی شوند اما در برخی از موارد در صورت استفاده نادرست از این محصولات این امکان پیش می آید که بدنه قایق شما دچار سوراخ شدگی و یا آسیب دیدگی های جزئی شود که در این صورت می توانید به راحتی توسط پک تعمیرات اینتکس و یا همچنین بست وی اقدام به تعمیر قایق بادی نماید . حال در ادامه این مقاله قصد داریم تا این آموزش را به خودتان بدهیم تا به راحتی بتوانید قایق بادی آسیب دیده خود را در صورت کل سوراخ شدگی جزئی و کوچک باشد انجام دهید  پس در ادامه این راه همراه ما باشید .

تعمیر قایق بادی اینتکس

ابتدای این آموزش باید بگوییم که بدنه قایق های بادی اینتکس و بست وی به صورت چند لایه اما با مواد ترکیبی یکسانی ساخته می شوند که در این خصوص روش تعمیر در محصولات هر دو برند تفاوتی ندارد ، پس نکات آموزش داده شده هم در رابطه با تعمیر قایق بادی اینتکس و هم در رابطه با تعمیر قایق بادی بست وی صدق می کند . برای تعمیر بش آسیب دیده ابتدا باید قایق را تاحدود زیادی خالی از باد بکنید ، سپس با استفاده از روش های خلاقانه اقدام به پیدا کردن سوراخ ایجاد شده در بدنه بکنید ، توجه داشته باشید که در این رابطه بهتر است از ترکیب کف و آب استفاده کنید ، زیرا قایق به صورت کامل خالی از باد نشده است و به این شیوه به راحتی می توانید با حباب شدن کف موجود بر روی بدنه ، سوراخ موجود در بدنه را پیدا کنید .

حال که بخش آسیب دیده را پیدا کرده اید بهتر است تا به سراغ پک تعمیرات مخصوص محصولات بادی خود بروید ، جایی که درون بسته بندی می توانید چسب مایع مخصوص به همراه وصله تویوپی شکل را پیدا کنید . بخشی از بدنه قایق که دارای قسمت سوراخ شده است را بر روی سطحی کاملا صاف و به دور از هر گونه اشیا تیز قرار دهید و سپس از دو طرف کمی فشار به بدنه وارد کنید تا سطح تحت کمی فشار قرار بگیرد ، حال چسب مایع اینتکس را بر روی قسمت سوراخ شده بریزید و سپس وصله تویوپی شکل درون پک را بر روی چسب مایع قرار دهید . در این خصوص باید توجه داشته باشید که بهتر است با توجه به تجربه تعمیرات ، وصله را به صورت گرد ببرید ، تا دارای گوشه های تیز نباشد و در این صورت وصله از لبه های بخش تعمیر شده بلند نمی شود و به بهترین شکل به بدنه اصلی قایق می چسبد .

حال که تمامی اعمال ذکر شده را به بهترین شکل انجام دادید به سراغ جسمی مسطح بروید ، به عنوان مثل یک کتاب می تواند بهترین جسم برای شما باشد ، سپس کتاب را بر روی وصله بگذارید و بعد از آن بر روی کتاب جسمی سنگین تر به اندازه تقریبی پنج کیلو گرم قرار دهید و به مدت دو ساعت در همین حالت قایق را رها کنید . این جسم سنگین باعث می شود تا فشار مداوم در هنگام خشک شدن چسب به قسمت آسیب دیده وارد شود تا درز های آن قسمت به خوبی پوشیده شود و درز باد اتفاق نیوفتد . چسب های اینتکس و بست وی در مدت زمان تقریبی دو الی سه ساعته کاملا خشک می شوند و در این صورت پس از این مدت زمان می توانید به استفاده از قایق بادی خود بپردازید . لازم به ذکر است که این چسب ها پس از تعمیر ، کاملا ضد آب می باشند و مشکلی برای انداختن قایق درون آب پس از تعمیر ندارید و با خیالی راحت می توانید از قایق بادی خود استفاده کنید .

تعمیر قایق بادی در تهران

برخی از تعمیرات قایق های بادی به دلیل شدت قسمت آسیب دیده کمی ساخت و دشوار می باشد و در این خصوص باید بگوییم که نیاز است تا قایق را به نمایندگی اینتکس تهران بفرستید تا توسط دستگاه های مخصوص و با استفاده از تعمیرکاران مجرب صورت بگیرد . برای این امر باید گفت که اگر در شهر تهران ساکن هستید به راحتی می توانید با مراجعه به فروشگاه اینتکس تهران البته با هماهنگی قبلی ، قایق خود را برای بررسی بیشتر و در صورت نیاز تعمیر به محیط فروشگاه انتقال دهید . کارشناسان برجسته فروشگاه اینتکس تهران در همان ابتدای بررسی امکان تعمیر و یا عدم تعمیر را برای شما بازگو می کنند و مدت زمان تعمیر را تا تحویل به شما می گویند که در این صورت می توانید پس از تعمیر قایق بادی خود اقدام به مراجعه حضوری و تحویل قایق کنید .

تعمیر قایق بادی در شهرستان

اما در خصوص تعمیر قایق بادی در شیراز ، اصفهان ، مشهد ، تبریز و نواحی شمالی کشور و بهتر است بگوییم در تمامی شهرستان ها نیز فروشگاه اینتکس تهران این امکان را برای شما فراهم آورده است تا بتوانید از خدمات تخصصی فروشگاه بهره مند شوید . برای این منظور کافیست تا قایق بادی خود را با هماهنگی قبلی از طریق تلفن های تماسی که در بخش های مختلف همین وب سایت وجود دارد به آدرس مشخص شده ارسال کنید تا پس از بررسی های صورت گرفته ، قایق شما تعمیر شده و همانند روز اوال در اختیارتان قرار بگیرد . پس از تعمیر نیز قایق با هزینه خودتان برایتان از طریق راه های ارتباطی همچون پست و تیپاکس و باربری ارسال می شود . لازم به ذکر است که برای مشاوره در مورد تعمیر قایق بادی می توانید با تلفن های تماس موجود در همین وب سایت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تخصصی بهره مند شوید .