روش نصب و راه اندازی استخر ایزی ست

استخرهای ایزی ست علاوه بر برندهای بسیاری که دارند و تصمیم گیری در خصوص بهترین برند استخر ایزی ست در مقاله های دیگر بررسی کرده ایم ، دارای مدل های بسیاری در تنوع ابعادی مختلف می باشند . در خصوص بهترین روش نصب و راه اندازی استخرهای ایزی ست باید به مواردی توجه داشته باشید که در ادامه این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم . یکی از ابتدایی ترین مواردی که پیش از نصب استخرهای ایزی ست باید در نظر داشته باشید ، ابعاد استخری است که خریداری می کنید . توصیه می کنیم که قبل از خرید استخر پیش ساخته ایزی ست خود حتما ابعادی که در حیات و یا قسمت های مختلف خانه و ویلای خود در اختیار دارید را به دقت اندازه گیری کنید و سپس نسبت به این ابعاد اقدام به خرید استخر پیش ساخته مد نظر خود نمایید . توجه داشته باشید که استخری که می خرید نباید دقیقا به اندازه محیطی که در اختیار دارید باشد و حتما باید حاشیه هایی را برا قرار گیری لوازم جانبی از جمله پمپ تصفیه آب و یا در صورت داشتن نردبان ، برای نصب هر چه بهتر در نظر بگیرید تا با مشکل کمبود جا رو به رو نشوید .

مورد بعدی که باید به آن توجه داشته باشید این است که محیطی که برای نصب در اختیار دارید حتما باید صاف و بدون شیب باشد . بسیاری از استخرهای ایزی ست در ابعاد بزرگ ، میزان آب زیادی را درون خود جای می دهند که این امر باعث می شود تا حتما برای نصب استخر ایزی ست خود احتیاج به محیطی صاف داشته باشید . شیب دار بودن و یا غیر همسان بودن محیطی که در آن اقدام به نصب استخر ایزی ست می کنید می توانید علاوه بر جلوگیری از بهترین عملکرد استخر ایزی ست ، موجب آسیب رسیدن به بدنه اصلی استخر و همچنین کاهش طول عمر استخر و علاوه بر آن بروز حوادث احتمالی شود . به همین خاطر حتما توجه داشته باشید که سطح زمینی که بر روی آن می خواهید اقدام به نصب و راه اندازی استخر ایزی ست کنید ، صاف و وبدون شیب باشد .

مورد دیگری که باید مد نظر داشته باشید ، این است که قبل از باز کردن بسته بندی استخر پیش ساخته ایزی ست ، حتما اقدام به پاکسازی محیط مد نظر برای راه اندازی بکنید تا عاری از مواد تیز ، سنگ و شاخ های آسیب زننده درختان باشد . بدنه استخرهای ایزی ست ساخته شده از پی وی سی برزنتی می باشد که به صورت دو و سه لایه در ابعاد بزرگ ساخته شده است و این ضخامت بالای بدنه ، باعث شده تا با استخری مقاوم در برابر فشار و ضربه رو به رو باشید اما اجسام تیز نه تنها به استخرهای ایزی ست بلکه به سایر لوازم خانگی نیز می تواند آسیب وارد کند . بهتر است تا به صورت کامل محیط مورد نظر را جارو زده و محیط را به گونه ای پاکسازی کنید که عاری از مواد خطرناک تیز باشد . پیشنهاد ما به شما استفاده از زیرانداز های برزنتی قبل از نصب استخرهای ایزی ست می باشد . این زیرانداز ها در برخی از مدل های استخر ایزی ست درون بسته بندی وجود دارد و در صورت هم اندازه بودن با استخر ایزی ست از برخورد و سایش بدنه استخر به کف زمین نه تنها در هنگام نصب ، بلکه در زمین آب تنی نیز جلوگیری می کند و بدنه استخر را از خطر های احتمالی تا حد زیادی به دور نگه می دارد .

حال بهتر است تا استخر ایزی ست مورد نظر را که خریداری کرده اید از بسته بندی خارج کنید . قبل از خرید استخر ایزی ست مورد نظر بهتر است تا در مورد محتویات درون بسته بندی از فروشنده پرس و جو کنید . استخرهای ایزی ست در بسیاری از مدل ها درون بسته بندی دارای لوازم جانبی کاملی همچون پمپ تصفیه و نردبان می باشند و در بسیاری از مواد فاقد لوازم جانبی هستند که این امر می تواند حائز اهمیت باشد . پس از خروج مواد داخل بسته بندی باید بدنه استخر ایزی ست در مرکز زیرانداز برزنتی که پهن کرده اید قرار دهید . این امر باعث می شود تا به هنگام باد شدن استخر و آب کردن فضای درونی آن ، بخش های جانبی استخر بر روی زمین نیوفتد و از سایش بدنه استخر با زمین جلوگیری به عمل آید .

حال در بخش بالایی استخر ایزی ست که به صورت بادشونده می باشد باید به دنبال درچه بادی بگردید که توسط برند سازنده تعبیه شده است . عموما این دریچه ها به صورت دو کاره می باشند و علاوه بر اتصال به تمام پمپ بادهای دستی و یا برقی ، در جهت خالی کردن سریع باد استخر نیز کارایی خواهند داشت . باد کردن فضای بالایی استخرهای ایزی ست در مدت زمان چهار الی پنج دقیقه بسته به ابعاد استخری که در اختیار دارید به طول می انجامد و توجه داشته باشید که از پر باد کردن لبه استخر و یا کم باد کردن آن خودداری کنید و به صورت استاندارد میزان باد را تنظیم کنید تا بهترین عملکرد را از استخر مشاهده نمایید .

پس از باد کردن قسمت باد شونده ابتدا بهتر است تا به مقدار ده الی بست سانتی متر از عمق استخر را آب کنید و از دیگران کمک بخواهید تا به داخل استخر بروند و با بالا گرفتن لبه های استخر ، به صورت همزمان افراد داخل استخر اقدام به صاف کردن کف استخر نمایند تا چین و چروک ها به صورت کامل صاف و هم سطح شود . پس از صاف کردن کف استخر حال باید شیلنگ آب را دوباره درون استخر بگذارید تا استخر به صورت کامل تا لبه بادی استخر پر آب شود و آماده آب تنی گردد . اگر استخر شما دارای نردبان نیز بود که به راحتی می توانید آن را درون استخر کارگزاری کنید و برای این عمل کار سختی را پیش رو ندارید زیرا لبه نردبان ها به صورت گیره ای می باشد و بر روی استخر کار گذاشته می شود .

اما دو عدد دریچه در بدنه بسیاری از استخرهای ایزی ست دیده می شود ، که به عنوان ورودی و خروجی پمپ تصفیه آب عمل می کند . برای اتصال پمپ تصفیه به این استخر دو شیلنگ را از یک سمت به پمپ وصل کرده و از سمت دیگر به دو دریچه تعبیه شده بر روی استخر وصل می کنید . برای تمیز نگه داشتن آب داخل استخرهای ایزی ست استفاده از پمپ های تصفیه آب فیلتری در ابعاد متوسط و بزرگ در بزرگ ترین مدل های استخر ایزی ست نیز کفایت می کند و با روشن نگهداشتن پمپ به راحتی می توانید آبی شفاف و پاکیزه را در اختیار داشته باشید . دریچه موجود در بدنه استخرهای ایزی ست ، قابلیت اتصال به انواع شیلنگ های باغچه را دارد و به این ترتیب به هنگام تخلیه آب داخلی استخر می توانید آب را در مسیر دلخواه جاری کنید و اقدام به آبیاری درختان نمایید تا از هدر رفت آب نیز جلوگیری به عمل بیاید .

فروشگاه اینتکس تهران علاوه بر عرضه جدیدترین مدل های استخر پیش ساخته در تنوع گسترده از جمله استخر پیش ساخته ایزی ست ، خدماتی همچون نصب و راه اندازی و تعمیرات را در سراسر ایران انجام می دهد که می توانید بهترین مرجع برای خرید و راه اندازی استخر پیش ساخته در ایران باشد . برای مشاهده جدیدترین مدل های استخر ایزی ست کافیست تا به دسته بندی مربوطه از طریق منوی سایت مراجعه نمایید .