ترامپولین

یکی از محصولاتی که این روز ها تمام سنین با استفاده از آن در داخل منزل و یا هر فضای دیگری می توانند به ورزش پرداخته و یا تفریح و بازی کنند ، ترامپولین می باشد. این محصولات به گونه ای طراحی شده است که فرد می تواند در بهترین حالت ممکن بر روی این محصولات قرار گرفته و از این ترامپولین ها نهایت بهره را ببرد. با توجه به این نکته در این مقاله سعی بر این داریم تا به صورت کامل و جامع به بررسی تمام ویژگی های این محصولات بپردازیم تا در خرید یک ترامپولین هیچ گونه دغدغه ای نداشته باشید...

انواع ترامپولین از نظر ظاهر

در اولین بخش از این مقاله سعی بر این داریم تا به بررسی انواع ترامپولین از نظر ظاهر و شکل و شمایل بپردازیم تا با در نظر گرفتن این مورد و مقایسه محصولات متنوع بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید.

ترامپولین بزرگسال

اولین نکته ای که می توان در خصوص ترامپولین های بزرگسال به آن اشاره کنیم بحث ابعاد این محصولات می باشد. در واقع یک فرد بزرگسال نیاز دارد که بر روی یک محصول با ابعاد مناسب با وزن و هیکل خود قرار بگیرد. به همین دلیل نیز باید عنوان کنیم که مهم ترین نکته در خصوص ترامپولین های بزرگسال بحث ابعاد است. شرکت های تولید کننده ترامپولین هم با در نظر گرفتن این نکته همواره سعی کرده اند تا ابعاد گوناگونی از ترامپولین را به بازار ارائه کنند. در واقع شما می توانید ترامپولین هایی با طول و یا قطر یک ، یک و نیم ، دو ، سه ، چهار و پنج متری را مشاهده کنید. در این بین البته ابعاد 1.20 و یا 4.20 و از این قبیل اندازه نیز گاها تولید می شود که خب طرفداران خاص خود را هم دارد.

بحث بعدی در خصوص این ترامپولین های بزرگسال نوع طراحی این محصولات است. از نظر نوع طراحی شما می توانید محصولاتی با ظاهر های گرد ، بیضی ، مستطیلی و شش ضلعی را مشاهده کنید. این تنوع در طراحی سبب شده تا در وهله اول شما با توجه به سلیقه خودتان بتوانید محصول را خریداری کرده و هم چنین با توجه به فضایی که قصد دارید محصول را در ان جا قرار دهید ، یک انتخاب هوشمندانه را در اختیار داشته باشید.

ترامپولین کودکان

نوع دیگری از محصولات و ترامپولین هم در بازار وجود دارد که مخصوص سنین کودکان می باشد. شما با در نظر گرفتن این نکته می توانید یک محصول جذاب را در اختیار خود قرار دهید که به سادگی هم در داخل منزل و هم در فضای خارج از خانه می تواند از آن استفاده نموده و لذت ببرد. از نظر ابعاد و اندازه ها نیز معمولا تمام ابعادی که در مورد ترامپولین های بزرگسال به آن اشاره کردیم ، در ترامپولین های کودک هم صدق می کند. هم چنین ساختار این محصولات هم دقیقا همان ساختاری است که در بحث قبلی به آن اشاره شد. تنها تفاوت اصلی این محصولات با نمونه های بزرگسال ، بحث دارا بودن یک سری امکانات ، رنگ بندی و هم چنین طرح موجود بر روی یک سری از محصولات است که باعث شده تا آن ترامپولین مناسب برای رده سنین نوجوان و کودک باشد.

امکانات ترامپولین

باید در خصوص ترامپولین ها به این نکته اشاره کنیم که هر ترامپولین معمولا می تواند دارای یک سری امکانات فوق العاده باشد. این امر باعث شده تا در هنگام خرید با مقایسه بین امکانات محصولات بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید. در واقع امکانات و ویژگی های یک محصول است که باعث برتری آن محصول از دیگر محصولات مشابه می شود. در همین رابطه نیز در ادامه این مطلب به بررسی تخصصی امکانات موجود در ترامپولین های کودک و بزرگسال خواهیم پرداخت.

دارا بودن دستگیره

بحث دارا بودن دستگیره در ترامپولین ها یکی از مواردی است که بسیار رایج می باشد. معمولا خیلی از افرادی که یک ترامپولین را خریداری می کنند قصد دارند تا از آن به عنوان یک وسیله ورزشی استفاده کرده و برای موارد پزشکی از آن بهره ببرند. حتی یک سری از افراد دیگر هم قصد دارند تا از یک ترامپولین برای تفریح و ایجاد شور و اشتیاق استفاده کنند. نکته مشترک بین هر دو دسته حفظ ایمنی و تعادل در حین استفاده از محصول می باشد. در واقع شما چه در موارد و مباحث پزشکی و چه در موارد تفریحی قبل از هر چیز نیاز دارید تا ایمنی خود را بر روی این وسیله حفظ کنید. در همین رابطه نیز به تازگی اکثر ترامپولین های موجود در بازار که معمولا برای استفاده یک نفر و در ابعاد کوچک تر تولید می شوند ، دارای دستگیره می باشند. این دستگیره معمولا در بخش کناری این ترامپولین تعبیه شده است و شما می توانید با در دست گرفتن این وسیله به بهترین شکل ممکن بر روی ترامپولین حفظ تعادل نموده و نگران افتادن و یا آسیب دیدن نباشید. هم چنین باید به این مسئله هم اشاره کنیم که این دستگیره ها معمولا به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت تنظیم را دارا هستند و می توانید با خیال راحت و بدون نگرانی با توجه به قد خود این دستگیره را در بهترین حالت ممکن تنظیم نمایید.

بهره مندی از حفاظ توری

در ترامپولین هایی با ابعاد بزرگ تر سعی شده تا به جای استفاده از یک عدد دستگیره ، حفاظ توری را دور تا دور آن ترامپولین تعبیه کنند. در واقع با پیاده سازی این مورد شما می توانید بدون کوچک ترین نگرانی از محصول خود استفاده کنید. این حفاظ معمولا به قدری ایمن است که اگر هم زمان به صورت مشترک و چند نفره قصد استفاده از یک محصول را داشته باشید ، باز هم خیالتان از ایمنی راحت بوده و به هیچ عنوان از داخل محصول به سمت بیرون پرت نخواهید شد. این نکته خصوصا برای سنین کودکان بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

 دارا بودن نردبان

ترامپولین هایی که معمولا سایز بزرگی دارند و از آن ها در شهربازی ها و پارک ها وجود دارد ، معمولا برای عبور و مرور افراد مختلف به داخل محصول شرایطی را تعبیه می کنند. در همین خصوص یکی از مهم ترین مواردی که باید در هنگام خرید یک محصول بزرگ در نظر گرفت دارا بودن نردبان در کنار محصول می باشد. در واقع ترامپولین هایی که بزرگ هستند باید یک عدد نردبان را در کنار خود موجود داشته باشند که افراد گوناگون با استفاده از آن بتوانند به داخل ترامپولین بروند. این نردبان ها نیز معمولا به صورت فلزی شکل گرفته اند که هم مقاومت و تحمل وزن بالایی دارند و هم در شرایط مختلف جوی و آب و هوایی قطعا دچار آسیب نخواهند شد.

بهره مندی از سرسره

نوع دیگری از ترامپولین ها هم موجود است که به جای استفاده از نردبان ، از سرسره و پله برای عبور و مرور کودکان استفاده شده است. این عامل به گونه ای پیاده سازی شده است که در یک سمت پله ها قرار گرفته و در سمت دیگر نیز می توانید سرسره را مشاهده کنید که فرد به راحتی می تواند در هنگامی که خسته شد هم از طریق پله و هم از طریق سرسره به بیرون از ترامپولین هدایت شود که از ویژگی های جذاب محصولات کودک به شمار خواهد رفت.

ترامپولین ورزشی

در ابتدای این مقاله به این نکته اشاره شد که خیلی از افراد برای مقاصد ورزشی از یک محصول استفاده می کنند. حال باید به این نکته هم اشاره کنیم که این عامل می تواند به این دلیل باشد که در کنار یک سری از ترامپولین ها تور و سبد بسکتبال هم قرار دارد. شما با استفاده از این تور بسکتبال می توانید به سادگی تمرینات ورزشی را هم انجام داده و یا فقط برای مقاصد تفریحی از آن استفاده کنید که خب قطعا ویژگی مهمی خواهد بود.

ترامپولین تاشو

این دسته از ترامپولین ها بیشتر برای کودکان و خردسالان طراحی و تولید شده است. در واقع این محصولات با بهره مندی از ابعاد کوچک و همین طور دارا بودن انعطاف پذیری که دارند به گونه ای شکل گرفته اند که شما می توانید پس از استفاده کودکتان از این محصولات در سریع ترین زمان ممکن آن را جمع کرده و کنار بگذارید. حتی حمل و نقل آسان این محصولات و وزن کم این دسته از ترامپولین ها باعث شده تا از این محصولات به عنوان یک ترامپولین پرتابل و مسافرتی هم بتوان نام برد.

جنس ترامپولین

تا قبل از پرداختن به جنس ترامپولین ها باید به این مسئله اشاره کنیم که این محصولات همواره دارای یک سری ویژگی مهم بودند که سعی کردیم در مباحث قبلی به تک تک و مهم ترین آن ها اشاره کنیم. حال مسئله مهم دیگری که باید به آن بپردازیم بحث جنس یک ترامپولین است که قطعا این عامل هم بسیار مهم خواهد بود. در همین خصوص نیز می توان عنوان کرد که معمولا بدنه اصلی ترامپولین ها از نوع پلی اورتان و پلی پروپیلن می باشد. این جنس هم مقاومت بسیار بالایی دارد و هم به صورت انعطاف پذیر شکل گرفته است که از خصوصیات فوق العاده این جنس به شمار خواهد رفت.

نکته بعدی در خصوص این ترامپولین ها جنس پایه های این محصولات است که باید به قدری محکم و مستحکم باشد که بتواند وزن افراد مختلف را تحمل کرده و به سادگی آسیب نبیند. به همین منظور نیز پایه های این ترامپولین ها را معمولا از نوع فلز فولادی گالوانیزه و ضد زنگ می سازند که هم کیفیت فوق العاده ای دارد و هم بدون نگرانی از تغییر کیفیت و ساختار محصول می توانید از آن در محیط خارج از منزل استفاده نموده و نگران این نباشید که محصول شما تغییر رنگ داده و یا زنگ بزند.

این پایه ها نیز همواره در یک سری محافظ به دست مشتریان می رسد که این محافظ ها نیز از نوع PVC شکل گرفته اند. این جنس نیز در تولید اکثر محصولات بادی رایج خواهد بود. همین امر در مراقبت از پایه ها نیز بسیار اثرگذار خواهد بود به گونه ای که از آسیب رسیدن به پایه های محصول شما تا حدود بسیار زیادی محافظت می کند.

یک سری از محصولات هم که دارای محافظ می باشد معمولا از نوع توری و یا PVC ساخته شده اند که باعث می شود در عین مقاومت خوبی که از فرد در داخل و پس از قرار گیری بر روی محصول به عمل می آورد، بتواند هوا را هم در داخل محصول به جریان بیندازد که قطعا نکته مهمی با توجه به تحرک افراد به شمار خواهد رفت.

جمع بندی

با توجه به معیار هایی که برای انتخاب یک ترامپولین در نظر گرفته اید ، سعی کردیم تا در این مطلب تمامی ترامپولین ها را به صورت کلی به چالش بکشیم و خصوصیات مهم آن ها که قطعا در هنگام خرید مهم خواهد بود را بررسی کنیم. حال با مطالعه این مقاله شما توانایی این را دارید که یک محصول عالی را با توجه به فضا و هزینه ای که برای صرف این محصول کنار گذاشته اید ، خریداری کنید. البته باید به این نکته هم اشاره کنیمکه حتما قبل از خرید به فروشگاه اینتکس نیز سر بزنید زیرا این فروشگاه همواره سعی کرده تا محصولات را در تنوع فوق العاده ای از انواع ترامپولین با ابعاد و قیمت های ارزان را برای مشتریان خود به ارمغان آورد.