اگر اهل سفر و کمپینگ به همراه خانواده و یا دوستان خود باشید درک کرده اید که یکی از نیازهای ضروری در سفر می تواند فراهم آورده جای خواب و استراحت ایده آل باشد و در شرایط سفرهای کمپینگ و کوهنوردی اقامت در هتل فراهم نیست و بهترین گزینه برای این امر می تواند به همراه داشتن چادر مسافرتی باشد که شرایط حمل آسان ، وزن سبک و همچنین راه اندازی راحتی داشته باشد . در این مقاله ما قصد داریم نوعی از چادر مسافرتی را به شما معرفی کنیم که تمامی این ویژگی ها را درون خود به خوبی جای داده است و توسط بسیاری از برند های جهانی تولید و به بازار عرضه می شوند که خوشبختانه به خوبی می توانید این نوع چادر مسافرتی را در ایران خریداری کنید و از یک روز تعطیل به همراه خانواده در مسافرت لذت ببرید . درست حدس زده اید منظور ما از این نوع چادر مسافرتی همان چادرهای مسافرتی اتوماتیک می باشند که در این مقاله می خواهیم آن ها را به طور کلی مورد بررسی قرار دهیم و مزایا و معایب آنها را موشکافی کنیم تا اطلاعات مفیدی قبل از خرید به شما منتقل شود پس در ادامه این راه همراه ما باشید .

در ابتدا باید بگوییم که چادرهای مسافرتی در مدل های بسیاری تولید می شوند که هر کدام از این مدل ها می توانند مزایا و معایب خاص خود را داشته باشند . توضیه می شود قبل از خرید چادر مسافرتی مدنظرتان ابتدا به بررسی نیازهای سفر و شرایطی که درون آن قرار می گیرید بپردازید و سپس چادر مسافرتی مدنظر را انتخاب کنید . به عنوان مثال باید ببینید که تعداد نفرات موجود در کمپینگ که می خواهند از چادر مسافرتی استفاده کنند چند نفر است . یا یکی از فاکتورهای مهم دیگر که در مسافرت ها و کمپینگ ها باید مورد توجه قرار بگیرد ، مقدار پیاده روی است که باید داشته باشید تا به مقصد برسید ، در این صورت وزن چادر مسافرتی و قابلیت حمل آن می تواند بسیار تاثیر گذار باشد . از دیگر فاکتورهای مهم در انتخاب چادر مسافرتی می تواند شرایط جوی محل اقامتتان است ، اگر در فصل زمستان پای به کمپینگ می گذارید و یا در شرایط بارانی سفر می کنید بهتر از بدنه چادر مسافرتی خود را از نوع ضد آب انتخاب کنید تا بدون دغدغه خیس شدن بتوانید از دیدن باران های پاییزی لذت ببرید . حال که صحبت از جنس بدنه چادرهای مسافرتی شد و اهمیت این نکته بسیار زیاد حس می شود ، قصد داریم تا در ابتدا به شما در مورد جنس چادرهای مسافرتی اتوماتیک از برترین برندهای تولید کننده چادر مسافرتی اطلاعات مفیدی را منتقل کنیم .

جنس بدنه چادر مسافرتی اتوماتیک

چادرهای مسافرتی اتوماتیک توسط برندهای بسیاری از جمله کلمن ، اف آی تی ، کلمبوس و ... تولید می شوند که هر کدام از آن ها در ساخت بدنه از متریال های متفاوتی استفاده می کنند . از جمله پر استفاده ترین متریال در ساخت چادر های مسافرتی اتوماتیک نوع پلی استر می باشد . چادرهای مسافرتی که از متریال پلی استر دو لایه در بدنه خود استفاده می کنند دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار و ضربه می باشند و این امر می تواند در شرایط باد و طوفانی بسیار کمک کننده باشد . همچنین پلی استر متریالی ضد آب می باشد که در هنگام استفاده از پلی استر دو لایه در بدنه چادر مسافرتی این محصول را به سدی مقاوم در برابر نفوذ آب در شرایط بارانی بدل می کند و با خیالی راحت و بدون دغدغه از خیس شدن می توانید در جنس گل ها و محیط های بارانی اقدام به برپایی کمپینگ کنید . 

از دیگر متریال تشکیل دهنده بدنه چادرهای مسافرتی می توان به برزنت اشاره داشت که اگر از نوع ضد آب آن استفاده شود بسیار کاربردی و مستحکم می باشد . بدنه برزنتی چادرهای مسافرتی به خوبی از خروج هوای داخلی چادرهای مسافرتی جلوگیری به عمل می آورند و این امر می توان در جهت گرم نگه داشتن محیط های داخلی بسیار کاربردی باشد . پارچه های آکسفور به کار گرفته شده در بدنه چادرهای مسافرتی برند های معتبر جهانی نیز بسیاری با کیفیت می باشند و توصیه می شود این نوع چادرهای مسافرتی را از دست ندهید زیرا در برابر نفوذ سرما و آب به خوبی مقاومت نشان می دهند و همچنین مقاومت بسیار بالایی در برابر بادهای شدید دارند و استحکام آن ها در برابر فشار و ضربه نیز قابل تحسین است . حال باید به خوبی با جنس بدنه چادرهای مسافرتی آشنا شده باشید ، توضیه می کنیم در هنگام خرید یکی از فاکتورهای اصلی شما جنس بدنه چادر انتخابی باشد تا به خوبی از کیفیت بدنه و همچنین عملکرد آن در شرایط مختلف جوی مطلع شوید .

نحوه نصب چادر مسافرتی اتوماتیک

شاید بتوان یکی از دلایل محبوبیت بالای چادرهای مسافرتی را نصب آسان در مدت زمان کوتاه دانست . چادرهای مسافرتی اتومات به نصب راحت مشهور هستند و همه ی مدل های تولید شده این دسته از این نوع راه اندازی راحت پیروی می کنند . به طور کلی ما دو نوع چادر مسافرتی اتوماتیک داریم . چادر مسافرتی اتوماتیک چتری و چادر مسافرتی اتوماتیک تلسکوپی ؛ طریقه نصب چادرهای مسافرتی اتومات چتری به اینگونه می باشد که اهرم بالایی چادر را به سمت بالا می کشید و این عمل باعث می شود که چادر شکل کلی را به طور تقریبی به خود بگیرد ، سپس ستون های موجود در بخش بالایی چادر که معمولا دو عدد می باشند به ستون های نگهدارنده بدنه متصل می کنید . به همین راحتی و ظرف مت زمان کمتر از یک دقیقه چادر مسافرتی اتومات شما قابل استفاده است و می توانید درون آن به استراحت بپردازید . نوع دیگر چادرهای اتومات ، چادر مسافرتی اتوماتیک تلسکوپی می باشد که بسیار شبیه به نوع اول است . در این نوع چادرها باید بخش بالایی چادر مسافرتی را که به صورت اهرم است به سمت بالا بکشید ، در این صورت ستو های ابتدایی چادر باز می شوند و چادر در ارتفاع پایین قرار می گیرد و شکل کلی سقف چادر ایجاد می شود . در مرحله بعد ستون های پایینی را باز کرده و با دکمه هایی که در بدنه تعبیه شده است این دو ستون را درون هم قفل می کنید ، پس از قفل کردن چهار ستون اصلی چادر ، چادر اتوماتیک شما قابل استفاده است و به راحتی می توانید درون آن سکوت داشته باشید .

قیمت چادر مسافرتی اتوماتیک

بحث قیمت چادرهای مسافرتی به گونه ای می باشد که نمی توان به صورت دقیق به آن اشاره کرد زیرا این امر وابستگی بسیاری به جنس بدنه چادر مسافرتی ، جنس ستونها و همچنین کمپانی تولید کننده و قضیه برندینگ دارد . اما این چادرها در دسته چادرهای مسافرتی با کیفیت و دسته میانی چادرهای مسافرتی ارزان و چادرهای مسافرتی گران قیمت قرار دارند . با توجه به مزیت های چادرهای مسافرتی اتوماتیک می توان قیمت آن را با مقایسه کردن دسته های دیگر چادر مسافرتی منطقی دانست . باز هم برای اطلاع از قیمت دقیق چادر مسافرتی اتوماتیک و همچنین مشاهده تصاویر و اطلاعات دقیق آن ها می توانید به دسته بندی چادر مسافرتی اتوماتیک در سایت فروشگاه اینتکس تهران که به عنوان نمایندگی مرکزی فروش چادر مسافرتی شناخته می شود مراجعه کرده و اطلاعات دقیقی را بدست آورید . در این وب سایت و در صفحه هر محصول اطلاعات بسیار دقیقی از جمله جنس بدنه ، وزن ، لوازم جانبی به همراه چادر مسافرتی هستند و همچنین قیمت را می توانید مشاهده کنید .

بسیار کم حجم و حمل آسان

اگر اهل کمپینگ باشید باید بدانید که چادر مسافرتی سبک و در عین حال قابل حمل می تواند نعمتی باشد که در مسافرت نصیب شما شده است ، زیرا پیاده روی را در کمپینگ ها و کوهنوردی می توان از پایه های اصلی دانست و اگر چادر مسافرتی شما دارای وزن زیاد باشد می تواند حمل کننده چادر مسافرتی را با مشکلات جدی رو به رو کند . چادرهای مسافرتی اتوماتیک در حالت جمع شده بسیار کم حجم می باشند و وزن سبکی را اغلب دارند . این چادرهای مسافرتی در برخی مدل ها به همراه خود ساک حمل را دارند که باعث می شود به راحتی بتوانید آن ها را در مسافرت ها و کمپینگ ها جا به جا نمایید . پایه های تشکیل دهنده بدنه چادرهای مسافرتی اتومات به هنگام جمع شدن درون یکدیگر قرار می گیرند و بدنه به دور آن ها میپیچد که این امر باعث می شود حجم چادر مسافرتی به شدت کاهش پیدا کند . ساک های حملی که به همراه چادرهای مسافرتی اتومات هستند ، به صورت دسته دار تعبیه می شوند و جا به جا کردن را به راحتی امکان پذیر می کنند .

انتخاب یک فروشگاه معتبر در زمینه خرید چادرهای مسافرتی اتوماتیک با کیفیت جهانی می توان بسیار حائز اهیمت باشد زیرا چادرهای بی کیفیت در بازارهای داخلی بسیار زیاد شده است . فروشگاه اینتکس تهران به عنوان نمایندگی فروش انواع چادر مسافرتی در ایران با سابقه فعالیت چهارده ساله ای که دارد به خوبی توانسته جای خود را در این صنعت باز کند و به همراه محصولات ارائه شده ضمانت اورجینال بودن ، کیفیت فوق العاده و خدمات پس از فروش را می دهد که از این رو خیال خریداران را به طور کلی راحت کرده است و می توانید با بررسی و خرید محصولات موجود در این فروشگاه ، به خریدی لذت بخش و بدون دغدغه دست پیدا کنید .