چادر مسافرتی و ضرورت آن

چادر مسافرتی محصولی ضروری برای رفتن به سفر می باشد و با داشتن طراحی به خصوص قادر به داشتن طول عمر بالا بوده است. همچنین چادر مسافرتی از موادی تشکیل شده است که دو بخش اساسی را شامل می شود و می تواند بهترین موقعیت را دارا باشد. چادر مسافرتی یکی از وسایل مهم در کنار اسباب سفر است و برای مصارف مختلف به کار می آید. از جمله کارایی های ایجاد شده در چادر مسافرتی این است که در حالی که محصول برای مصرف تعداد مشخصی فرد ساخته شده است می تواند راحتی را برای آن ها در تمامی مناطق فراهم سازد و در هر شرایطی این محصول را برای استراحت در نظر بگیرند. همچنین نصب این محصولات نیز آسان می باشد و در فرصت کم صورت می گیرد. به همین خاطر در شرایط بحرانی بهترین محصول محسوب می شود و چادری مقاوم برای اعضای یک خانواده ایجاد می سازد. از سوی دیگر داشتن چادر مسافرتی برای رفتن به سفر امکان طولانی تر کردن اقامت را فراهم می سازد و همچنین می تواند در هزینه های سفر نیز صرفه جویی کند. با این شرایط دیگر نیازی به اجاره محلی برای اقامت نیز و تنها با احداث چنین محصولی استراحت کردن در داخل خانه مهیا می شود.

از سوی دیگر این محصول دارای ویژگی هایی نیز می باشد که سبب شده تا در محل های مورد نظر علاقه مندان به کار برود و از این رو کارایی آن زیاد شده و مورد پسند افراد قرار می گیرد. از جهت این که محصول مورد نظر کارایی منحصر به فرد و فراوانی دارد و برای مصارف مختلف استفاده می شود. از این رو استفاده مداوم از این محصول نیز آسیبی به افراد داخل محصول وارد نمی کند و برای آن ها شرایط راحتی و آسایش را ایجاد می سازد. از این رو هر زمان که علاقه مندان تمایل به اقامت در حاشیه آب ها را دارند مانند اقامت در ساحل نیز می توانند از این چادر مسافرتی استفاده کنند و بهترین کارایی را از آن طلب کنند.

داشتن چادر مسافرتی به افراد این امکان را می دهد تا به اتفاق افراد خانواده خود و یا گروهی ازدوستان به سفر های مختلف بروند و از داشتن فضایی برای اقامت بهره مند شوند. در نتیجه بهترین مزیت ها شامل حال چادر مسافرتی شده است تا افراد بتوانند در تایم طولانی از داشتن آن لذت ببرند و برای خود سرپناهی ایجاد سازند. این محصول از نوع چادر های مسافرتی دو رویه است و بر روی بخش سقف آن قسمتی دیگر قرار گرفته است. از این رو می توان گفت که بهترین محصول در این دسته بندی خاص محسوب شده است و می تواند با داشتن طول عمر بالا بیش ترین میزان استفاده را به عمل آورد. برای کسب اطلاعات بیش تر با ما همراه باشید.

نوع چادر مسافرتی

این گروه از محصولات را با در نظر گرفتن نوع سازه های نگهدارنده آن ها به سه گروه عصایی ، فنری و اتوماتیک طبقه بندی می کنند. توجه داشته باشید چادر های مسافرتی فنری ساختمانی ساده داشته و بدن دخالت دست برای استفاده شما آماده شده پس مسافرتی را در سه نوع عصایی و اتوماتیک و فنری طراحی و تولید می کنند.

ساده ترین نوع این گروه از محصولات مربوط به نوع فنری چادر مسافرتی بوده که از سیستم راه اندازی و جمع اوری ساده و بدون دخالت دست برخوردار بوده که از شما انرژی و زمان طولانی نخواهد گرفت. در این نوع محصول از سازه هایی باریک و فنری با وزنی کم و استحکامی بالا استفاده شده که از طریق یک لایه باریک پارچه ابریشمی به طور کامل به بدنه اصلی دوخته و موجب می شود که چادر مسافرتی شما به محض خارج شدن از باکس بسته بندی خود بدون دخالت دست و کاملا ساده و سریع برای استفاده شما آماده شود. تنها نیاز داشته شما برای راه اندازی یک محیط مسطح و عاری از اجسام نوک تیز را در نظر گرفته تا در زمان استفاده از چادر مسافرتی آسیبی به بخش کف محصول وارد نگردد.

ساختمان سازه های اتوماتیک با در نظر گرفتن انرژی هیدرولیکی طراحی شده و استحکام قابل قبولی را در اختیار شما قرار می دهد. در این نوع سازه از ستون هایی باریک و مقاوم استفاده شده که تمامی این سازه ها که ستون های اصلی بدنه چادر مسافرتی را تشکیل داده به یک اهرم پلاستیکی مقاوم در مرکز اصلی این مجموعه متصل هستند. به همین دلیل بوده که شما تنها نیاز داشته این اهرم هیدرولیکی را به راحتی باز کرده تا اسکلت بدنه چادر کوهنوردی شما آماده شده و تنها نیاز به متصل شدن به رویه محصول خواهد داشت. اما ساختمان اسکلت های عصایی به مراتب پیچیده تر بوده پس طبیعتا نیاز به وقت و انرژی بیشتری برای راه اندازی دارد. در نوع عصایی از سازه هایی باریک و مقاوم با طول عمر استفاده شده که بخش ابتدا و انتهای هریک از این سازه مجهز به آهنربا می باشد. برای ایجاد ستون های اصلی محصول تنها کافی بوده این سازه ها باریک را با کمک انرژی مغناطیسی حاصل از آهنربا کاملا ساده به یکدیگر وصل کنید. در نهایت این ستون ها ساختمان اصلی چادر کوهنوردی شما را تشکیل داده و تنها نیاز داشته به بدنه اصلی متصل شوند.

شما به طور کامل در این قسمت با انواع سازه های چادر مسافرتی آشنا شده اما توجه به برخی نکات حائز اهمیت اهمیت می باشد. همانظور که بیان شده انواع عصایی این گروه از محصولات زمان و انرژی بیشتر برای راه اندازی نیاز داشته و طبیعتا در زمان جمع اوری نیز نیاز به دقت بالاتری خواهد داشت. اما نوع اتومات این محصول در زمانی کوتاه راه اندازی شده و به سادگی جمع اوری می شود. اما وجه اصلی تمایز این دو گروه مربوط به استحکام آن ها بوده که نوع عصایی چادر مسافرتی دوام و استحکام بالاتری در مقابل وزن باد از خود نشان داده به همین دلیل بوده که برای استفاده در کوهستان و در زمان وزش باد شدید گزینه مناسب تری به شمار می رود.

توری بودن درب اصلی چادر مسافرتی

یک بخشی در چادر مسافرتی ایجاد شده است که برای ورود و خروج به داخل محصول است و در اصلی آن محسوب می شود. این بخش دارای ابعاد بزرگی است و در هرشرایطی می تواند وسایل ضروری افراد را به داخل چادر مسافرتی وارد کند. همچنین این بخش بزرگ برای ورود افراد با جثه بزرگ نیز مناسب می باشد و بهترین شرایط را ایجاد می سازد. پوششی علاوه بر پوشش درب محصول را احاطه کرده است که توری بوده و می تواند موقعیت بدنه را برای گردش هوا مناسب سازد. از سوی دیگر وقتی هوا گرم است و از این محصول استفاده می شود سبب شده است تا فضایی مناسب در داخل محصول ایجاد گردد و از ایجاد تعریق نیز جلوگیری می شود. 

اتصال بدنه چادر مسافرتی به سطح زمین

چادر مسافرتی قابلیت آن را دارد که به وسیله طناب و میخ نصب بر روی سطح زمین قرار گیری و به آسانی نیز این اتصال را صورت دهد. چادر مسافرتی در کنار خود دارای طناب و میخ نصب می باشد که در این صورت دیگر نیازی به خرید این گونه ابزار و وسایل نیست و به راحتی این امر صورت می گیرد. طناب نصب که به بدنه اتصال می یابد و محکم بسته می شود از سمت دیگر به سطح زمین میخ می شود و میخ نصب نیز در این زمان به کار محصول می آید. طناب و میخ نصب سبب می شود تا بدنه در برابر وزش باد های شدید مقاومت خود را داشته باشد و به راحتی واژگون نشود. از این رو محل های کوهستانی نیز برای این محصول مناسب می باشد.

زیره محکم بدنه چادر مسافرتی

در بخش کف چادر مسافرتی زیره ای وجود دارد که در واقع کف محصول را شامل می شود. از آن جایی که چادر مسافرتی برای ایجاد سرپناه در محیط های مرطوب و آبی مانند ساحل به کار می رود این بخش از ضخامت زیادی برخوردار است تا آب و رطوبت به داخل نفوذ نکند و در طولانی مدت افراد قادر به داشتن راحتی و آسایش باشند. به همین خاطر یک محصول بزرگ و جادار بوده است و دارای دوام بالا می باشد.

کیفیت پارچه چادر مسافرتی 

چادر مسافرتی دارای رویه ای از جنس پلی اورتان ، پلی استر و با برزنتی می باشد. این نوع جنس ضد آب است و خاطر شما را از بابت بارش باران در هنگام خوابیدن در داخل چادر آسوده می کند. هم چنین این نوع جنس پارچه در برابر وزش باد شدید نیز مقاوم بوده و سرما را به داخل چادر راه نمی دهد. به همین جهت یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در آب و هوای سرد می باشد. این پارچه به سادگی دچار آسیب و ساییدگی نمی شود. در روز های آفتابی با بازتاب اشعه فرابنفش خورشید تا میزان قابل قبولی می تواند از گرمای فضای داخلی چادر مسافرتی شما بکاهد.

اقلام همراه چادر مسافرتی

چادر های مسافرتی دارای برخی تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی و یا جا به جایی بوده که موجب راحتی شما در زمان حمل و استفاده از این گروه محصولات خواهد شد. یکی از مهم ترین اقلامی که این گروه از محصولات به آن ها مجهز بوده بدون شک ساک حمل می باشد. ساک حمل پارچه ای بوده و دارای دستگیره و یا بند هایی مانند کوله پشتی بوده که موجب می شود به راحتی به توانید در زمان پیاده روی در طبیعت و یا کوهنوردی این محصول را به همراه ببرید. این ساک حمل علاوه بر زمان جا به جایی ، باعث شده تا در زمان نگهداری از چادر مسافرتی حتی در داخل انباری به بدنه محصول اسیبی وارد نگردد. این گروه از محصولات معمولا در داخل ساک حمل خود دارای دفترچه راهنما بوده که با استفاده از آن می توانید با روش های راه اندازی و جمع اوری محصول و همچنین روش های مراقبت از آن به صورت اصولی آشنا شوید. در نهایت این محصول دارای طناب و میخ نصب نیز می باشند. وظیفه این اقلام همراه چادر مسافرتی این بوده که بعد از راه اندازی محصول بتوانید موقعیت چادر مسافرتی خود را به طور کامل بر روی سطح زمین محکم کرده تا در زمان بروز باد شدید و یا حتی طوفان در کوهستان چادر مسافرتی شما دچار کمترین حرکت نشده و کاملا ثابت بر جای خود باقی بماند.

خرید چادر مسافرتی

با در نظر گرفتن نکات مهم در مورد انتخاب و خرید چادر مسافرتی اگر شما قصد خرید چادر مسافرتی اصل را با مناسب ترین قیمت و کیفیت دارید تنها کافی بوده به صورت اینترنتی و یا حضوری به فروشگاه اینتکس تهران مراجعه کرده و یا از شماره های درج شده داخل سایت استفاده کرده تا با دریافت یک مشاوره تخصصی خریدی مطمئن را تجربه نمایید.