چه چادر مسافرتی بخرم ؟

اگر اهل برگزاری کمپینگ و مسافرت باشید بدن شک می توان یکی از ضروری ترین لوازم جانبی سفر را چادر مسافرتی مناسب دانست که نیازهای شما و افراد همراهتان را به خوبی بر طرف نماید . باید گفت که انتخاب چادر مسافرتی مستلزم دانستن اطلاعات کافی قبل از خرید می باشد تا دست به انتخاب محصولی بزنید تا به خوبی در سفرها بتوانید به همراه خود داشته باشید و علاوه بر آن نیازهای شما را با توجه به ماهیت استفاده ای که دارد برآورده نماید . باید گفت که چادرهای مسافرتی امروزه دارای تنوع بسیار گسترده ای می باشند و دست خریداران را برای انتخاب بهترین مدل و ساختار به خوبی باز گذاشته اند . از جمله مواردی که باید در هنگام خرید چادر مسافرتی به آن توجه ویژه داشته باشید را می توان مواردی همچون ، جنس بدنه چادر مسافرتی ، ظرفیت چادر مسافرتی ، وزن محصول انتخابی و همچنین مدل ساختاری محصول می باشد که در ادامه این مقاله جامع به طور کلی تمامی موارد را بررسی کرده تا قبل از خرید چادر مسافرتی با اطلاعات جامعی به فروشگاه مورد نظرتان مراجعه نمایید پس در ادامه این راه همراه ما باشید .

چادرهای مسافرتی را امروزه با اسم های بسیاری می شناسند و در واقع بهتر است بگوییم که چادر مسافرتی با توجه به ماهیت استفاده ای که دارند به اسم های خاصی مطرح می شوند که در ادامه نگاهی به مدل های چادر مسافرتی خواهیم داشت . چادرهای مسافرتی عموما به چادرهایی گفته می شود که دارای ظرفیت های بیش از چهار نفر هستند و وزن در انتخاب این چادر ها ملاک قرار نخواهد گرفت زیرا در این گونه سفر ها نیاز به پیاده روی های طولانی نخواهید داشت . این نوع چادرهای مسافرتی به خوبی در ایران شناخته شده هستند و شرایط استفاده از آن ها در اکثر نقاط فراهم می باشد و مدل های مختلف این چادرهای مسافرتی از چهار نفره تا ده نفره جزو پر فروش ها به حساب می آیند . اما اگر قصد برگزاری کمپ در طبیعت را دارید در بیشتر اوقات باید توجه داشته باشید که برای رسیدن به نقطه مورد نظرتان باید مسیرهای معمولا پر تلاطم و همچنین طولانی را طی کنید . در اینجور مواقع استفاده از چادرهای جمع و جور با وزن سبک می تواند برای شما حیاتی باشد و انرژی بسیار کمتری را از شما تلف بکند . به چادرهایی که دارای ظرفیت های عموما سه و چهار نفره می باشند و از وزن پایینی به نسبت چادرهای مسافرتی برخوردار هستند چادرهای کمپینگ گفته می شود که توسط برگزار کنندگان کمپینگ به کررات مورد استفاده قرار می گیرند . باید گفت که این محصولات اغلب دارای ساک های حمل ویژه ای که هستند که با دارا بودن دستگیره های متنوع به صورت دستی و یا بر روی دوش می توانید آن ها را در مسیرهای پیاده روی حمل کرده و به همراه خود داشته باشید .

دسته دیگر چادر هایی که تعداد و تنوع در مدل های آن ها کمتر است اما از کیفیت های فوق العاده برخوردار هستند و اغلب توسط کوهنوردان مورد استفاده قرار می گیرند ، چادر کوهنوردی می باشند . این نوع چادر ها دارای وزن های بسیار سبک که به صورت تقریبی می توان آن ها را یک تا دو کیلو گرم در نظر داشت تولید و عرضه می شوند . کیفیت بدنه چادرهای کوهنوردی بسیار فوق العاده می باشد به گونه ای که در برابر نفوذ آب مقاوم هستند و یکی از مهمترین ویژگی های آن ها عایق حرارت بودن است که این امر باعث می شود تا از هدر رفت سرما و گرما در شرایط آب و هوایی مختلف جلوگیری به عمل آید . بسته بندی این نوع چادرهای کوهنوردی دارای حجم بسیار کوچک می باشد به گونه ای که به راحتی می توانید آن ها حتی درون ساک کوهنوردی خود قرار دهید و به همراه داشته باشید . باید گفت که بهتر است با توجه به موقعیت مسافرت و تعداد نفراتی که به همراه خود دارید بهتر است اقدام به خرید چادر مسافرتی مطابق با نیازهایتان کنید . 


انواع مدل های ساختاری چادر مسافرتی

در این بخش می خواهیم به یکی از مهمترین بخش های تاثیرگذار در انتخاب چادر مسافرتی مورد نظرتان اشاره داشته باشیم . باید بگوییم که چادر های مسافرتی از نظر طریقه راه اندازی به سه دسته اصلی تقسیم بندی می شوند که به عبارت زیر هستند :


چادر مسافرتی فنری

چادرهای مسافرتی فنری بهترین و ساده ترین راه راه اندازی را در میان چادرهای مسافرتی به خود اختصاص داده اند و اغلب در ساختار های چادرهای مسافرتی ایران یافت می شوند و در واقع همه ایرانی ها با آن ها خاطره داشته اند . این چادرهای مسافرتی را کافیست از ساک حمل مخصوصی که دارند در آورده و باز کنید که به یک دفعه از حالت جمع شده خارج می شود و ساختار کلی را به خود می گیرد . چادر مسافرتی فنری اغلب دارای یک عدد درب برای ورود و خروج و سه عدد پنجره می باشد که تمامی این درزها مجهز به توری هستند تا از ورود حشرات به بخش داخلی چادر مسافرتی جلوگیری به عمل آید . این چادر مسافرتی در ظرفیت های چهار نفره ، شش نفره و هشت و ده نفره عرضه شده اند که باید توجه داشته باشید این ظرفیت ها با توجه به نشسته بودن افراد عنوان شده است و در حالت خوابیده این ظرفیت به نصف ظرفیت ذکر شده کاهش پیدا خواهد کرد ، به عنوان مثال چادر مسافرتی هشت نفره ، قابلیت قرار گیری هشت نفر به صورت نشسته و چهار نفر به صورت خوابیده را خواهد داشت . اگر به دنبال برگزاری مسافرت به همراه خانواده هستید و سهولت در راه اندازی و همچنین قیمت پایین چادر مسافرتی برای شما ملاک است می توانیم چادر مسافرتی فنری را بهترین گزینه برای شما بدانیم .


چادر مسافرتی اتوماتیک

چادر مسافرتی اتوماتیک نیز با توجه به ساده بودن راه اندازی و جمع آوری سریع در دسته دوم چادرهای مسافرتی قرار می گیرند و می توان آن ها را پس از چادرهای مسافرتی فنری ، بدون دردسر ترین نوع چادر از نظر ساختاری دانست . این محصولات در مدل های شش ، هشت و ده نفره عرضه شده اند و این ظرفیت ذکر شده ، ظرفیت نشسته افراد در نظر گرفته شده است . برای راه اندازی چادرهای مسافرتی اتوماتیک کافیست بخش بالایی یا همان سقف چادر مسافرتی را از ستون گرفته و به سمت بالا بکشید ، در این صورت چادر تقریبا حالت کلی را به خود می گیرد و سپس ستون های بدنه اصلی و کناری چادر را باید درون یکدگیر چفت کنید تا آماده استفاده شوند . راه اندازی چادرهای مسافرتی اتوماتیک و جمع آوری آن ها به راحتی و در مدت زمان تقریبی زیر یک دقیقه امکان پذیر است و نیازی به تجربه خاصی نخواهد داشت . این نوع چادرهای مسافرتی اغلب توسطط برند های خارجی تولید می شوند و دارای بدنه های برزنتی و یا پلی استر هستند که بسیار مقاومت بالایی در برابر ضربه و نفوذ آب خواهند داشت که از این رو می توانند در شرایط آب و هوایی مختلف مورد استفاده قرار بگیرند . قیمت چادر مسافرتی اتوماتیک به نسبت چادرهای مسافرتی فنری کمی گران تر می باشد اما کیفیت بالایی را در اختیار شما قرار خواهند داد .

چادر مسافرتی عصایی

چادر مسافرتی عصایی از نظر راه اندازی دارای سختی های مخصوص خود می باشد اما پس از یکی دو بار راه اندازی و جمع آوری که قلق چادر مسافرتی دستتان آمد به راحتی می توانید آن ها را برپا نمایید . این نوع چادرهای مسافرتی از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار هستند و در ظرفیت های بسیار متنوع از دو نفره تا دوازده نفر وجود دارند که کیفیت استاندارد را به خوبی در اختیار شما قرار خواهند داد . باید گفت که این نوع چادر مسافرتی بهترین گزینه برای استفاده در شرایط آب و هوایی طوفانی می باشند و با توجه به اینکه ساختار کلی چادر مسافرتی توسط طناب هایی که به همراه خود دارند به میخ های قرار داده شده درون زمین وصل می شوند ، در هنگام ورش بادهای شدید نیز مستحکم مانده و در واقع مقاوم ترین ساختار را در میان تمامی چادرهای مسافرتی خواهند داشت . تنوع در مدل های عرضه شده ، مقاومت بسیار بالا ، ظرفیت های متنوع و وزن سبک را می توان از مهمترین مزیت های چادرهای مسافرتی عصایی در نظر گرفت .


مهمترین نکاتی که در هنگام خرید چادر مسافرتی باید مدنظر داشته باشید :

ظرفیت چادر مسافرتی

ابتدای هر سفری باید طبق برنامه ریزی هایی که داشتید در نظر بگرید چند نفر در مسافرت شما را همراهی خواهند کرد . زیرا تمامی این افراد برای اسکان و استراحت نیاز به سر پناه دارند تا در شرایط آب و هوایی مختلف درون چادر مسافرتی باشند . برای خرید چادر مسافرتی اولین فاکتوری که باید در نظر داشته باشید ظرفیت درازکش و نشسته چادر مسافرتی است و مهمترین نکته این است که اگر قصد سفر به بخش هایی از کشور را دارید که باران در آنجا می بارد باید فضایی را برای قرارگیری لوازم شخصی و چمدان هایتان ، درون چادر در نظر بگیرید . ظرفیت های متداول خریداری شده چادرهای مسافرتی را می توان شش ، هشت و ده نفره در نظر گرفت که برای برگزاری سفر به همراه خانواده و یا دوستان به صورت کاملا استاندارد است .

شرایط آب و هوایی محل سفر

از دیگر شرایطی که باید در نظر بگیرید نوع بدنه چادر مسافرتی است که می خواهید خریداری کنید . شرایط آب و هوایی باید به طور کلی در روزهای مختلف حضور شما در مسافرت بررسی شود و سپس چادر مسافرتی مخصوص آن آب و هوا را خریداری کنید . انتخاب چادر مسافرتی مخصوص هوای بارانی با بدنه ضد آب می تواند بهترین انتخاب برای فصل زمستان باشد اما در فصل تابستان بهترین گزینه به همراه داشت چادر مسافرتی توری است که گردش هوای مطلوبی را در فضای داخلی چادر به گردش در می آورد . پس باید توجه داشته باشید که در هنگام خرید چادر مسافرتی بدنه و ساختار کلی چادر انتخابی از چه نوع و متریالی است .

وزن چادر مسافرتی

کمپانی های تولید کننده چادرهای مسافرتی امروزه در رقابت های بسیاری گسترده ای با یکدگیر قرار دارند تا با بهره گیری از متریال های سبک در بدنه چادرهای تولیدی خود ، وزن محصولات خود را به خوبی کاهش دهند تا قابلیت جا به جایی چادر مسافرتی حتی در مسافرت هایی با پیاده روی طولانی به راحتی فراهم باشد . چادرهای مسافرتی با وزن یک تا یک و نیم کیلو گرم بهترین گزینه برای کوهنوردی و چادر مسافرتی دو تا چهار کیلو گرم مناسب برای استفاده در کمپ هایی با پیاده روی متوسط می باشد و اگر در سفر خود پیاده روی نخواهید داشت و یا با ماشین تمامی سفر را طی می کنید با خیالی راحت می توانید بدون توجه به وزن چادر مسافرتی انتخاب خود را نهایی کنید .

مقاومت بدنه در برابر نفوذ آب

مقاومت چادر مسافرتی یا کمپینگی که انتخاب می کنید در برابر نفوذ آب می تواند بسیار تاثیرگذار باشد . چادرهای مسافرتی بسته به متریالی که در ساخت بدنه آن ها استفاده می شود می توانند بهترین عملکرد را به نمایش بگذارند و یا شما را در شرایط بارانی ناامید کنند . بدنه ضد آب چادر مسافرتی می تواند اولویت اصلی شما عزیزان باشد زیرا شما فقط در شرایط تابستانی و گرم اقدام به سفر نمی کنید و احتمال بارش باران حتی در آب و هوای بهاری نیز بسیار بالاست و شما در این شرایط باید در سرپناهی امن به همراه خانواده باشید . از با کیفیت ترین و مقاوم ترین متریال هایی که در ساخت  بدنه چادر مسافرتی مورد استفاده قرار می گیرد ، می توان به پارچه پلی استر اشاره داشت که اگر بر روی لایه بیرونی آن از پارچه شمعی نیز استفاده شود این چادر مسافرتی را به سدی محکم در برابر نفوذ آب تبدیل می کند که این نوع بدنه در بارش های شدید نیز می تواند بسیار استحکام بالایی را از خود به نمایش بگذارد . همچنین پارچه های بدنه ضد آب اغلب دارای قابلیت بالای حفظ دما می باشند ، بدین معنا در شرایط آب و هوایی سرد نیز از خروج گرما به خوبی جلوگیری می کنند و این امر برای استفاده از چادر مسافرتی در شرایط زمستانی و آب و هوای سرد بسیار تاثیرگذار می باشد .

نوع چادر مسافرتی

همانطور که در اواسط مقاله اشاره داشتیم چادرهای مسافرتی دارای سه نوع عصایی ، اتوماتیک و فنری می باشند که هر کدام از آن ها دارای مزایا و معایب مختص خود هستند . اگر خواستار برگزاری کمپ در شرایط آب و هوایی صاف هستید و ضد آب بودن چادر مسافرتی برای شما از اهمیت بسیار پایینی برخوردار است می توانید از چادرهای مسافرتی فنری استفاده کنید . در مرحله دوم چادرهای اتوماتیک هستند که دارای مقاومت بالاتری به نسبت چادرهای مسافرتی فنری می باشند و در شرایط باد و بارانی نیز کیفیت مطلوبی را از ود به نمایش می گذارند و اغلب در ظرفیت های بیشتر از چهار نفر تولید و مورد استفاده قرار می گیرند و می توان آن ها را بهترین گزینه برای استفاده در کمپ هایی با تعداد نفرات بالا دانست . اما چادرهای عصایی به چادرهای کمپ و کوهنوردی نیز معروف هستند و از مقاومت بسیار بالایی در برابر وزش بادهای شدید و حتی طوفان های کوهستانی برخوردار هستند و این امر می تواند تاثیر بسیار بالایی در استفاده از آن ها توسط کوهنوردان داشته باشد . این چادرهای مسافرتی بیشتر در ظرفیت های دو تا چهار نفر مورد استفاده قرار می گیرند و بدن هایی ضد آب و حتی ضد سرما دارند و باید توجه داشته باشید که به دلیل کیفیت ساخت بسیار بالا و همچنین متریال های درجه یکی که در ساخت آن ها مورد استفاده قرار می گیرد دارای قیمت های به نسبت بالاتری از چادرهای فنری و اتوماتیک هستند .

نمایندگی مرکزی فروش چادر مسافرتی کجاست؟

چادر مسافرتی از کجا بخرم؟ این یکی از سوال های پر تکراری است که بسیاری از افراد در هنگام خرید چادر مسافرتی با آن رو به رو می شوند و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . خرید چادر مسافرتی از فروشگاهی معتبر و در عین حال به روز می تواند بهترین عملکرد را برای شما به ارمغان بیاورد و این امر در مسافرت ها و کمپینگ ها بسیار حائز اهمیت می باشد . باید گفت که در میان بسیاری از فروشگاه های فروش چادر مسافرتی ، فروشگاه اینتکس تهران به عنوان نمایندگی مرکزی عرضه محصولات کمپینگ یکی از بهترین انتخاب ها برای خرید چادر مسافرتی می باشد . این فروشگاه با سابقه بلند بالایی که دارد بهترین و با کیفیت ترین چادرهای مسافرتی را با ارزان ترین قیمت به دلیل حذف واسطه های فروش در اختیار شما قرار می دهد . فروشگاه اینتکس تهران با سابقه پانزده ساله فروشی که در زمینه محصولات کمپین و به ویژه چادر مسافرتی دارد این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده است تا علاوه بر خرید و مشاهده اینترنتی محصولات ، بتوانند به راحتی به مراجعه به فروشگاه استان تهران و مازندران محصولات را از نزدیک مشاهده و خرید خود را نهایی کنند . این امر در انتخاب هر چه بهتر چادر مسافرتی مدنظر شما می تواند بسیار تاثیر گذار باشد . علاوه بر امکانات ذکر شده تمامی محصولات عرضه شده در فروشگاه اینتکس تهران دارای ضمانت اورجینال بودن و همچنین خدمات پس از فروش حرفه ای می باشد که پس از خرید نیز خیال شما را به طور کلی راحت می کند . شما عزیزان با مراجعه به دسته بندی چادر مسافرتی در این فروشگاه می توانید تمامی مدل های موجود را به همراه قیمت به روز شده و توضیحات کارشناسی در صفحه هر محصول مشاهده کرده و خرید خود را نهایی کنید . همچنین در صورت بروز هر گونه سوال و ابهام می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود با مشاورین ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان برخوردار شوید