استخر پیش ساخته پرورش ماهی را می توان یک محصول پرطرفدار دانست که بسیاری از افرادی که در حال پرورش آبزیان می باشند نیاز به این دسته از محصولات دارند که علاوه بر کیفیت بالا ،‌ دارای قیمت مناسبی نیز باشد . استخر پیش ساخته را می توان یک محصول پرکاربرد برای این نیاز دانست که بسیاری از افراد برای پرورش ماهی از استخر پیش ساخته اینتکس و یا استخر پیش ساخته فلزی استفاده می کنند . شرکت اینتکس تهران یکی از فروشندگان محصولات شرکت intex می باشد که این محصولات شامل انواع استخر های بادی و فلزی و پیش ساخته نیز میباشند که بسیاری از این استخرهای پیش ساخته برای پرورش ماهی های خود استفاده می کنند . استخرهای پیش ساخته عموما دارای بدنه هایی از جنس پی وی سی برزنتی بوده و از استحکام بالایی در برابر اشیاء نوک تیز و همچنین ضربه برخوردار می باشند . 

این بدنه های پی وی سی دارای الیاف ابریشمی نیز می باشند که به این الیاف سرتاسر لایه های پی وی سی کشیده شده اند و به مقاومت محصول در برابر فشار آب و ضربه بالا برده است . بخش های کناری و کف این استخر های پیش ساخته نیز از همین جنس بوده و مقاومت لازم برای استفاده بعنوان پرورش ماهی را نیز دارند . این بدنه های پی وی سی به طور کامل در برابر برخورد انواع آبزیان و همچنین آب های مختلف از جمله آب شور مقاومت کامل را داشته و می توانید با خیال آسوده از این محصولات برای کاربردهای متنوع استفاده نمایید . همچنین این بدنه های پی وی سی برزنتی به طور کامل در برابر آفتاب و همچنین باران و شرایط جوی مختلف مقاوم می باشند و می توانید این محصولات را در طی سال استفاده کنید و مشکلی برای محصول پیش نخواهد آمد . 


پایه های استفاده شده در این استخر های پرورش ماهی از فلز گالوانیزه مقاوم بوده و این پایه ها نیز به طور کامل در برابر شرایط جوی مختلف و همچنین تابش مستقیم آفتاب مقاوم می باشند . این فلز در برابر این شرایط می تواند نتیجه خوبی را برای شما به نمایش بگذارد و از فرسایش و یا زنگ زدگی جلوگیری خواهد شد . همچنین این پایه ها به طور کامل در برابر خمیدگی و یا شکستن مقاوم بوده و می توانید با خیال آسوده از این محصول استفاده نمایید . 

همچنین استخرهای پیش ساخته پرورش ماهی اینتکس معمولا دارای پمپ تصفیه های شنی می باشند که این پمپ های تصفیه دارای توان های مختلفی نیز می باشند که بسته به ابعاد استخر ظرفیت های این پمپ ها نیز متغیر هستند . این پمپ های تصفیه به طور کامل فضولات ماهی ها را از بین خواهند برد و می توانید به سادگی استخر تمیزی را در اختیار داشته باشید . داخل این پمپ تصفیه های شنی از شن سیلیس استفاده خواهد شد و در طول سال می توانید با یک بار پر کردن مخزن این پمپ ها از آن استفاده نمایید . البته این شن ها بسته به میزان استفاده نیاز به تعویص داشته و می توانید به سادگی این عمل را انجام دهید . البته یکی از ویژگی های پمپ های تصفیه شنی عمل بک واش می باشد که این ویژگی به شما کمک خواهد کرد تا در زمان نیاز بتوانید شن داخل مخزن پمپ تصفیه را به کمک خود پمپ تصفیه شستشو دهید و زمان تعویض پمپ را به تعویق بیاندازید . 

برخی از این استخر های پیش ساخته دارای پمپ های فیلتری می باشند که این پمپ ها اصولا دارای قدرت و کیفیت کمتری نسبت به پمپ های شنی می باشند که مناسب برای استخرهای کوچک بوده و می توانید از این پمپ نیز برای جلوگیری از کثیف شدن آب جلوگیری نمایید . این پمپ های فیلتری دارای یک فیلتری کاغذی می باشند که این پمپ ها نیز بسته به سایز استخر دارای ابعاد متنوعی می باشند . این فیلترهای کاغذی استفاده شده در پمپ ها نیز به سادگی قابل تعویض و یا شستشو می باشند . 

نگهداری از آب در استخر پیش ساخته پرورش ماهی یک نکته مهم و ضروری می باشد که به شما کمک خواهد کرد تا آبزیانی با کیفیت بالا و طول عمر بیشتر و همچنین رشد بالاتری در اختیار داشته باشید . این نگهداری شامل جلوگیری از جلبک زدن آب ،‌استفاده از پمپ تصفیه به صورت منظم و همچنین در برخی موارد استفاده از کلر می باشد . البته برای نگهداری ماهی و یا آبزیان دیگر نیاز به پمپ های هوا نیز خواهید داشت که این استخر های پیش ساخته امکان اتصال هرگونه پمپ و یا وسیله دیگری را دارد و نیاز به انجام عمل خاصی نخواهید داشت و می توانید به سادگی تجهیزات مورد نیاز خود را به استخر متصل کنید . 

به همراه این استخرهای پیش ساخته لوازم جانبی نیز وجود دارد که می توان به : نردبان دو طرفه فلزی با پله های فایبرگلاس مقاوم برای سهولت در ورود و خروج از استخر ، روکش پی وی سی برای استخر جهت جلوگیری از ورود زباله و یا گرد و خاک به داخل استخر ، زیرانداز برای جلوگیری از آسیب رسیدن به کف استخر و پمپ تصفیه اشاره نمود که توضیحات پمپ های تصفیه در قسمت بالا عنوان شد .

تمامی اجزای این استخر های پیش ساخته قابل تعویض هستند و در صورت بروز مشکل برای هر یک از قطعات استخر از جمله پایه ها ، درپوش ، نردبان ، بدنه و یا اجزای داخلی و بیرونی پمپ تصفیه می توانید لوازم یدکی آن را تهیه کرده و جایگزین آن ها کنید . از کاربرد های دیگر این استخر های پیش ساخته می توان به استفاده بعنوان استخر پیش ساخته برای شنا و یا آموزش ، استخر پیش ساخته ذخیره آب ، استخر پیش ساخته صنعتی و کشاورزی و یا استخر پیش ساخته برای مراکز عمومی و یا استخر های عمومی در کنار سایر استخر ها و یا استخر پیش ساخته داخل زمین استفاده نمود . این استخر های پیش ساخته اینتکس و بست وی توانایی قرارگیری در داخل زمین را دارند و می توانید از این محصولات به عنوان استخر پیش ساخته توکار استفاده نمود و با توجه به سلیقه خود ، اطراف این استخر های را تغییر داد .