پنچر گیری محصولات بادی

محصولات بادی از جمله پر طرفدار ترین محصولاتی هستند که تنوع بسیار بالای آن را می توان در بسیاری از نمونه محصولات تفریحی ، بازی ، استراحت کردنی و ... مشاهده کرد . از سری محصولات بادی طراحی شده در سراسر دنیا که طرفداران بسیاری نیز پیدا کرده اند می توان به محصولات : تخت بادی ، تشک بادی ، مبل بادی ، استخر بادی ، وان بادی ، جکوزی بادی ، قلعه بادی ، تشک بادی روی آب ، توپ بادی ، عروسک بادی ، قایق بادی ، تشک جامپینگ بادی ، خانه بادی و ... اشاره کرد . با پیدایش این محصولات روز به روز به محبوبیت آن ها افزوده شد چرا که بستر هایی استاندارد و ایده آل را برای بازی و تفریح و همچنین خوابیدن و استراحت کردن فراهم کرد که برخی از مزایای آن ها به محبوبیتشان نیز افزود .

اغلب این محصولات بادی از اجناس مشابه یکدیگر استفاده کردند . در سال های نه چندان دور برای ساخت برخی از محصولات بادی از مواد پلاستیکی و شیمیایی استفاده می شد ، اما به مرور محصولات بادی طراحی شدند که انسان تماس و برخورد زیادی را با بدنه این محصولات بادی داشت به همین سبب بیشتر شرکت های تولید کننده محصولات بادی با تغییری در مواد اولیه و جنس محصولات بادی خود ، محصولاتی را طراحی کردند که هیچگونه ضرری را برای انسان نداشته باشد . از جمله موادی که امروزه برای ساخت محصولات بادی استفاده می شود می توان به pvc و vinyl اشاره کرد ، این دو جنس یعنی پی وی سی و وینیل شباهت ساختاری زیادی به یکدیگر دارند ، همچنین ویژگی و مزایای آن ها بسیار مشابه یکدیگر هستند . از جمله مهم ترین ویژگی و مزیت این دو جنس می توان به سازگاری آن با محیط زیست و مضر نبودنش برای سلامت انسان اشاره کرد به همین دلیل در برخورد انسان با این اجناس هیچگونه آسیب هایی برای پوست ایجاد نخواهد شد .

همچنین قدرت کشسانی این اجناس ، طول عمر بسیار بالای آن و البته مقاومت آن ها در برابر رطوبت از مهم ترین ویژگی های پی وی سی و وینیل می باشد ، اما این اجناس معایبی نیز داشتند که بزرگ ترین عیب آن ها آسیب پذیری در برابر اجسام تیز و برنده و همچنین حرارت بالا بود . این عیب نه تنها در پی وی سی و وینیل بلکه در دیگر مواد پلاستیکی و ... که برای محصولات بادی استفاده می شد وجود داشت چرا که ساختار آن ها به صورت لایه لایه بود و ضخامت بسیار کمی را داشت به همین دلیل نیاز است تا از محصولات بادی خود به خوبی مراقبت کنید . ممکن است لایه های استفاده شده از این اجناس در ساخت محصولات بادی متغیر باشد اما باز هم نمی توان گفت که محصولات بادی آسیب پذیر نیستند .

برچسب تعمیرات محصولات بادی

با توجه به این موضوع بسیاری از شرکت های تولید کننده محصولات بادی برچسب هایی را با عنوان برچسب تعمیرات را طراحی کردند تا با استفاده از آن ها بتوانید در صورت آسیب دیدن محصولات ، آن را تعمیر کنید . این بسته های تعمیراتی شامل برچسب ها یا لیبل هایی هستند که در کنار چسب مخصوص تعمیر قرار گرفته اند . برچسب های تعمیراتی بر اساس نوع جنس و طرحی که دارند ممکن است برای برخی از محصولات بادی قابل استفاده باشند . به همین جهت در هنگام تهیه و خرید بسته تعمیرات به نوع چسب دقت کنید . در فروشگاه اینتکس شما می توانید انواع برچسب های تعمیراتی را برای محصولات بادی چون قایق بادی ، تشک و تخت بادی ، مبل بادی ، استخر بادی ، تشک بادی روی آب ، جکوزی بادی ، برچسب تعمیرات استخر پیش ساخته و ... را یافته و آن را خریداری کنید . لازک به ذکر است که در کنار بیشتر محصولات بسته تعمیرات قرار گرفته است که متنساب با نوع جنس می باشد .

پنچرگیری محصولات بادی

همانطور که اشاره شد قبل از هر کاری نیاز است تا برچسب مخصوص محصول بادی خود را انتخاب و آن را خریداری کنید ، پس از آن نیاز است تا شما قسمت آسیب دیده محصول بادی خود را بیابید تا بتوانید آن را تعمیر کنید . نکته قابل توجه در بحث تعمیرات محصولات بادی این است که میزان آسیب دیدگی محصول نبایستی بسیار زیاد باشد ، به عنوان مثال پارگی های ایجاد شده در محصولات بادی قابل تعمیر نیستند فلذا برچسب های تعمیراتی تنها برای آسیب دیدگی های جزئی و سوراخ های ایجاد شده در بدنه محصولات بادی هستند . حال با فرض اینکه آسیب دیدگی محصول بادی شما کوچک است بایستی در ابتدا محل آسیب دیدگی را یافته و آن را علامت گذاری کنید . در صورت یافتن محل سوراخ شده آن را با خودکار یا ماژیک علامت گذاری کنید . اما در صورت نیافتن محل سوراخ شدگی نیاز است تا با راه هایی آن را پیدا کنید .

با استفاده از کف صابون یا لگن آب می توانید محل آسیب دیدگی در محصولات بادی را پیدا کنید . برای یافتن محل آسیب دیدگی تنها می توانید کف ایجاد شده را بر روی بدنه محصول بمالید و محصول بادی خود را که تقریبا نیمه باد است را فشار دهید تا محل خروج باد داخل محصول بادی را پیدا کنید . همچنین شما می توانید با فرو کردن قسمت های مختلف بدنه محصول بادی خود به داخل آب و تخت فشار قرار دادن محصول نیمه باد شده خود محل خروج هوا را مشاهده کنید . پس از مشاهده در اولین اقدام محصول را خشک کرده و سپس قسمت آسیب دیده را علامت گذاری کنید تا آن را دو مرتبه گم نکنید . پس از این مرحله برچسب تعمیری را به اندازه یک سکه و به صورت گرد برش دهید ، پس از آن محصول را آغشته به چسب مخصوص کنید و بر روی قسمت آسیب دیده بچسبانید .

نکته : بهتر است برش برچسب به صورت گرد باشد چرا که این نوع برش لبه هایی را ایجاد نمی کند و بهتر به بدنه میچسبد .

نکته : میزان آغشته کردن لیبل به چسب مخصوص نباید بسیار زیاد و یا بسیار کم باشد تا لیبل به خوبی به بدنه محصول بچسبد .

پس از مرحله چسباندن لیبل به قسمت آسیب دیده محصول بادی خود ، نیاز است تا آن را 24 ساعت تحت فشار قرار دهید . برای اینکار می توانید از اجسام سنگین ، وزنه و حتی سنگ استفاده کنید . پس از گذشت 24 ساعت محصول خود را تست کنید تا از صحت و سلامت آن با خبر شوید