تعمیرات محصولات بادی

محصولات بادی از دوست داشتنی ترین محصولاتی هستند که با توجه به اینکه برای مصارف تفریحی و یا مصارف مسافرتی ساخته شده اند ، بسیار دوست داشتنی بوده و از محبوبیت بالایی برخوردار هستند . تنوع این محصولات بادی بسیار زیاد است به طوریکه می توان به پر فروش ترین و محبوب ترین آن ها همچون استخر بادی ، وان بادی ، جکوزی بادی ، انواع تشک های بادی خانگی و کمپینگ ، تخت خواب بادی ، مبل بادی ، قلعه بادی ، تشک بادی روی آب ، کاناپه بادی ، قایق بادی ، حلقه شنا بادی ، لوازم شنا و تفریحات آبی اشاره کرد که هر یک از آن ها کارایی بسیار عالی و دوست داشتنی دارند . 

کیفیت ساخت محصولات بادی بسیار بالا بوده و در برابر شرایط مختلف جوی مقاوم هستند و طول عمر بالایی دارند ، ولی بایستی توجه داشته باشید که این محصولات دارای ساختار بادی بوده و ممکن است در صورت برخورد اجسام تیز و برنده آسیب ببیند ، به همین علت نیز فروشگاه تهران اینتکس به شما توصیه می کند که حتما در هنگام راه اندازی و استفاده توجه ویژه ای به محصول داشته باشید و از انجام موارد و رفتار هایی که باعث آسیب دیدن محصول بادی می شود خود داری کنید . این محصولات عمدتا از pvc تولید شده اند .

ولی بایستی توجه داشته باشید که لایه های آن ضخیم نیست و در صورتی که جسم سخت و نوک تیزی به آن برخورد کند می تواند باعث بروز مشکل بشود ، بنابراین در این بخش قصد داریم تا نحوه تعمیرات محصولات بادی را به شما عزیزان و کاربران فروشگاه اینتکس آموزش دهیم تا دیگر در صورت بروز آسیب دیدگی و مشکل نگران نباشید و در خانه تعمیرات خود را انجام دهید و یا از خدمات پس از فروش فروشگاه intex که تعمیرات محصولات بادی است ، استفاده کنید تا به صورت تخصصی محصول آسیب دیده شما تعمیر گردد .

در ابتدای کار و در گام اول بایستی میزان پارگی و آسیب دیدگی محصول بادی را در نظر بگیرید . اگر محصول بادی شما در حد یک سوراخ ریز یا معمولی و حتی پارگی های جزئی ، آسیب دیده باشد ، می توانید به سادگی آن را خودتان نیز تعمیر کنید . ولی اگر پارگی بسیار وسیع تر باشد و یا پارگی ها به صورت زیگزاگ و یا بر اثر حرارت ذوب شده باشد ، شاید دیگر نتوانید برای محصول کاری انجام دهید ، بنابراین وسعت پارگی و آسیب دیدگی محصول بادی در تعمیر پذیری آن بسیار مهم است . 

بنابراین اگر در مشاهده آسیب دیدگی وسعت آن کم باشد ، شما می توانید با استفاده از بسته تعمیراتی که شامل برچسب تعمیرات یا لیبل و همچنین چسب مایع می باشد ، به بهترین شکل محصول آسیب دیده خود را تعمیر کنید . این برچسب های تعمیراتی را می توانید از نمایندگی اینتکس نیز تهیه کنید . ولی قبل از آن بهتر است که داخل جعبه و کارتن محصول را نگاه کنید ، زیرا ممکن است در درون کارتن این بسته ها موجود باشند . بنابراین دسترسی به برچسب بسیار ساده بوده و در صورت ناموجود بودن آن نیز به سادگی می توانید از فروشگاه اینتکس آن را تهیه کنید .

در زمان هایی ممکن است ، میزان آسیب دیدگی در حد یک سوراخ ریز باشد که نتوانید به سادگی آن را پیدا کنید . در این مواقع ما به شما پیشنهاد می کنیم تا با استفاده از کف صابون و یا یک تشت آب استفاده کنید ، به طوریکه محصول بادی را به صورت نیمه باد کرده و سپس محل هایی که مشکوک به آسیب دیدگی است را در داخل آب قرار دهید و یا روی آن را کف بمالید ، سپس بدنه محصول آسیب دیده را تحت فشار قرار دهید و پس از مشاهده محل آسیب دیده آن را علامت گذاری کنید . در صورت علامت گذاری ، دیگر آن محل را گم نخواهید کرد . 

توجه داشته باشید که نحوه تعمیرات محصولات بادی حتما بدنه محصول خشک باشد . بنابر این اگر محصول شما استخر بادی و یا وان بادی است که دارای بدنه خیس می باشد و یا با روش کف صابون و آب ، بخش آسیب دیده را پیدا کرده اید ، توجه داشته باشید که حتما محل مورد نظر را پاک کنید و آن را برای مدتی در معرض باد قرار دهید تا کاملا به صورت طبیعی خشک بشود . زیرا اگر بدنه محصول بادی خشک نباشد ، چسب به خوبی نمی چسبد و تعمیرات به درستی انجام نمی شود . بنابراین حتما به این نکته توجه کنید .

پس از این مرحله مقداری از برچسب را با توجه به وسعت آسیب دیدگی برش دهید . اگر میزان آسیب دیدگی در حد یک سوراخ کوچک باشد ، بهتر است برچسب یا همان لیبل را به صورت سکه ای برش دهید . زیرا در برش در این حالت ، هیچ گوشه ای را ایجاد نمی کند و از این نظر می تواند بسیار بهتر باشد . در صورت وجود داشتن گوشه در برچسب می تواند در هنگام استفاده به جایی گیر کند ، این گیر کردن می تواند باعث شود که تعمیرات با مشکل مواجه شده و به مرور کنده شود . بنابراین با برش سکه ای از بروز این مشکل جلوگیری کنید . در صورتی که پارگی بیشتر بود بایستی به همان میزان برچسب را برش دهید .

پس از برش دادن برچسب در حالت های بزرگ تر باز هم سعی کنید که گوشه های لیبل را با برش های گرد ، نرم کنید تا گوشه نداشته باشد . مقداری از چسب مایع را برداشته و بر روی برچسب زده و تمام سطح برچسب را آغشته کنید . توجه داشته باشید که نباید میزان چسب مایع بسیار زیاد باشد ، زیرا چسب مایع زیاد می تواند در هنگام چسباندن و یا فشار دادن ، شره کند و سرازیر شود ، همچنین ایجاد برجستگی خواهد کرد . از سوی دیگر نباید خیلی چسب را کم در نظر گرفت ، زیرا در صورت نداشتن چسب کافی ، تعمیرات به خوبی انجام نخواهد گرفت .

پس از تعمیر و چسباندن برچسب به بخش آسیب دیده ، نوبت به مرحله آخر می رسد . در این مرحله بایستی بخش تعمیر شده را برای مدت طولانی تقریبا تا 24 ساعت تحت فشار قرار دهید ، زیرا با این کار چسب به خوبی به بدنه محصول بادی چسبیده و تعمیرات محصولات بادی شما به بهترین شکل صورت می گیرد . بنابراین پس از تعمیر نباید بلافاصله از آن استفاده کرد . برای اینکه بخش تعمیر شده را تحت فشار قرار دهید ، می توانید از وزنه ها و یا یک تکه سنگ تمیز و سیقلی استفاده کنید تا به خوبی آن بخش تحت فشار قرار گرفته و تعمیر به خوبی صورت گیرد .

پس از اتمام این مراحل ، محصول بادی تعمیر شده را باد کنید و از صحت تعمیر ، مطلع شوید . اگر به درستی تعمیرات صورت گرفته باشد و بادی از آن خارج نشود ، می توانید دوباره به مانند روز اول از محصول تعمیر شده خود استفاده کنید . همچنین اگر این روش برای شما دشوار است و یا وقت آن را ندارید ، می توانید از فروشگاه اینتکس تهران برای تعمیرات کمک بگیرید .